W tym wyjątkowym dniu pragniemy podarować swoim bliskim coś prosto z serca. Walentynkowa kartka, bukiet róż, czekoladowe pralinki to prosty i szybki pomysł na prezent - i jak zwykle niezawodny. Osoby bardziej ambitne mogą z kolei się wykazać zdolnościami majsterkowicza i własnoręcznie wykonać oryginalny prezent. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów.

Kup w Narzedzia.pl
System natryskowy do drewna i ścian Bosch PFS 2000
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
387
Szlifierka delta Bosch PSM 18 LI
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
298
Lutownica Versa tip hobby Dremel F0132000KA
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
199
102,99
Wiertarko-wkrętarka Bosch EasyDrill 12
dostawa
wysyłka
8-11 dni
339
424

Coś dla miłośników pizzy

bosch diy

Nieważne czy osoba obdarowywana jest fanem dodawania ananasa do pizzy, czy pikantnych papryczek japaleno. Spersonalizowana deska do serwowania pizzy ucieszy każdego smakosza tej potrawy.

Do przygotowania deski będziemy potrzebowali narzędzi:

Przyda się nam również:

 • kawałek sznurka
 • deska z twardego drewna 40x80cm
 • olej
 • zaciski śrubowe
 • ołówek
 • linijka

W pierwszej kolejności rysujemy na desce okrąg o promieniu 17cm. Jeżeli nie posiadamy tak dużego cyrkla, możemy do tego użyć gwoździa i sznurka. 

Następnie dorysowujemy do okręgu uchwyt o długości około 10cm. Upewnijmy się, że uchwyt idzie w kierunku słojów drewna, dzięki czemu będzie bardziej stabilny. 

bosch diy

Teraz nadszedł czas na wycinanie. Mocujemy deskę do powierzchni roboczej za pomocą zacisków i przy pomocy wyrzynarki PST 18 LI tniemy wzdłuż narysowanych linii.

bosch diy

Wszystkie krawędzie i powierzchnie deski dokładnie szlifujemy za pomocą szlifierki uniwersalnej EasySander 12.

bosch diy

W uchwycie deski wiercimy wiertarko-wkrętarką otwór o średnicy 5mm, który pozwoli nam zawiesić deskę wygodnie na ścianie.

bosch diy

Na sam koniec możemy ozdobić naszą deskę. Rysujemy na desce dowolny wzór i następnie za pomocą lutownicy gazowej Dremel VersaTip go wypalamy. Pamiętajmy na sam koniec zabezpieczyć naszą deskę olejem jadalnym.

bosch diy

Coś dla miłośników fotografii

Jeżeli obdarowywana osoba na swoim telefonie posiada tysiące zdjęć z różnych wydarzeń, do których często wraca. Podaruj jej tablicę fotograficzną, dzięki której będzie mogła codziennie wspominać najlepsze momenty w swoim życiu.

bosch diy

Do wykonania tablicy przyda nam się:

Przyda nam się również:

 • deska o wymiarach 120cm x 12cm x 2cm
 • drut o długości ok. 62cm
 • mini klamerki
 • 4 śruby oczkowe o długości 2cm z gwintem 3mm
 • farba do drewna
 • zdjęcia
 • ołówek
 • zaciski śrubowe

Tablica fotograficzna została zaprojektowana tak, aby pasowała do każdego wnętrza. W zależności od ilości miejsca, którym dysponujemy, zaznaczamy ołówkiem pożądaną długość deski. Mocujemy ją do powierzchni roboczej za pomocą zacisków i przycinamy na odpowiednią długość za pomocą pilarki NanoBlade EasyCut 50

bosch diy

Następnie za pomocą szlifierki PSM 18LI wygładzamy powierzchnię i krawędzie. 

bosch diy

Malujemy deskę na dowolny kolor. Jeśli chcemy, aby farba była równomiernie nałożona, warto skorzystać z systemu malowania natryskowego Bosch PFS 2000. Warto przed rozpoczęciem malowania podłożyć pod deską folię ochronną, aby zabezpieczyć miejsce pracy. 

bosch diy

Po wyschnięciu farby nadszedł czas na mocowanie drutu do deski. Najpierw zaznaczamy miejsca, gdzie mają znaleźć się otwory, a następnie za pomocą wiertarko-wkrętarki EasyDrill 12 wywiercamy otwory o głębokości nie większej niż 1cm i wkręcamy śruby oczkowe.

bosch diy

Na koniec mocujemy drut do śrub oczkowych i gotowe! Pozostaje nam teraz wybrać najlepsze wspomnienia uchwycone na fotografiach i zawiesić je klamerkami na druciku.

bosch diy

Coś dla miłośników książek

Prawdziwy mól książkowy na pewno nie pogardzi takim gadżetem. Praktyczny stojak 2w1, który zarówno posłuży za zakładkę do książki, jak i wygodną podpórkę do czytania.

bosch diy

Do wykonania projektu będziemy potrzebowali:

Przyda nam się również:

 • deska o wymiarach ok. 100x30x2,1cm
 • klej do drewna
 • ołówek

Na początek zaczniemy od przycięcia drewnianej deski do odpowiednich wymiarów. Aby wykonać podpórkę pod książkę, będziemy potrzebowali elementów o trzech wymiarach: deska 1 - 30x23cm, deska 2 - 30x20cm i deska 3 - 30x13cm. Na desce zaznaczamy ołówkiem odpowiednie wymiary. Deskę będziemy ciąć ukośnie, dlatego przed przystąpienie do cięcia, musimy ustawić na pilarce NanoBlade EasyCut 50 odpowiedni kąt. Deskę 1 i 2 należy przyciąć z jednej strony pod kątem 45º, a z drugiej pod kątem 22,5º. W przypadku deski 3 tniemy deskę pod kątem 22,5º z każdej strony.

bosch diy

Po wykonaniu cięcia, deski łączymy ze sobą za pomocą kleju do drewna.

bosch diy

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Basia 2020-02-13

  fajny projekt, chyba poproszę męża o deskę na pizzę

Dodaj komentarz
* Pola wymagane