Wózki transportowe i budowlane to niezbędnik na każdej budowie czy w magazynie. Odpowiednio skonstruowane umożliwiają przewożenie ciężkich elementów, np. materiałów budowlanych, jak też dużych formatów (płyty wielkoformatowe) lub elementów, które wymagają specjalnego zabezpieczenia, np. okien i drzwi. Marka Matador ma w swojej ofercie wózki przystosowane do tego typu zadań. Czym się zatem wyróżniają?

Wózki do transportu drzwi i okien

Podczas montażu drzwi i okien dużym problemem jest bezpieczne transportowanie tych elementów. Choć nie tylko o ochronę przed uszkodzeniem materiału tu chodzi, ale też o użytkownika. Dźwiganie ciężkich elementów może źle wpłynąć na kondycję naszego kręgosłupa więc lepiej unikać przeforsowywania się. Matador ma w swojej ofercie wózki, które umożliwiają wygodne przewożenie drzwi i okien. Wózek do montażu drzwi M-DOORJACK o nośności do 100kg pozwala na transportowanie w pionie i w poziomie. Posiada 2 koła stalowo-gumowe oraz mocną stalową konstrukcję. Wykorzystanie wózka Matador M-DOORJACK umożliwia samodzielny montaż drzwi, bez konieczności pomocy drugiej osoby. Natomiast wózek do okien M-LEOLIFT został zaopatrzony w 4 koła stalowo-gumowe z łożyskami, jak również stalową konstrukcję. Maksymalna nośność wózka to 250kg.

wózek do okien, wózek do drzwi, matador

Transport po schodach

Ciekawym rozwiązaniem jest wózek taczkowy schodowy Matador M-WRV-66, który zaopatrzono w specjalne gąsienice umożliwiające poruszanie się po schodach. Jest to przydatne, np. w firmach zajmujących się przeprowadzkami, magazynach czy w sklepach niezaopatrzonych w windy. Dużym plusem jest pas zabezpieczający, który pozwala przypiąć przewożony element do wózka dla całkowitej stabilizacji. Wózek sprawdzi się przy przewożeniu szaf, regałów, przedmiotów zapakowanych w kartony itd. Maksymalna nośność modelu M-WRV-66 wynosi 500kg.

wózek schodowy, transport po schodach, matador

Wózki platformowe i składane

W tej kategorii znajdziemy wózek transportowy Matador PR-NB-101P i PR-NB-301P oraz wózek składany EX-1A Matador. Konstrukcja PR-NB-101P i PR-NB-301P jest jednakowa, różnicę dostrzec można w nośności i wymiarach obu urządzeń. Pierwszy z wymienionych modeli jest przystosowany do przewożenia ładunków o maksymalnej masie 150kg, natomiast drugi sprawdzi się przy obciążeniu do 300kg. Wózki posiadają 4 koła z łożyskami kulkowymi, gdzie 2 są skrętne. Powierzchnia załadunkowa jest pokryta matą antypoślizgową, co chroni przed zsuwaniem się przewożonego elementu. Dzięki składanej rączce nie mamy problemu z przechowywaniem wózków. Praktycznym rozwiązaniem jest także wózek składany EX-1A Matador. Jego powierzchnia załadunkowa składa się z profili. Można ją zsuwać i rozsuwać w zakresie 540-750mm, w zależności od wielkości przewożonego elementu. Ładowność wózka EX-1A wynosi 150kg. Wózki platformowe i składane sprawdzą się m.in. w biurach do przewozu archiwów czy przesyłek kurierskich.

wózek platformowy rozsuwany, wózek składany, wózek matador

Wózek zaciskowy do płyt

Wózki zaciskowe M-TIMBER TROLLEY Matador posiadają specjalne skrzydła, które zaciskają się na przewożonym elemencie. Zaciskana konstrukcja umożliwia przewożenie dużych formatów o różnej grubości. Wózek M-TIMBER TROLLEY sprawdzi się przy transporcie płyt, ościeżnic itp. Wózek zaciskowy do płyt pozwala na transportowanie wielkoformatowych elementów bez pomocy drugiej osoby. 

wózek do transportu płyt, wózek zaciskowy do płyt, matador

Zobacz pełną ofertę: wózki i taczki budowlane Matador

Wózki taczkowe 

Wózek taczkowy sprawdzi się w magazynach, w hurtowni czy na zapleczu sklepu. Platforma wózków została wykonana ze specjalnej stali ST-52, która charakteryzuje się podwyższoną trwałością. Przykładowe modele wózków M-NST-300-CTM-NST-250-CT posiadają koła z łożyskami wałeczkowymi i oponami piankowymi o właściwościach opony pneumatycznej. Każdy z wózków jest przystosowany do przewożenia ładunków o maksymalnej masie 350kg. Koła odporne na przebijanie odznaczają się wysoką trwałością. 

wózek taczkowy, wózek transportowy, matador

Wózek na narzędzia i stojak na wiadro dla budowlańca

Matador posiada w swojej ofercie różnego rodzaju wózki budowlane i specjalne stojaki na wiadra. Na uwagę zasługuje wózek na narzędzia ze skrzynią M-106-CT-KANT-2WI, który posiada opony piankowe (nieprzebijalne) o właściwościach opony pneumatycznej umożliwiające wygodne poruszanie się po nierównej powierzchni, z jaką mamy do czynienia na placu budowy. Wózek zaopatrzono w skrzynię zamykaną na kłódkę. Co ważne, dodatkowe kółka i składana konstrukcja wózka umożliwiają wjechanie nim na auto dostawcze. Dzięki temu możemy spakować narzędzia do skrzyni i razem z wózkiem umieścić je na pace samochodu.

wózek na narzędzia, wózek budowlany, matador

Praktycznym rozwiązaniem jest również stojak na wiadro, np. M-BUCKET HOLDER XL. Przyda się przy nakładaniu gładzi, tynków, farb czy innych substancji. Stojak na kółkach pozwala na wygodne przesuwanie wiadra wypełnionego dużą ilością zaprawy. 2 z 4 kół posiadają hamulec, co sprawia, że stojak stoi stabilnie. Model M-BUCKET HOLDER Xl Matador to świetne rozwiązanie dla tynkarzy czy malarzy. Fachowiec nie musi dźwigać wiadra, co korzystnie wpływa na jego kręgosłup. Przykładowy model stojaka jest przystosowany do wiader o pojemności od 65 do 90l, co pozwala zabrać na miejsce pracy dużą ilość potrzebnej substancji. 

stojak na wiadro, stojak matador, matador

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane