Lato to idealna pora dla działkowiczów. Nareszcie nadszedł czas, kiedy mogą się poświęcić pracom w ogrodzie. Z pewnością ułatwią im je narzędzia, bez których w zieleńcu trudno się obejść.

Kup w Narzedzia.pl
Rękawice ogrodowe Bosch
dostawa
wysyłka
8-11 dni
63,99
Grabie 12-zębne Fiskars L12 (135751)
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
54,99
Łopatka wąska Fiskars Premium (137210)
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
47,99
Motyka 3-funkcyjna Fiskars QuikFit (136513)
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
72,99
Kultywator Fiskars (136510)
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
104
Kultywator z motyką Fiskars QuikFit (136512)
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
92,99

Zadbaj o swój komfort i wygodę

 

Przed wyruszeniem do ogrodu dobrze byłoby zatroszczyć się o siebie i zaopatrzyć w specjalne rękawice. Warto zainwestować w droższy, ale trwały produkt. Nie opłaca się kupować tańszych zamienników, bo szybko się podrą i nie dość, że nie pomogą w pracy, to trzeba będzie je ciągle wymieniać.

Do wykonywania robót w ogrodzie nie należy również używać rękawic przeznaczonych do innych czynności, np. zmywania naczyń. Prace w ogrodzie są bowiem znacznie cięższe: do przenoszenia worków ze śmieciami, przycinania drzew, zrywania starego ogrodzenia czy innych tego typu zajęć potrzeba czegoś mocniejszego.

Rękawic, które, oprócz wytrzymałości, dzięki wypełnieniu np. delikatną bawełnianą wyściółką, zapewnią dłoniom ochronę i utrzymają izolację. Przy bardziej skomplikowanych pracach pomocne będą też okulary ochronne.

Dla roślin

Kiedy już rękawice i okulary zostaną zakupione, można pomyśleć o miotłach, dzięki którym zachowamy czystość wokół domu, który otacza zielnik. Obecnie można cieszyć się także z użytkowania odkurzaczo-zamiatarek. Co prawda, są droższe od starej dobrej miotły, ale pozwalają na szybkie i komfortowe sprzątnięcie całego ogrodu, tarasu, ścieżek. Niewiele ważą i łatwo się składają, można więc bez kłopotu nimi manewrować i je transportować. 

Podobnie z zamiatarkami ręcznymi, których nawet do prądu podłączać nie ma potrzeby. Przydadzą się do powierzchni utwardzonych, chodników. Dla doświadczonego działkowca wybór odpowiednich grabi nie będzie kwestią, która przysporzy mu wielu wątpliwości. Na rynku można znaleźć grabie: do liści, do trawy, do róż, takie o różnej ilości zębów, z płozami. Nawet jeśli babcia postanowi, że wnusia ma jej pomóc w ogrodzie, i dla dziecka znajdą się specjalne grabki.

Najlepsze są urządzenia metalowe lub z bardzo mocnego plastiku, grabie z miękkich materiałów to nieporozumienie. Nieocenionym wsparciem w walce z chwastami będzie kultywator. Niektóre nowoczesne modele tego narzędzia są również wyposażone w motykę.

 

Łopatą także wiele zdziałamy. Zimą – pozbywając się sprzed budynku śniegu, latem – przerzucając ziemię, kompost. Najwygodniej dopasować długość trzonka do wysokości danej osoby, kupić narzędzie z poręcznym uchwytem. Na działce powinien się jeszcze znaleźć szpadel z ostrą krawędzią oraz mała łopatka do przesadzania roślin.

 

Do czego przyda się wiadro? Może pełnić rolę doniczki, pojemnika na narzędzia czy wodę do mycia samochodu. Natomiast taczkami przewieziemy ciężkie, nieporęczne rzeczy.

Tak zaopatrzeni, możemy śmiało wziąć się za letnią pielęgnację ogrodu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane