Już niedługo zawita do nas lato - najwyższy czas na przygotowanie ogrodów do sezonu. Ostrzenie i czyszczenie narzędzi, naprawienie huśtawki dla dziecka, odnowienie grilla to prace, które można wykonać przy pomocy jednego urządzenia marki Dremel. Jego akumulatorowa wersja umożliwia dotarcie do każdego miejsca w ogrodzie.

Kup w Narzedzia.pl
Urządzenie wielofunkcyjne z akcesoriami Dremel 4000
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
597,99

Okres lata sprzyja spędzaniu wolnego czasu w naszych ogródkach domowych, czy działkach poza miastem. Pielęgnacja ulubionych krzewów, czytanie książki w otoczeniu wypielęgnowanej zieleni, wspólne grillowanie z przyjaciółmi to zajęcia, za którymi tęsknimy przez całą zimę. Aby miło spędzać czas w ogrodzie musimy najpierw odpowiednio go przygotować do sezonu letniego. W tym zadaniu może nam pomóc jedno, wielofunkcyjne urządzenie marki Dremel. Wybór ponad 150 końcówek roboczych umożliwia m.in. wiercenie, szlifowanie, frezowanie, cięcie, czyszczenie, polerowanie, grawerowanie, odrdzewianie itp.

Przygotowujemy narzędzia ogrodowe(czyszczenie/ostrzenie)

Nawet najtrwalsze narzędzia ogrodowe tępią się podczas intensywnego użytkowania, a potem rdzewieją bez uprzedniego oczyszczenia i naoliwienia. W ogrodzie bardzo często wykorzystywane są nożyce, którymi przycinamy krzewy, drobniejsze gałązki czy kwiaty na grubych łodygach. Wykorzystując końcówkę Dremela o nr. 428 – szczotkę ze stali węglowej – delikatnie oczyścimy nożyce z rdzy. Używając ściernicy o odpowiednim profilu z tlenku glinu nr. 932, bez zarysowań usuniemy resztki zabrudzeń i naostrzymy stalowe krawędzie nożyc. Cała operacja, łącznie z oliwieniem, trwa kilkanaście minut, a eliminuje konieczność kupienia nowych nożyc. W ten szybki i prosty sposób możemy przygotować do pracy wszystkie narzędzia ogrodowe.

Naprawiamy huśtawkę dla dziecka(polerowanie/wygładzanie/cięcie)

Pierwszy słoneczny dzień, a już dziecko prosi o zawieszenie w ogrodzie huśtawki. Źle wyszlifowane drewno może zaczepiać ubrania i powodować ich uszkodzenie, albo – co gorsza – kaleczyć skórę nóg. W dodatku pod spodem siedzenia czasami wystają zbyt długie, nieestetyczne śruby. Te drobne, choć kłopotliwe niedociągnięcia można naprawić przy pomocy Dremela. Właściwa będzie do tego końcówka z pierścieniem ściernym nr 407 służąca do szlifowania. Natomiast przy pomocy tarczy tnącej ze wzmocnionego włókna szklanego nr 426 skrócimy zbyt długie końcówki śrub, a ściernicą nr 932 z z tlenku glinu wygładzimy krawędzie przyciętego metalu. Korzystanie z tak przygotowanej huśtawki jest w pełni bezpieczne. Przyszlifowane siedzisko nie zagraża spodniom, ani nogom dziecka, za to zapewnia beztroską i bezpieczną zabawę.

Ozdobne tabliczki (frezowanie)
Przy użyciu urządzeń marki Dremel można również wykonać tabliczkę z numerem posesji. Na desce rysujemy ołówkiem numer. Używając stożkowego frezu profilowanego do drewna nr 640, wycinamy wzdłuż narysowanej kreski ozdobny rowek. Frezem półokrągłym wklęsłym z prowadzeniem nr. 612 możemy dekoracyjnie wykończyć krawędzie deski, a przy pomocy wierteł nr 628 o 7 różnych średnicach, przygotujemy dziurki pod śruby do mocowania tabliczki.

Po impregnacji lub pomalowaniu deska jest gotowa do powieszenia. W ten sam sposób możemy przygotować tabliczkę z nazwą ulicy, albo napis na furtkę. Wycinania napisów, czy ozdobnych wzorów mogą podjąć się nawet osoby, które po raz pierwszy mają narzędzia Dremel w rękach. Pomocna w takich pracach jest przystawka o nazwie frezarka górnowrzecionowa, która umożliwia frezowanie najprzeróżniejszych kształtów. Dzięki miękkiemu startowi i niewielkiemu ciężarowi własnemu, urządzenie daje się łatwo prowadzić. Można nim pracować używając tylko jednej ręki.

Grill jak nowy (czyszczenie, polerowanie)


Przy użyciu Dremela można w łatwy sposób odnowić stary grill.
Po pracy i zabawie w ogrodzie przychodzi czas na przygotowanie posiłku na świeżym powietrzu. Początek sezonu to często moment, kiedy decydujemy się na zakup nowego grilla, ponieważ stary jest tak zanieczyszczony, że nie nadaje się do użytku. A przecież nawet całkowicie zardzewiały ruszt można oczyścić przy pomocy końcówki nr 530 lub 531 – szczotki ze stali nierdzewnej, która nie powoduje tzw. „korozji wtórnej”. Pozostałe zanieczyszczone fragmenty wyczyścimy ściernicą z tlenku glinu nr 932. Błyszczące, ozdobne elementy grilla można natomiast dokładnie doczyścić używając ściernic gumowych nr 461, 462 lub 463, a następnie wypolerować końcówkami z filcu nr 414,422 lub 429 i pastą polerską. Zapewni to idealną gładkość i usunie ewentualne rysy powstałe w czasie czyszczenia z rdzy. Tak przygotowany grill będzie wyglądał jak nowy. Czyszczenie rusztu, składającego się z kilkunastu stalowych prętów, jest wyjątkowo niewdzięcznym zajęciem. Z Dremelem praca ta nie jest aż tak męcząca.

Nowy napęd akumulatorowy Dremel 8000JB

Nic tak nie zniechęca do pracy jak konieczność przeciągania i rozwijania kabla zasilającego. W ubiegłym roku w sprzedaży pojawił się nowy napęd akumulatorowy marki Dremel w technologii Litowo-Jonowej model 8000JB, 10,8V. Pracując nowym napędem w zakresie prędkości od 5000-35 000 obr. /min. można wykonać pracę z taką samą skutecznością, jak w przypadku napędu sieciowego, a swobody ruchów nie ogranicza przewód. Brak efektu pamięci akumulatora litowo-jonowego powoduje, że narzędzie jest gotowe do pracy prawie zawsze. Stan naładowania akumulatora może być na bieżąco kontrolowany przez wskaźnik znajdujący się przy włączniku napędu. Urządzenia Dremel 8000JB są sprzedawane w kompletach z bardzo praktyczną i estetyczną walizką, ładowarką i zestawem 60 szt osprzętu.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane