Regały metalowe doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie przechowuje się ogromne ilości produktów. Są łatwe w utrzymaniu, nieskomplikowane w konstrukcji i przystępne cenowo, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę jak dużo miejsca w przestrzeni magazynowej lub hali, możemy dzięki nim zaoszczędzić. Jak wybrać odpowiedni regał warsztatowy i na co zwracać uwagę?

Kup w Narzedzia.pl
Regał metalowy Metalkas BR-ECO60
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
209 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
198
Regał metalowy Metalkas R100 RAL 2004
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
169 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
159
Regał metalowy Metalkas RIVMET175
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
259
Regał metalowy Metalkas R100
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
134,99

Zalety regałów warsztatowych

Regały metalowe i warsztatowe to powszechne rozwiązanie, które od lat gości w naszych garażach i magazynach. Przechowywanie w nich przedmiotów jest bardzo wygodne – wystarczy tylko sięgnąć ręką po potrzebną rzecz. Ich atutem jest duża nośność półek, co oznacza, że są w stanie utrzymać spory ciężar, a tym samym wiele narzędzi, skrzynek i różnego rodzaju przedmiotów.

Regał metalowy

Regały metalowe są stabilne, dlatego stanowią świetne miejsce do trzymania także tych rzeczy, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Cechuje je wytrzymałość – większość z nich jest stworzona z materiałów, które nie rdzewieją i są odporne na działanie wilgoci. Prosta konstrukcja sprawia, że składa się je łatwo i szybko, a mebel złożony, przeznaczony do transportu, zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię.

Regały metalowe – uniwersalne rozwiązanie

O regałach metalowych najczęściej myślimy w kontekście wyposażenia przestrzeni garażowej albo magazynowej. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je także w mieszkaniu czy w salonie, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach (np. w stylu loftowym). Mogą pełnić funkcję estetyczną i ozdabiać przestrzeń, jeśli ustawimy na nich kwiaty, ramki ze zdjęciami, czy drobne pamiątki.

Regał metalowy

Regały metalowe to meble uniwersalne, jednak ich głównym przeznaczeniem jest przechowywanie dużej ilości przedmiotów. Poleca się je do wyposażenia sklepu – zarówno małego, jak i dużego marketu, hali magazynowej, warsztatu, garażu, domowej spiżarni, piwnicy oraz do przestrzeni biurowych. Sprawdzą się idealnie do składowania dużych ilości dokumentów np. w archiwach. Niemal każdy regał metalowy możemy podzielić na kilka części i tym sposobem otrzymać kilka niskich półek albo przeznaczyć jedną część na stolik. Ten mebel jest bardziej funkcjonalny, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać.

Jaki regał metalowy wybrać?

W naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie – oferujemy regały metalowe o nośności całkowitej od 100 kg do prawie 900 kg. W zależności od modelu posiadają różną ilość półek, a wiele regałów warsztatowych ma niezwykle przydatną funkcję ich regulowania. W ten łatwy sposób można dostosować mebel do swoich potrzeb. Większość modeli ma standardową szerokość 90 cm, ale znajdą się też większe, o szerokości 120 cm. Regały możemy łączyć, stawiając obok siebie i tworząc w ten sposób kilkumetrowe szeregi. Ich głębokość pozwala na przechowywanie dużych gabarytów. Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości, to wybierajmy regał na antypoślizgowych nóżkach.

Regał metalowy

Najczęściej dostępne są dwa warianty półek – z płyty MDF i z metalu. Obydwa materiały są równie wytrzymałe. Ze względów praktycznych, do przechowywania substancji płynnych, lepiej wybrać model regału warsztatowego z półkami metalowymi, które są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Pamiętajmy też, że dla zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa, mebel należy przytwierdzić do ściany.

Dzięki dużej rozpiętości cenowej także klienci o mniejszym budżecie będą w stanie znaleźć w naszym sklepie odpowiedni regał  i inne meble warsztatowe.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane