autor: bosch.pl

Nowoczesne urządzenia wykorzystujące technikę laserową w coraz większym stopniu zastępują na budowach konwencjonalne przyrządy pomiarowe. Wiązka promienia lasera przewyższa pod względem dokładności poziomnicę i metrówkę. Dwa nowe lasery budowlane Bosch BL 20 i BL 20 SLM to wytrzymałe, poręczne i precyzyjne przyrządy pomiarowe do ustalania wysokości i punktów w jednej płaszczyźnie.

Lasery budowlane od Bosch

Oba urządzenia idealnie zastępują poziomnicę wężową, sznur do znaczenia i optyczne niwelatory. Można przy ich użyciu ustalać wysokości odniesienia, np. podczas rozmieszczania okien lub fug pomiędzy płytkami, a także z dużą dokładnością sprawdzić równość podłogi.

Lekki (400 g) laser budowlany BL 20 o długości 220 mm ma wytrzymałą konstrukcję i bez trudu mieści się w każdej walizce narzędziowej. Metalowe połączenie pomiędzy diodą lasera, poziomnicą i podstawą gwarantuje wysoką precyzję i długą żywotność urządzenia. Dzięki profilowanej podstawie nowy laser budowlany Bosch można przykładać nie tylko do płaskich powierzchni, ale także do zaokrąglonych, jak np. rury. Boczny ogranicznik umożliwia szybkie przenoszenie wysokości, np. podczas montażu szafek kuchennych.

Rozkładane nóżki i wysuwana za naciśnięciem przycisku śruba niwelacyjna oraz precyzyjna poziomnica pozwalają na dokładne ustawienie przyrządu, nawet na nierównym podłożu.

Przy pomocy magnesu można w szybki i łatwy sposób przymocować pryzmat dwupromienny lub odchylający. Można dzięki temu precyzyjnie ustalać kąty proste oraz piony. Do zastosowań wraz ze statywem konieczny jest talerz niwelacyjny, który umożliwia obracanie lasera o 360 stopni, bez konieczności ponownego niwelowania przyrządu.

Model BL 20 został przeznaczony przede wszystkim do pracy we wnętrzach. Jego zasięg na powierzchniach otwartych wynosi do 35 m. Do zastosowań zewnętrznych polecamy model BL 20 SLM, posiadający silniejszą diodę lasera i magnetyczną podstawę. Jego promień lasera widoczny jest w zasięgu ok. 50 m. Magnetyczna podstawa lasera BL 20 SLM umożliwia łatwiejsze mocowanie do powierzchni metalowych, np. rur, oraz ułatwia pracę w pozycji pochyłej oraz ponad głową.

Ponadto model BL 20 SLM wyposażony jest we wskaźnik LED i mechanizm wyłączający urządzenie po 10 minutach nieużywania go, co pozwala wydłużyć żywotność baterii.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane