Kolejne urządzenie od niemieckiego producenta, silna pilarka tarczowa GKS 85, dzięki klasycznej konstrukcji przeznaczona jest głównie do wykonywania szybkich cięć zgrubnych. Narzędzie doskonale sprawdza się na budowach, w pracach ciesielskich i tych prowadzonych przy wykańczaniu wnętrz

Kup w Narzedzia.pl

pilarka tarczowa bosch z przodu

Podstawowe parametry techniczne i cechy użytkowe - co warto wiedzieć

Konstruując nową pilarkę, inżynierowie z Boscha chcieli zapewnić jej dużą wydajność i wytrzymałość. Zależało im również na tym, by umożliwić łatwą obsługę i dokładne prowadzenie urządzenia, dobrą widoczność linii cięcia. Pilarkę wyposażono więc w komutatorowy silnik elektryczny o dużej mocy - 2200 watów - i dostosowano do współpracy z piłami tarczowymi o średnicy 235 mm.

Bardzo dobrze wytrzymuje ona przeciążenia aplikowane podczas obróbki i zapewnia dużą siłę cięcia, przy obrotach wynoszących 5000 min-1 (bez obciążenia). Urządzenie posiada stalową obudowę przekładni i osłony górnej, mocną stopę z prasowanej stali, a także dolną osłonę tarczy z odlewanego aluminium. W efekcie pilarka pracuje bardzo stabilnie oraz odznacza się wysoką odpornością na ewentualne upadki, które często zdarzają się na budowach czy podczas prac ciesielskich.

pilarka tarczowa bosch z bokuW stopie wykonano otwory, dające możliwość obserwowania podczas pracy zarówno samej tarczy tnącej, jak i linii cięcia. Jeśli chodzi o tę ostatnią - elektronarzędzie wyposażono w nadmuch Turbo usuwający z niej pył. Rozwiązania te znacznie polepszają widoczność pola obróbki i umożliwiają dokładną pracę.

Ponadto, pilarkę wyposażono w zoptymalizowany wyrzutnik wiórów, który nie dopuszcza do zanieczyszczania wiórami pola swojego działania. Istnieje możliwość zamontowania w nim adaptera, służącego do podłączenia węża odkurzacza, dzięki czemu nawet po użyciu pilarki nasz warsztat pozostanie nadal czysty.

Urządzenie posiada dwa, pokryte miękką wykładziną soft grip, uchwyty, co ułatwia trzymanie i obniża wibracje przenoszone na ręce operatora. W rękojeści głównej znajduje się włącznik spustowy z blokadą zwalnianą przez przesunięcie jej w obie strony, dzięki czemu zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne mogą z niej wygodnie i bezpiecznie korzystać.

Pilarka, tak jak każde tego typu urządzenie, posiada regulację parametrów głębokości cięcia (0-85 mm pod kątem 0° i 0-65 mm dla 45°) oraz jego skosu (0-45°) z czytelnymi skalami. Aby zapewnić prezentowanemu elektronarzędziu stabilność pracy podczas cięć ukośnych, zastosowano w nim podwójną regulację nachylenia stopy. Obsługę pilarki ułatwiają odpowiednio wyprofilowane dźwignie i nakrętki motylkowe, a także kulkowe mocowanie 4-metrowego kabla, dzięki któremu możemy ją odchylić w każdą stronę.

pilarka tarczowa boschGdzie sprawdzi się najlepiej nowa pilarka?

Nowa pilarka Boscha przeznaczona jest do szybkiego cięcia zgrubnego materiałów o dużych przekrojach. Przede wszystkim drewna konstrukcyjnego, gdyż w takich operacjach jak cięcie dźwigarów dachowych, belek na długość czy dużych płyt na wymiar, sprawdza się ona najlepiej. Zakres obróbki i jej jakość zależą – jak wiadomo – od rodzaju użytej piły tarczowej.

Warto dodać, że pilarką można wykonywać cięcia czyste, o ile oczywiście zastosujemy odpowiednią piłę tarczową. Należy jednak zaznaczyć, że takie operacje nie są główną specjalnością prezentowanego narzędzia. Producent poleca pilarkę GKS 85 szczególnie do zgrubnych cięć poprzecznych i wzdłużnych w drewnie sosnowym, świerkowym i twardym (liściastym), a także w płytach OSB.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz