Bosch wprowadza innowacyjne rozwiązanie 5w1 dla wiertarko-wkrętarki akumulatorowej. Jest to System Bosch FlexiClick zapewniający maksymalną elastyczność działania - stworzony z myślą o profesjonalistach dla profesjonalistów. Po raz pierwszy na rynku pojawi się wyjątkowy uchwyt SDS-plus spełniający funkcję młota udarowo-obrotowego.

Nowe rozwiązanie zapewnia maksymalną elastyczność i dokładność pracy, również w miejscach trudno dostępnych. System Bosch FlexiClick składa się z wiertarko-wkrętarki akumulatorowej 14,4 lub 18V i czterech wymiennych uchwytów, które nie wymagają demontażu przez regulacją. Częścią systemu jest m.in. wyjątkowy uchwyt SDS-plus, spełniający funkcję młota udarowo-obrotowego.

Wszechstronność zastosowań

System FlexiClick jest najbardziej wszechstronnym na rynku systemem dla wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. W jego skład wchodzi wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 14,4 V-EC FC2 Professional lub GSR 18 V-EC FC2 Professional i wymienne uchwyty: wiertarski, do wkręcania blisko krawędzi (mimośrodowy) i kątowy. Częścią systemu jest także wymienny uchwyt SDS-plus, spełniający funkcję młota udarowo-obrotowego. Bosch jako pierwszy producent na świecie oferuje takie rozwiązanie. To sprawia, że system FlexiClick ma bardzo szeroki zakres zastosowań: wykonamy nim klasyczne prace związane z wkręcaniem, ale też wiercenie w drewnie, metalu, a nawet betonie.

Kompaktowe wymiary = elastyczność działania

Dzięki kompaktowym wymiarom urządzenia użytkownicy zyskują elastyczność działania i mogą pracować z dużą dokładnością także w miejscach trudno dostępnych. To duże ułatwienie dla rzemieślników pracujących przy zabudowie kuchni, montażu mebli i wykańczaniu wnętrz, którzy często muszą pracować tuż przy krawędzi szafek i ścian, a także wkręcać wkręty i wiercić otwory w wąskich niszach. System Bosch to jedyny na rynku system, w którym wymienne uchwyty mogą być zamocowane na narzędziu i nie wymagają demontażu przed regulacją.

Szybki i pewny montaż, duża wydajność

Montaż 4 wymiennych uchwytów w wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych odbywa się w taki sam sposób jak montaż szybkomocujących uchwytów wiertarskich – wystarczy przyłożyć uchwyt do złącza FlexiClick i dokręcić go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Prawidłowość połączenia obydwu elementów sygnalizuje kilkukrotne kliknięcie – system jest gotowy do użycia.

Wprowadzając system FlexiClick, Bosch rozszerza serię „Dynamic“ dla profesjonalistów. Jest to seria kompaktowych narzędzi z akumulatorami zapewniającymi długi czas pracy. Kolejne cechy tych poręcznych, a zarazem wydajnych narzędzi, to wysoka prędkość obrotowa  umożliwiająca szybkie tempo pracy oraz krótki czas ładowania akumulatorów, który odpowiada użytkownikom pragnącym ograniczyć do minimum przerwy w pracy.

 

Zalety Systemu FlexiClick

1. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i  GSR 18 V-EC FC2 Professional są wyposażone w uchwyt sześciokątny, który umożliwia stosowanie standardowych końcówek wkręcających. Jako jedyne narzędzia w tej klasie są wyposażone w blokadę końcówki i ujednolicone, oznaczone kolorem złącze, które umożliwia montaż różnych wymiennych uchwytów.

2. Wymienny uchwyt wiertarski GFA FC2 Professional umożliwia precyzyjne wiercenie otworów, także w wąskich przestrzeniach. Posiada funkcję Auto-Lock
i  można w nim stosować wiertła o średnicy do 13 mm. Wraz z wymiennym uchwytem wiertarskim wiertarko-wkrętarki akumulatorowe mają długość 205 mm.

3. Wymienny mimośrodowy uchwyt do wkręcania blisko krawędzi GEA FC2 Professional umożliwia precyzyjne wkręcanie wkrętów tuż przy krawędziach. Użytkownik może wkręcać nawet w odległości 11 mm od  prostopadłej powierzchni. GEA FC2 można blokować w 16 różnych pozycjach, bez konieczności zdejmowania wymiennego uchwytu FlexiClick z wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

4. Przy pomocy wymiennego uchwytu kątowego GWA FC2 Professional użytkownicy  mogą wygodnie i precyzyjnie wkręcać w miejscach o ograniczonym dostępie. Kompaktowy uchwyt (95 mm długości) umożliwia wkręcanie pod kątem. Wymienny uchwyt kątowy również można w szybki i łatwy sposób ustawić w jednej z 16 pozycji roboczych.

5. Wymienny uchwyt SDS-plus GHA FC2 Professional zmienia wiertarko-wkrętarkę akumulatorową w pełnowartościowy młot udarowo-obrotowy SDS-plus, oferujący energię udaru 1 J. Mechanizm udarowy jest zintegrowany w wymiennym uchwycie SDS-plus. W przeciwieństwie do konwencjonalnych wiertarko-wkrętarek udarowych obydwa modele GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i GSR 18 V-EC FC2 Professional wyposażone w wymienny uchwyt SDS-plus można z powodzeniem stosować nawet do wiercenia w betonie. Maksymalna średnica wiercenia wynosi 10 mm. Po zamontowaniu wymiennego uchwytu narzędzia mają długość zaledwie 270 mm i są znacznie bardziej kompaktowe od konwencjonalnych młotów udarowo-obrotowych.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane