Podczas wiosennych porządków lub jesiennych przycinek drzew bardzo przydatnym urządzeniem staje się rozdrabniacz do gałęzi, który zamienia ucięte gałęzie na łatwe do transportu trociny. Do celów ogrodniczych używa się najczęściej rozdrabniaczy elektrycznych, których zaleta jest ich cichobieżność pracy.

Kup w Narzedzia.pl
Rozdrabniacz Bosch AXT 25TC
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
1 999
Rozdrabniarka Bosch AXT 2000
dostawa
wysyłka
8-11 dni
1 073,99
Rozdrabniarka Bosch AXT 22 D
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
1 793
Rozdrabniarka BlackDecker GS2400
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
839

Nowoczesne  rozdrabniacze do gałęzi wyposażone w silniki od 2-3 kW posiadają własny automatyczny podajnik oraz szereg mechanizmów zabezpieczających pracę urządzenia przed przeciążeniami.

W niektórych rozdrabniaczach stosuje się mechanizm wycofania blokowanego drewna bez konieczności demontażu obudowy. W przeważających przypadkach do rozdrabniania gałęzi stosuje się mechanizm śrubowy bądź zespół kół zębatych. Rozdrabniacze elektryczne znajdują zastosowanie do gałęzi, których średnica nie przekracza 40-45mm. Często producenci rozdrabniaczy wyposażają je w zbiornik do gromadzenia trocin.

Komentarze
  • marcel32 2014-03-08

    ja posiadam już drugi sezon rozdrabniacz Stiga Bio Quiet 2100, który to posiada funkcję wycofywania z podajnika zablokowanych elementów. Specjalny czujnik czuwa nad przeciążeniem maszyny, a dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia wbudowany wyłącznik awaryjny.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz