Długo oczekiwaliśmy na nowy model piły ukośnej Evolution, ale po testach jakie przeprowadziliśmy możemy powiedzieć, że czas poświęcony na przygotowanie nowego modelu nie poszedł na marne. Zastosowano wiele zmian w konstrukcji urządzenia, zmieniono silnik i przeprojektowano przekładnię.

Kup w Narzedzia.pl

Na rynku znajduje się wiele pił ukośnych z prowadnicami. Co wyróżnia produkt Evolution Power Tools spośród innych dostępnych na rynku polskim?

Bez wątpienia główną zaletą jest połączenie unikalnej technologii RAGE opatentowanej przez firmę Evolution z trwałością, ergonomią i nowoczesnością. Technologia RAGE umożliwia zastosowanie jednej tarczy do cięcia drewna, drewna z gwoździami, tworzyw sztucznych, profili aluminiowych i profili stalowych do łącznej grubości materiału ok. 3mm. Zastosowanie technologi RAGE sprawia, że podczas cięcia stali materiał nie nagrzewa się, większość ciepła odprowadzana jest przez tarczę i wióry. Dodatkowo podczas cięcia powstaje minimalna ilość iskier (pojedyncze iskry). Jest to bezpieczna technologia, zapewniająca komfort pracy, nie stwarzająca zagrożenia pożarowego.

 

Prawdziwe staje się twierdzenie hasła reklamowego produktów Evolution:
Po co kupować piłę ukośną, która potrafi ciąć tylko drewno? Teraz masz prawdziwy wybór - wybierz RAGE3-DB z wielozadaniową tarczą RAGE.

Ogromną zaletą piły ukośnej RAGE3-DB jest wydłużenie prowadnic do 320mm, zapewnia to większy komfort pracy i możliwość cięcia znacznie dłuższych elementów niż do tej pory. Zwiększone zostały wymiary stołu obrotowego przy jednoczesnym zwiększeniu kąta cięcia do 55 stopni zarówno w prawą jak i lewą stronę. Jak przyzwyczaiły nas już  wcześniejsze produkty Evolutiona nie zabrakło tutaj również wskaźnika laserowego umożliwiającego precyzyjne wyznaczenie lini cięcia oraz dodatkowych zacisków umożliwiających bezpieczne zamocowanie materiału.

Należy zwrócić również uwagę, że cięcie profili stalowych na pile ukośnej RAGE3-DB nie wymaga stosowania chłodzenia. Uzyskanie wysokiej jakości powierzchni jest dziecinnie proste, a niepowtarzalna technologia RAGE zapewnia znakomite rezultaty cięcia za  każdym razem.

Dostępne akcesoria do piły ukośnej RAGE3-DB:
- tarcza wielozadaniowa Evolution RAGE3 255mm
- tarcza diamentowa Evolution 255mm

 

Dlaczego powinienem wybrać właśnie produkt Evolution?
Firma Evolution przykłada dużą rolę do innowacyjności swoich produktów. Materiały użyte do produkcji (stopy magnezu) wytrzymałe i lekkie świadczą o zaangażowaniu  technologicznym firmy Evolution. Wygodne i ergonomiczne uchwyty, przemyślane  rozwiązania jak system mocowania materiału sprawiają, że podczas pracy możemy się skupić na wykonywanym zadaniu, a nie na ujarzmieniu urządzenia.

 

Główne parametry piły ukośnej Evolution RAGE3-DB:


Silnik (230v ~ 50Hz): 2000W (z systemem łagodnego rozruchu Soft Start)
Maksymalna głębokość cięcia (90°): 80mm
Maksymalna głębokość cięcia (45°): 40mm
Maksymalna szerokość cięcia (90°): 320mm
Maksymalna szerokość cięcia (45°): 225mm
Prędkość obrotowa (Bez obciążenia): 2500 obr./min.
Średnica tarczy: 255mm
Waga urządzenia: 18,25kg
Wymiary (WxSzxDł): 600mm x 510mm x 780mm
Zalecany max. cykl ciągłej pracy: 30min
Poziom hałasu (Przy obciążeniu): 94dB(A)
Waga brutto: 21kg
Waga opakowania: 3,15kg
Wymiary z opakowaniem (WxSzxDł): 549mm x 575mm x 776mm

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane