Wykrywacz D-tect 100 oraz dalmierz DLE 150 to nowe propozycje niemieckiego producenta narzędzi.

Uniwersalny wykrywacz D-tect 100  - lokalizuje obecność różnych materiałów w ścianach. Urządzenie to wykrywa nie tylko przewody elektryczne, stal zbrojeniową, żeliwne rury wodociągowe i inne metale, ale także rury z tworzyw sztucznych i puste przestrzenie.
Uniwersalny wykrywacz do przewodów wypełnia lukę pomiędzy urządzeniami o ograniczonych funkcjach, a bardzo specjalistycznymi narzędziami. Firma oferuje profesjonalnym użytkownikom wykrywacz, który praktycznie "prześwietli" ścianę, lokalizując wszystkie rodzaje instalacji, z podaniem ich dokładnej pozycji.
Uniwersalny wykrywacz D-tect 100
Przykładowe zastosowanie D-tect 100

Zasięg pracy wynosi 100 mm. Obsługa narzędzia jest łatwa. Użytkownik prowadzi wykrywacz równolegle do wybranego miejsca wiercenia w ścianie. Nie ma konieczności kalibrowania wykrywacza przed rozpoczęciem pracy. Podczas pracy użytkownik prowadzi wykrywacz równolegle do powierzchni, na której ma być wykonane wiercenie. Urządzenie wytwarza pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości, przenikające w mur, beton i ściany z prefabrykatów. Materiały i puste przestrzenie, których właściwości fizyczne są różne od właściwości ściany, zniekształcają pole. Zmiana pola oraz dodatkowe informacje, dostarczane przez czujniki umieszczone na kółkach urządzenia, są analizowane przez przetwornik sygnałów, a następnie przedstawiane na wyświetlaczu urządzenia.
Jeżeli urządzenie wykryło obecność ciał obcych, można przeprowadzić ich dokładną lokalizację, cofając wykrywacz. Graficzna prezentacja na wyświetlaczu odpowiada przekrojowi ściany i oznacza ew. przeszkody w formie belek.
Belki te pokazują, do jakiej głębokości można wiercić w danym miejscu, nie powodując przy tym żadnych szkód. Pracę w ciemnych pomieszczeniach ułatwia oświetlenie wyświetlacza. Nowy wykrywacz jest pierwszym urządzeniem, którego wyniki są podawane z tak dużą precyzją. Na polskim rynku urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od listopada 2002. W wyposażeniu standardowym znajdują się cztery baterie 1,5 V oraz pokrowiec ochronny.

Aktualna sugerowana cena katalogowa : 3654,00 zł

Nasza cena to 3471.3 zł
 
Laserowy dalmierz DLE 150  to niewielkie i poręczne urządzenie, za pomocą którego można dokonać pomiaru odległości, powierzchni lub objętości, nawet w miejscach trudno dostępnych.
Laserowy dalmierz DLE 150
Przykładowe zastosowanie DLE 150

Wyniki pojawiają się na wyświetlaczu, a ich dokładność stanowi plus/minus trzy milimetry. Zasięg pomiarowy nowego dalmierza wynosi od 30 centymetrów do 150 metrów. Urządzenie mierzy również wysokości, także w sytuacjach, kiedy na skutek przeszkód (np. wystających gzymsów) nie są możliwe pomiary bezpośrednie. Miernik dodaje, odejmuje i zapamiętuje wyniki poszczególnych pomiarów, a także, dzięki funkcji minimum i maksimum, pozwala na precyzyjne określenie zadanych wymiarów, jak np. przekątne pomieszczeń czy linie poziome. W celu łatwiejszego pomiaru przekątnych pomieszczeń urządzenie zostało wyposażone w dodatkowy klips. Wchodzące w skład wyposażenia standardowego okulary do pracy z laserem poprawiają widoczność promienia, a zintegrowana z miernikiem poziomnica pozwala na łatwe i szybkie ustalenie poziomu podczas wykonywania pomiaru. Dalmierz jest odporne na działanie drobin pyłu i wody często obecnych w miejscu pracy. Dodatkowo przód i tył dalmierza zostały zabezpieczone gumowymi osłonami chroniącymi przed uszkodzeniami podczas przypadkowego upadku.

Aktualna sugerowana cena katalogowa : 2270,00 zł

Nasza cena to 1997.6 zł
 

 


 


Dodaj komentarz
* Pola wymagane