Ci, co choć raz musieli nieść skrzynki pełne narzędzi, wiedzą jak bardzo cierpią z tego powodu nasze kolana i kręgosłup. Dla niektórych jest to uciążliwe i bardzo problematyczne, ale na szczęście pojawił się prototyp skrzynki narzędziowej, która sama za nami podąża! I nie jest to skrzynka z filmu science-fiction, a tylko primaaprilisowy żart ;)

Kup w Narzedzia.pl
Skrzynia narzędziowa 26 Itamati TOOLBOX L
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
89,99

DOG-GO, bo taką nosi nazwę ta skrzynka narzędziowa, to projekt włoskiej firmy Rotopillo, a dokładniej jednego z projektantów Lucciola Kovalsky. Ów projekt wygrał kilka prestiżowych konkursów na obiecującą innowację. Stąd miejmy nadzieję, że w niedługim czasie z prototypu wejdzie do seryjnej produkcji.

Walizka porusza się na czterech nóżkach. A działa to tak, że za pomocą specjalnej aplikacji łączymy się z naszą skrzynką narzędziową, używając interfejsu Bluetooth. DOG-GO wykonuje trzy komendy: siad, stój i do nogi, dzięki którym możemy nią wygodnie sterować. Co ciekawe, ustawiając ją na tryb węszenie, będzie sama za nami podążać.

Istotną informacją dla nas jest to, że jeśli skrzynka DOG-GO straci z pola widzenia swoich sensorów nasz smartfon, zatrzyma się, zablokuje zamki i zacznie głośno szczekać. Dodatkowo można ją zaprogramować tak, aby podążała za inną skrzynką czy pojechała w inne określone miejsce, np. do warsztatu czy sklepu narzędziowego.

 

 

Walizka będzie wyposażona oczywiście w łączność bezprzewodową. Na czas transportu będzie ona automatycznie wyłączana, a uruchomi się zaraz po wyładowaniu. Ponadto będziemy mogli otrzymywać raport, gdzie się akurat znajduje gdy będziemy na nią czekali. Pytań na chwilę obecną jest wiele. Choćby jak szybko będzie mogła się ona poruszać, jaki będzie miała zasięg, ile będzie mogła udźwignąć, czy będą potrzebne jakieś baterie, czy będzie trzeba wyprowadzać ją na spacer i rzucać kijek. Mamy nadzieję, że gdy trafi już do seryjnej produkcji i na rynek wszelkie wątpliwości będą wyjaśnione.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane