Pompy zanurzeniowe do wody brudnej i czystej

kategoria: Pod lupą Komentarze Data publikacji: 2011-03-09

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Wobec niespodzianek, coraz częściej powodowanych zmienną aurą, warto zaopatrzyć nasze gospodarstwo w pompę, która w razie potrzeby pomoże wypompować wodę z garażu lub piwnicy czy też podczas opróżniania wykopów na budowie.

Kup w Narzedzia.pl
Pompa zanurzeniowa do wody brudnej 400W Verto 52G441
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
234,49 zł
Pompa zanurzeniowa do wody brudnej 400W Verto 52G441
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
234,49 zł
Pompa do wody Ryobi ONE+ R18TP-0
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
629,99 zł

 

Pompy zatapialne dzielimy na przeznaczone do pracy w wodzie brudnej i na nadające się do wody czystej. W praktyce różnica wynika z maksymalnej dopuszczalnej wielkości zanieczyszczeń. Dla przykładu model przeznaczony do pracy w wodzie czystej oraz lekko zabrudzonej Flora PC 500 dopuszcza drobinki zanieczyszczeń do 5mm.

W przypadku pompy do wody brudnej PB 410, tego samego producenta wielkość ta wynosi już 35mm. Żadna z nich nie nadaje się natomiast do prac związanych z opróżnianiem szamba lub innych zbiorników w których znajdują się duże drobiny zanieczyszczeń.
Przy zakupie pompy warto zwrócić uwagę na parametry. Szczególnie istotnymi mogą być minimalny poziom zasysania, maksymalna ilość wody, którą narzędzie wypompuje w ciągu godziny oraz maksymalna wysokość pompowania. Należy również pamiętać, że pompy typu PB 410, PB 850 i PC 500 posiadają włącznik pływakowy. Nie zapominajmy o tym kupując pływakową pompę zanurzeniową do pracy w szczelinach, gdzie nie zawsze znajdziemy miejsce na pływak.

Na szczęście dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na pływakową pompę powstają takie modele, jak Einhell BG-SP 550 IF. Urządzenie to jest wyposażone w zintegrowany włącznik pływakowy i umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: Einhell Flora Einhell
Dodaj komentarz
* Pola wymagane