Potrzebna szybka interwencja, zasypało śniegiem, halo? Przyjedziecie? Taki głos coraz częściej słychać w słuchawce niejednej firmy, która ratuje nas od nadmiaru śniegu. Dziś nie jest to już żadna nowość. Ale co zrobić kiedy specjaliści nie mogą od razu przyjechać? Wówczas decydujemy się na samotną walkę ze śniegiem. Z odpowiednim sprzętem na pewno stoczymy zwycięską batalię.

Śnieg to igraszka zimą, okazja do zabawy, ale co jeśli tego śniegu mamy nadmiar? Tegoroczna zima ma być wyjątkowo surowa, a opady nauczyły nas, że śnieg może stanowić duży kłopot.

Niejeden raz dach zawalił się pod ciężarem zimowej płachty, nasze domostwa legną w śniegu, a drogi to już niemały kłopot, zwłaszcza, jeśli mieszkamy na obrzeżach i miejskie odśnieżarki do nas nie docierają.

Wielu z nas ma problem z dojazdem po ośnieżonej czy oblodzonej powierzchni do swojego domostwa. A my byśmy chcieli, żeby śnieg był tylko igraszką dzieci, które na jego widok z przyklejonym nosem do szyby szeroko otwierają buźki.


Co nas czeka zimą w ogrodzie?

Ogród zimą służy jako pole manewru dla ustawienia w nim bałwana i zwykle na tym kończy się nasza ingerencja, ale jeśli chcemy by zimą zamieszkały u nas ptaki nie wystarczy postawić karmnik na parapecie i zawiesić na nitce skórkę słoniny, bo to właśnie do ogrodu zlatują się ptaki. Jeśli uprzątniemy go ze śniegu i porozrzucamy trochę pokarmu to ptaki same znajdą w nim naturalne siedlisko.

Odrobina śniegu tworzy piękną aurę zimową, ale jego nadmiar staje się uciążliwy, dlatego odśnieżanie większych powierzchni można dziś zlecić specjalnym firmom, które wykonują stałe usługi przez całą zimę. Wystarczy, że zamówimy sobie takie odśnieżanie, a wtedy inni zrobią to za nas.

Tradycyjne szuflowanie a dzisiejsze metody walki ze śniegiem

Jednak nie każdy chce czy też nie może czekać na przyjazd profesjonalistów i sam podejmuje walkę ze śniegiem. Wówczas nie ma innej rady jak tylko pozbyć się śniegu. Na rynku dostępne są różne sprzęty i urządzenia, które potraktujmy jako niezbędnik na zimę, i które z pewnością pozwolą nam stoczyć batalię z białym puchem za pomocą szufli do śniegu.

Do zadań specjalnych - odśnieżarki

Odśnieżarka jednostopniowa sprawdza się w przypadku lżejszych prac na twardym i płaskim podłożu, podczas gdy odśnieżarki dwustopniowe przystosowane są do usuwania śniegu na dużych powierzchniach i na większości podłoży.

Roztapiacze dla niewtajemniczonych to aktywny granulat, który szybko i skutecznie roztapia lód oraz ubity śliski śnieg. Działa szybciej niż sól z piaskiem i nie jest szkodliwy dla gleby ani naszych powierzchni chodnikowych.

A przy pomocy specjalnego siewnika rozprowadzanie roztapiaczy będzie równomierne, a co za tym idzie granulaty rozpuszczą śnieg dokładnie tam gdzie chcemy.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane