Przedłużacze znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są urządzenia i maszyny zasilane prądem elektrycznej. Zarówno w domu, przydomowym ogrodzie, na działce czy campingu, w małym warsztacie, czy też na na budowie – wszędzie tam będą nam one potrzebne. Wybierając przedłużacz warto zatem zastanowić się nad jego przyszłym zastosowaniem.

Przedłużacz PS-2P Practi / H05VV-F 2X1 / 10-40Do wykorzystania w prostych urządzeniach elektrycznych, działających na standardowym napięciu i nie wymagających dodatkowego zabezpieczenia wystarczający będzie zwykły przedłużacz sieciowy.
Do pracy z elektronarzędziami i elektrycznymi urządzeniami ogrodowymi i do prac zewnętrznych najlepiej wybrać przedłużacz przeznaczony do tego celu. Takie modele posiadają wysoką odporność na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne, są też przystosowane do pracy z urządzeniami ogrodowymi, przede wszystkim takimi, które nie wymagają uziemienia ochronnego np. kosiarki, elektronarzędzia, lampy oświetleniowe, grille elektryczne, itp.  zazwyczaj taki przedłużacz może być obciążony maksymalnym prądem znamionowym 10A co przy napięciu sieci 230V odpowiada mocy urządzenia zasilanego 2300W.  Inną grupę stanowią przedłużacze, także z przewodami w oplocie gumowym - które są bardzo trwałe, wytrzymałe na  specyficzne warunki  atmosferyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Będą to zazwyczaj przedłużacze bębnowe wyposażone w 2-4 gniazda z uziemieniem, a także wtyczką z uchem ułatwiającym rozłączenie przewodu. To uniwersalne przedłużacze do zastosowań w pracach w specyficznych warunkach, które panują na placach budowy czy w ogrodach i współpracujących z urządzeniami większej mocy. Tego typu przedłużacze są również łatwiejsze w obsłudze (nie ma kłopotliwego rozwijania i zwijania przewodu) mogą również współpracować z większa liczbą urządzeń i mieć większą długość A przy pracach z maszynami wymagającymi dodatkowego przewodu uziemiającego, gwarantują, bezpieczeństwo wykonywanej pracy.

Przedłużacz PZ-4Z / OTMM / H05VV-F 3G1 / 15Długość przewodu zasilającego i ilość gniazd zasilających powinniśmy dobrać do wybranych przez siebie zastosowań i posiadanych urządzeń. Przydatną funkcję może stanowić na pewno dodatkowy przełącznik on/off, który pozwoli na włączenie lub odłączenie zasilania, bez konieczności operowania wtyczkami. Dobrym pomysłem, zapewniającym nieco większe bezpieczeństwo, może okazać się  wybór urządzenia posiadającego dodatkowe uziemienie. Jednak z tego typu przedłużaczy lepiej zrezygnować, jeśli, chcemy podłączyć delikatny sprzęt elektroniczny (np. komputery). Wtedy lepiej wybrać specjalne listwy zasilające i dobrać odpowiedni model posiadający dodatkowe zabezpieczenia antyprzepięciowe i filtry sieciowe. Akcesoria do przedłużaczy ACAR
Dlatego przy wyborze przedłużacza nie należy kierować się wyłącznie jego ceną i wyglądem, ale parametrami, które zagwarantują nam odpowiednie działanie. Odpowiedni dobór przedłużacza do charakteru wykonywanych prac zapewni długotrwałe i bezproblemowe jego użytkowanie.

Grilowanie na każdą kieszeń

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane