Wiele razy na pewno spotkaliście się z sytuacją, kiedy musieliście zawiesić półkę lub przymocować karnisz tuż nad oknem. Bez pomocy narzędzia poziomującego, praca ta w wielu przypadkach będzie nieprecyzyjna. Z kolei przy pomocy tradycyjnej poziomnicy będzie to zajęcie trudniejsze i bardziej czasochłonne. Idealnym rozwiązaniem okazują się lasery samopoziomujące. W ofercie marki Bosch znajdziemy zarówno te do bardziej profesjonalnych zastosowań, jak i modele dla mniej wymagających użytkowników. Bosch Quigo to propozycja dla każdego, teraz także w wersji z zieloną wiązką lasera.

Lepsza widoczność dzięki zielonej diodzie laserowej

Bosch poszerza swoją linię laserów krzyżowych dla majsterkowiczów o nowy model Quigo Green z zieloną wiązką lasera. To kolejna propozycja od marki Bosch z serii narzędzi DIY. Dla użytkownika główną zaletą tego modelu jest widoczność wiązki. Zielony laser jest do 4 razy lepiej widoczny dla ludzkiego oka w porównaniu z czerwoną wiązką lasera Bosch Quigo III.

quigo green

Dzięki czemu laserowe linie Quigo Green są łatwe do zauważenia, także w jasnym otoczeniu, np. w pobliżu fasady okna. Ponadto nowy Quigo zapewnia teraz precyzyjną pracę w zasięgu 12 metrów - a zatem oferuje jeszcze szerszą gamę zastosowań, m.in. łatwe mocowanie karniszy, poziomowanie szafek kuchennych i łazienkowych, a także dekorowanie ścian płytkami ceramicznymi lub wzorzystymi tapetami.

quigo green

Z Quigo Green majsterkowicze mogą szybko i precyzyjnie wyrównać obiekty z dokładnością do ±0,8mm/m. Nowy laser Bosch wyróżnia się także na tle poprzednich modeli, poręczny sześcian jest teraz w kolorze czarnym z dekoracyjną, jasnozieloną ramką.

Jeden przycisk i gotowe!

Podobnie jak w poprzednich modelach Quigo, Quigo Green również posiada intuicyjną obsługę za pomocą jednego przycisku. Wystarczy otworzyć pokrywę ochronną, a dwie przecinające się pod kątem 90 stopni laserowe linie wyświetlą się na ścianie. Quigo Green automatycznie kompensuje nierówności do 4 stopni i sygnalizuje wszelkie odchylenia od tego za pomocą migającej linii lasera. Dzieje się tak, gdy majsterkowicze używają funkcji pochylania, aby wyrównać ukośne wzory, linie lub poręcze. Jeśli pokrywa ochronna jest zamknięta, urządzenie natychmiast się wyłącza, a wewnętrzne wahadło zostaje zatrzymane, dzięki czemu urządzenie można bezpiecznie transportować.

quigo green

Elastyczne mocowanie dla szerokiej gamy zastosowań

Uniwersalny zacisk jest dołączony do zestawu Quigo Green i pozwala na łatwe mocowanie urządzeń do blatów, drabin, półek, a nawet balustrad schodów. Jest to szczególnie łatwe dzięki płytce adaptera, która posiada precyzyjną regulację w zakresie ±2cm, co dodatkowo sprawia, że nie trzeba ponownie dostosowywać uniwersalnego zacisku. Płytkę adaptera można przymocować do górnej, dolnej lub tylnej części urządzenia zapewniając użytkownikom jeszcze większą elastyczność. Pasuje również do statywów ze standardowym gwintem 1/4".

quigo green

Charakterystyka produktu:

  • Laser krzyżowy z funkcją samopoziomowania do ±4 stopni
  • Do 4 razy lepsza widoczność nawet w ciągu dnia, dzięki zastosowaniu zielonej wiązki lasera
  • Idealne urządzenie do prac dekoracyjnych i montażowych w domu
  • Zwiększony zasięg roboczy do 12m dzięki lepszej widoczności zielonych linii laserowych
  • Laserowa technologia Bosch do pracy z dokładnością ±0,8mm/m
  • Łatwe i wszechstronne pozycjonowanie urządzenia za pomocą uniwersalnego zacisku MM2 i płytce adaptera
  • Intuicyjna obsługa za pomocą jednego, przesuwnego przełącznika
  • Lekkie i poręczne urządzenie w kształcie sześcianu o boku zaledwie 65mm

quigo green

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane