Zaopatrując się w multi systemy Hitachi CG22EADNM i Makita EX2650LHM zyskasz uniwersalne narzędzia, które efektywnie wykonają niejedną pracę w ogrodzie

Kup w Narzedzia.pl

Kosa spalinowa Hitachi CG22EADNM

Zaczynając omawianie właściwości kosy CG22EADNM należy przede wszystkim zaznaczyć, że narzędzie posiada ekologiczny, a jednocześnie ekonomiczny, dwusuwowy silnik Pure Fire. Nie tylko zmniejsza on zużycie paliwa o około 40%, ale i redukuje ilość wytwarzanych spalin, np. dwutlenku węgla.

 

 

Co więcej, tę kosę spalinową wyposażono w system łagodnego rozruchu S-start. Gwarantuje on, że do uruchomienia urządzenia potrzebna jest siła o 50% mniejsza. Bez wątpienia wpływa to na komfort użytkowania sprzętu, ponieważ użytkownik nie odczuwa dużych oporów podczas rozruchu, które wynikają ze sprężania w silniku.

 

 

Warto dodać, że CG22EADNM należy do lekkich i kompaktowych urządzeń, którymi łatwo operować, a jej obudowę wykonano z wysokiej jakości materiałów. 

 

 

Najważniejsze parametry

Jak wspomnieliśmy, sprzęt napędza silnik Pure Fire. Moc narzędzia wynosi 0,63 kW, a jego pojemność skokowa to 21,1 cm3. Urządzenie Hikoki zaopatrzono w zbiornik paliwa, którego pojemność wynosi 0,45 l. Nie bez znaczenia jest fakt, że drążek prowadzący tej kosy spalinowej ma 24 mm.

 

 

Wielu zadowoli niewielka waga urządzenia - 4,4 kg. Natomiast wymiary CG22EADNM przedstawiają się następująco: długość - 1750 mm, wysokość - 410 mm i szerokość - 335 mm.

 

 

Multi system

Jednak, co najważniejsze, ta kosa współdziała z szeregiem różnego rodzaju końcówek (dostępnych osobno), dzięki którym tworzy multi system - staje się uniwersalnym narzędziem przydatnym do wielu prac ogrodowych.

 

 

Można jej używać z następującymi akcesoriami wymiennymi: nożycami do żywopłotu (dł. 1,425 mm, 2,3 kg), głowicą tnącą (dł. 850 mm, 1,7 kg), glebogryzarką (dł. 869 mm, 2,8 kg), krawędziarką (dł. 835 mm, 2,3 kg), podkrzesywarką (dł. 1,179 mm, 1,7 kg) i wysięgnikiem dla podkrzesywarki (dł. 900 mm). Co ważne, wymiana końcówek jest bardzo łatwa - odbywa się za pomocą jednego przycisku.

 

 

Kosa spalinowa Makita EX2650LHM

Kosa spalinowa Makita EX2650LHM to kolejne narzędzie w kategorii multi systemów. Narzędzie posiada 4-suwowy i efektywnie smarowany silnik - przyjazny środowisku, a przy okazji nie dręczący naszych uszu - sprzęt generuje niski poziom hałasu.

 

 

 

Kolejnym atutem tej kosy spalinowej jest fakt, że nie wymaga ona mieszanki paliwa i oleju, jak sprzęty napędzane silnikami dwusuwowymi. Rękojeść typu "pętla" czyni użytkowanie narzędzia wygodnym, a jego chwyt - pewnym. Warto dodać, że w wyposażeniu sprzętu znajduje się również pompka zasysająca paliwo.

 

 

Dane techniczne i wyposażenie

Moc EX2650LHM wynosi 0,77 kW, czyli 1,05 KM. Nie zapominajmy o pojemności skokowej narzędzia równej 25,4 cm3. Natomiast gwint wrzeciona kosy to M10x1,25 LH. Urządzenie posiada zbiornik, który pomieści 6,0 l paliwa. Masa narzędzia wynosi 4,6 kg.

 

 

Na uwagę zasługuje także bogate wyposażenie podstawowe EX2650LHM, w którym znajdziemy: przystawkę do koszenia trawy, 2-żyłkową głowicę tnącą, osłonę głowicy tnącej, klucz uniwersalny, 2 klucze imbusowe, torbę oraz pas barkowy.

 

 

Multi system

Jak wspomniano, kosę spalinową Makita wykonano w systemie umożliwiającym jej przezbrojenie na inne urządzenia. Akcesoria kompatybilne z EX2650LHM to: podkaszarka, piła łańcuchowa, nożyce do żywopłotu, kultywator i przedłużenie wału.

 

 

Nie ulega więc wątpliwości, że, podobnie jak Hitachi CG22EADNM, Makita EX2650LHM jest urządzeniem oferującym wiele możliwości wykorzystania.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz