Wiosna za pasem, więc czas powoli rozpocząć sezon w naszych ogródkach, aby mogły cieszyć nasze oczy w nadchodzących miesiącach! O czym należy pamiętać i jakie narzędzia będą nam pomocne podczas pracy? Razem z marką Ryobi podpowiadamy!

Kup w Narzedzia.pl
Podkaszarka akumulatorowa Ryobi ONE+ RLT183225F
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
478
Nożyce do krzewów i trawy Ryobi ONE+ OGS1822
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
283,99
Kosiarka akumulatorowa Ryobi ONE+ OLM1833B
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
664
Kosiarka do trawy Ryobi RLM18E40H
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
794,99
Podkaszarka Ryobi ONE+ OLT1832
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
296
Nożyce do żywopłotu Ryobi ONE+ OHT1850X
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
433,99

Zadbaj o otoczenie

Na dobry początek wiosennych porządków, warto zadbać o otoczenie wokół domu. Zanim przeniesiemy się do zielonej strefy ogrodu, pomyślmy o meblach ogrodowych, tarasach, chodnikach oraz innych elementach będących częścią aranżacji naszego ogrodu. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu urządzenie do czyszczenia tarasów i fug w kostkach brukowych Ryobi OPC1815. Innym rozwiązaniem, które przyda się przy czyszczeniu tarasów, elewacji, karoserii samochodowych, a także czyszczeniu urządzeń po zakończonej pracy będzie akumulatorowa myjka ciśnieniowa Ryobi. Nie należy zapominać również o uniwersalnym urządzeniu, jakim jest dmuchawa Ryobi - niezastąpiona w pracach porządkowych o każdej porze roku!

ryobi OPC1815 wiosenne porządki

Zadbaj o swój trawnik

Początek wiosny to także czas, kiedy możemy przystąpić do porządkowania trawników i rabat. Delikatnie zagrabiając trawniki, usuwamy w ten sposób wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, stare liście, patyki i suchą trawę. W ten sposób napowietrzymy darń i pobudzimy źdźbła trawy do wzrostu. Warto również pomyśleć o przycięciu trawy przy samej ziemi.

kosiarka do trawy ryobi

Podkaszarki Ryobi lub kosiarki Ryobi doskonale spełnią tu swoje zadanie. Gdy już przeprowadzimy pierwsze prace pielęgnacyjne na naszym trawniku, czas przeprowadzić pierwsze w sezonie nawożenie trawnika. Możemy do tego wykorzystać siewnik akumulatorowy Ryobi, jeżeli mamy do czynienia z nawozem w formie granulatu.

siewnik Ryobi

Wiosenne przycinanie drzew i krzewów

Gdy średnia dobowa temperatur jest już powyżej 5 stopni, powoli można zacząć zdejmować osłony z drzew, krzewów oraz żywotników. Wiosną przystępujemy również do cięcia żywopłotów, a także drzew i krzewów, które kwitną na przełomie wiosny i lata. Te kwitnące wiosną, tniemy dopiero po zakończeniu kwitnienia. W pielęgnacji żywopłotów pomogą nam nożyce do żywopłotu Ryobi, a w przypadku wyższych drzew i grubszych gałęzi warto sięgnąć po pilarkę łańcuchową Ryobi. Należy pamiętać, że przycinając drzewa liściaste, usuwamy głównie stare, chore, uschnięte lub uszkodzone gałęzie oraz te krzywo i gęsto rosnące, aby poprawić kształt korony drzew i pobudzić roślinę do wytwarzania nowych pędów. 

nożyce do żywopłotu Ryobi

Podobnie postępujemy w przypadku krzewów, prześwietlając ich korony i dodatkowo usuwając pędy rosnące do środka korony. Przydatny może się tu okazać sekator akumulatorowy Ryobi OLP1832BX, który nie tylko ułatwi przycinanie gałęzi ponad głową, ale również tych znajdujących się w głąb korony. Wszystkie gałęzie i gałązki warto wrzucić do rozdrabniacza Ryobi RSH3045U, a rozdrobnioną masę poddać procesowi kompostowania.

rozdrabnianie gałęzi

Przygotowanie podłoża

Jeśli mróz już nam nie groźny, możemy przystąpić do odsłaniania roślin na rabatach. Rozgarniamy torf oraz korę i pozostawiamy jako ściółkę, a słomę, liście oraz gałęzie drzew iglastych użyte do okrywania roślin przenosimy na kompostownik. Gdy pogoda jest sprzyjająca i gleba już rozmarzła, można także zacząć przygotowywać miejsce pod nowe rośliny. Pozbywamy się chwastów, nawozimy, przekopujemy grządki i wyrównujemy podłoże. Niewątpliwie ułatwi nam w tym pracę glebogryzarka Ryobi RCP1225. Po kilku dniach możemy przejść do następnego etapu, czyli przesadzania, sadzenia i siania.

glebogryzarka RyobiNależy pamiętać, że odpowiednio przeprowadzone wczesną wiosną prace ogrodowe z pewnością odpłacą nam się pięknymi krzewami, drzewami i kwiatami w naszych ogródkach, gdzie będziemy mogli miło spędzać słoneczne popołudnia.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane