Dobrze mieć potrzebne narzędzia zawsze w pobliżu, bez konieczności chodzenia do garażu, piwnicy czy składziku. Wiosną i latem spędzamy mnóstwo czasu w ogrodzie, a skrzynie tarasowe przechowują potrzebne sprzęty oraz akcesoria, wyglądając przy tym schludnie i estetycznie. Jak znaleźć odpowiednią skrzynię ogrodową?

Kup w Narzedzia.pl
118,99
Skrzynia ogrodowa 270l Keter Samoa 246963
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
159
Skrzynia ogrodowa BOXE Rato antracyt Prosperplast MBR310-S433
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
158,99
329
Skrzynia ogrodowa 500l Keter 235691
dostawa
wysyłka
>12 dni
678,99
Skrzynia ogrodowa 340l Keter 230412
dostawa
wysyłka
>12 dni
338

Czym są skrzynie tarasowe?

Skrzynie tarasowe czy ogrodowe – nazewnictwo nie mu tu dużego znaczenia, bo chodzi o ten sam rodzaj mebla – to miejsca, w których możemy przechowywać przeróżne przedmioty w ogrodzie, na tarasie, balkonie bądź w pomieszczeniu gospodarczym. Skrzynia ogrodowa zabezpiecza przed uciążliwymi warunkami atmosferycznymi, przed zniszczeniem, a co najważniejsze – umożliwia zachowanie porządku i pozwala na trzymanie potrzebnych rzeczy zawsze pod ręką. Nie musimy ich przenosić z wielu miejsc, lecz w stosownym momencie po prostu po nie sięgamy. Mebel ten jest również funkcjonalny, gdyż możemy go potraktować jak stolik albo ławkę do siedzenia (należy przed zakupem sprawdzić, jakie obciążenie dany model wytrzymuje).

Skrzynia ogrodowa do przechowywania

Dostępne są skrzynie tarasowe, będące jednocześnie ławami, które posiadają miękkie siedzisko (trzeba mieć na uwadze, by zawsze trzymać je pod zadaszeniem, bo mogą szybko ulec zabrudzeniu). Warto wspomnieć, że ten mebel spełnia dodatkowo funkcję estetyczną – ładnie wykonana skrzynia ogrodowa będzie ciekawą dekoracją naszego podwórza.

Co można schować w skrzyniach tarasowych?

Skrzynie tarasowe są wykorzystywane w wielu konkretnych celach. Skrzynia ogrodowa postawiona obok grilla umożliwia przechowywanie akcesoriów do grillowania takich jak np. szczypce, łopatki, tace, szczotkę do czyszczenia, pokrowiec na grilla, a nawet zapas jednorazowych talerzy, kubków i sztućców.

Przy braku miejsc do siedzenia, nie ma przeszkód, by wykorzystać ją jako ławkę. W skrzyni tarasowej można trzymać też narzędzia ogrodnicze takie jak np. motyczki, łopatki, rękawice oraz większe przyrządy – grabie lub miotły, o ile nasza skrzynia ma wystarczająco duże gabaryty. Świetnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania poduszek z mebli ogrodowych. Przyda się na pewno w garażu, warsztacie lub innym pomieszczeniu gospodarczym, gdzie trzymamy mnóstwo rzeczy i tak zwanych „przydasiów”, które czasami trudno uporządkować na półkach. Będzie pomocna również na budowie, ponieważ po pracy schowamy do niej wykorzystywane narzędzia.

Skrzynia ogrodowa do przechowywania

Główną funkcją skrzyni ogrodowej jest przechowywanie, a tylko od naszych potrzeb zależy, co się w niej znajdzie. Istotne jest, aby pamiętać o jednej rzeczy – zależnie od tego, co chcemy w niej umieścić, powinniśmy wybrać odpowiedni rozmiar oraz tworzywo, z jakiego jest zbudowana.

Skrzynie ogrodowe – z jakich materiałów?

Estetycznie wykonana skrzynia tarasowa, która oprócz przechowywania spełnia także funkcję dekoracyjną, to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Nie każdy materiał jest łatwy w utrzymaniu i sprawdzi się w trudnych okolicznościach. W otoczenie ogrodu idealnie wkomponuje się skrzynia drewniana, ale umieszczona pod gołym niebem będzie narażona na negatywne działanie opadów atmosferycznych, co spowoduje, że prędko się zniszczy. Z tego powodu należy zapoznać się z materiałami, jakie mamy do wyboru i znaleźć skrzynię ogrodową, która sprosta naszym oczekiwaniom. Można wyróżnić kilka typów skrzyń:

  • drewniane – skrzynie tarasowe z drewna są idealne na balkon bądź taras, znajdujący się pod zadaszeniem. Pasują do otaczającej je zieleni ogrodowej i drzew, chociaż są dostępne w różnych kolorach – nie tylko w brązie. Dobrze wyglądają też w altanach. W przypadku tych skrzyń zalecane jest dbanie o regularną impregnację drewna, ponieważ nawet dach nie zawsze je uchroni przed kroplami deszczu podczas burzy. Także działanie wiatru źle odbija się na ich kondycji.
  • metalowe – skrzynie ogrodowe z metalu to dobre rozwiązanie, jeśli szukamy mebla do postawienia w ogrodzie, gdzie nie ma żadnego zadaszenia. Należy jednak wybrać metal odporny na rdzewienie – wtedy będziemy mieć pewność, że deszcz i rosa jej nie uszkodzą. Skrzynia metalowa jest sztywna i wytrzymała, dlatego jest odpowiednia również do garażu, na budowę oraz tam, gdzie przechowuje się elektronarzędzia i inne sprzęty, wymagające specjalnego traktowania.
  • z tworzywa sztucznego – uniwersalna i łatwa w utrzymaniu skrzynia, którą można użytkować niemal w każdych warunkach. Dobrej jakości skrzynia plastikowa może stać w ogrodzie cały rok, nie ma potrzeby chowania jej na zimę do pomieszczenia. Wodoszczelna skrzynia ogrodowa, w składzie której znajduje się np. polipropylen, zabezpieczy zawartość w każdych warunkach pogodowych. Natomiast skrzynie z technorattanu są bardziej ozdobne i można je dobrać wizualnie do mebli ogrodowych, które są bardzo często zbudowane z tego właśnie materiału. Skrzynie z tworzywa sztucznego mogą imitować drewno, co jest kompromisem pomiędzy wyborem prawdziwego drewna, a łatwym utrzymaniem.

Skrzynia ogrodowa do przechowywania

Materiał skrzyni tarasowej to nie jedyna cecha, na jaką należy zwrócić uwagę. Kierujmy się również ich szczelnością – skrzynie całkiem zabudowane chronią przed dostaniem się wilgoci, co jest pożądane np. przy przechowywaniu poduszek na krzesła ogrodowe. Narzędzia do ogrodu możemy natomiast trzymać w skrzyni z niewielkimi (np. ozdobnymi) szczelinami. Bez wątpienia skrzynia ogrodowa znajdzie zastosowanie w każdym ogródku lub na tarasie.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane