Niemiecka marka proponuje szlifierki kątowe z linii Expert. Sprzęty wyróżnia duża wytrzymałość, dlatego są one pomocne przy wszystkich wymagających projektach

Szlifierki Bosch z linii Expert – charakterystyka
Czym wyróżniają się szlifierki, wyprodukowane w serii Expert? Wszystkie modele: PWS 1000-125, PWS 1000-125 CE i PWS 1300-125 CE zostały wyposażone w opatentowany system Bosch Dust Protection. Jego działanie polega na zapobieganiu osadzania się pyłu szlifierskiego oraz opiłków w łożysku. Dzięki temu narzędzie zyskuje optymalną wydajność i długą żywotność. Szlifierki posiadają również rękojeść z systemem tłumienia drgań i przestawną pokrywę ochronną. Nie zabrakło w nich także blokady wrzeciona – dzięki tym wszystkim rozwiązaniom urządzeniami wygodnie, a przede wszystkim – bezpiecznie - się operuje, zmęczenie podczas pracy zostaje maksymalnie zminimalizowane. Wpływa na to również kompaktowa i lekka konstrukcja narzędzi.

 


Szlifierka kątowa Bosch PWS 1000-125
Ten model szlifierek doskonale poradzi sobie z cięciem, szlifowaniem i obróbką szczotkami, co sprawia, że idealnie nadaje się do ambitnych projektów. Narzędzie dysponuje ogranicznikiem prądu rozruchowego i łagodnym rozruchem silnika, zapewniającym bezpieczeństwo podczas rozpoczynania pracy. Obsługa szlifierki PWS 1000-125 jest łatwa zarówno dla osób lewo-, jak i praworęcznych, ponieważ można ją zamontować z obu stron. Pokrywa ochronna sprzętu jest przestawiana sprawnie i beznarzędziowo, a jej kodowanie chroni przed nieprawidłowym montażem. Moc sprzętu wynosi 1000 W, prędkość obrotowa bez obciążenia – 115000 min-1, a średnica tarczy – 125 mm. To niewielkie urządzenie waży 2,2 kg. W wyposażeniu znajduje się walizka z tworzywa sztucznego i rękojeść dodatkowa Anti Vibration.

 

 

Szlifierka kątowa Bosch PWS 1000-125 CE
To sprzęt, który dysponuje funkcją Constant Electronic, dzięki której utrzymuje niezmiennie stałą wydajność, również przy zwiększającym się obciążeniu. Szlifierka posiada łagodny i bezwstrząsowy rozruch oraz ochronę przed niezamierzonym rozruchem po przerwie w zasilaniu. Co więcej, sprzęt wyłącza się automatycznie w momencie zablokowania tarczy, dzięki czemu znacznie zwiększa się bezpieczeństwo pracy. Moc nominalna sprzętu to, podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, 1000 W, a prędkość obrotowa bez obciążenia – 11500 min-1. Urządzenie współpracuje z tarczami 125 mm, waży 2,1 kg. Dostarczone wyposażenie składa się z rękojeści dodatkowej Anti Vibration oraz praktycznej walizki z tworzywa sztucznego, ułatwiającej transport i przechowywanie narzędzia.

 


Szlifierka kątowa Bosch PWS 1300-125 CE
Narzędzie posiada funkcję Kick Back Stop, która zapewnia lepszą ochronę dzięki automatycznemu wyłączeniu urządzenia w przypadku zablokowania tarczy. Nie bez znaczenia jest zabezpieczenie przed ponownym rozruchem w przypadku awarii prądu. Kolejna funkcja – płynna regulacja prędkości obrotowej – umożliwia pracę w różnego rodzaju materiałach. Model PWS 1300-125 CE jest mocniejszy niż wyżej omawiane – 1300 W, waży również niewiele więcej – 2,4 kg. Osiągana przez niego prędkość obrotowa bez obciążenia jest taka sama, jak w przypadku PWS 1000-125 i PWS 1000-125 CE i wynosi 11500 min-1. Podobnie ze średnicą tarczy – 125 mm. W wyposażeniu urządzenia znajduje się rękojeść dodatkowa Anti Vibration i walizka z tworzywa sztucznego.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane