Nadszedł sezon na prace ogrodowe, a wraz z nim pojawia się konieczność zadbania o stan techniczny kosiarki. Korzystamy z niej średnio 30 razy w ciągu roku. Jak samemu zapewnić jej pełną sprawność przez długi okres czasu?

Utrzymanie kosiarki w dobrym stanie zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i dobrą kondycję murawy, ale również jest korzystne dla naszego portfela - sprawna kosiarka zużywa nawet do 30% mniej paliwa. Zanim rozpoczniemy wiosenne prace ogrodowe, powinniśmy wykonać szereg czynności konserwacyjnych.

Kosiarka-spalinowa-NAC-W510HY-29412Zaczynamy od oczyszczenia urządzenia. Najlepszym sposobem na usunięcie resztek trawy i ziemi jest wykorzystanie sprężonego powietrza. Jeżeli jednak nie posiadamy sprężarki, możemy posłużyć się szpachelką lub szczotką. Przed podjęciem się czyszczenia noża oraz spodniej części obudowy umiejscawiamy kosiarkę w pozycji świecą do góry. Jeżeli kosiarka posiada przyłącze do węża ogrodowego, możemy w łatwy sposób oczyścić zespół tnący wodą. Dokonując tej czynności kosiarka powinna stać w pozycji roboczej na płaskiej powierzchni.

Następnym etapem naszej konserwacji jest kontrola i ewentualna wymiana filtra powietrza. Utrzymanie go w dobrej kondycji gwarantuje wydłużenie trwałości silnika nawet o kilkadziesiąt procent. Filtr papierowy oczyszczamy postukując nim o twarde podłoże. Jeżeli mamy do czynienia z filtrem piankowym – możemy wypłukać go w ciepłej wodzie wraz z płynem do naczyń, a po wysuszeniu – polać go niewielka ilością oleju silnikowego. Czystość filtra powinna być kontrolowana regularnie.

W przypadku kosiarek akumulatorowych musimy zadbać o konieczność ładowania akumulatora. Współczesne, bezobsługowe akumulatory nie wymagają dodawania wody przez cały okres eksploatacji. Jak zadbać o odpowiedni stan techniczny urządzenia?

Strona 1 z 2
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane