Podczas pracy bezprzewodowymi elektronarzędziami bardzo istotne znaczenie ma pojemność akumulatora, która ma duży wpływ na czas i wydajność pracy. Litowo-jonowa technologia akumulatorów nieustannie się rozwija. Producenci starają się, aby wraz ze wzrostem amperażu, masa i wielkość akumulatora była zarazem bardzo optymalna. I tak też na rynku pojawił super wytrzymały akumulator 18V od AEG (model L1890R HD) o pojemności 9.0Ah dedykowany do długich i wymagających prac.

Kup w Narzedzia.pl
Akumulator 18V 9.0Ah AEG L1890RHD
dostawa
wysyłka
>12 dni
741,99

Nowość od AEG

Nowy akumulator AEG L1890R HD wyróżnia się bardzo dużą pojemnością 9.0Ah, która znacząco wpływa na czas i wydajność pracy. Wszystko z myślą o większym komforcie pracy bezprzewodowymi elektronarzędziami. W akumulatorze zastosowano technologię HD, która dodatkowo pozwala na zasilanie dużych elektronarzędzi z optymalną dla nich mocą. Doskonale się sprawdza podczas pracy dużymi szlifierkami 230mm, pilarkami szablastymi, pilarkami tarczowymi oraz dużymi młotowiertarkami bateryjnymi. Ponadto akumulator został wyposażony we wszystkie pozostałe technologie AEG wykorzystywane w akumulatorach PRO LITHIUM-ION.

L1890R HD aeg

Dowiedz się więcej:  120 lat marki AEG

Potrójny system ochrony AEG

Technologia litowo-jonowa AEG Powertools umożliwiła stworzenie platformy wydajnych akumulatorów wyposażonych w system potrójnej ochrony, dzięki którym elektronarzędzia AEG znajdują się w czołówce najwyższej jakości sprzętu w swojej kategorii. Jednym z systemów ochrony akumulatorów jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, które ma na celu ochronę ogniw litowo-jonowych przed skutkami wysokiej temperatury. Ponadto akumulatory AEG wyposażone zostały w system antyprzeciążeniowy, który powoduje automatyczne wyłączenie akumulatora, chroniąc w ten sposób baterię i urządzenie przed zbyt wysokim poborem prądu. Ogniwa ładują się i rozładowują w zróżnicowanym tempie. Technologia litowo-jonowa w elektronarzędziach AEG oferuje indywidualny proces ładowania i rozładowania poszczególnych ogniw, który zapewnia im maksymalną żywotność. Odpowiedzialny jest za to system indywidualnego monitoringu ogniw, który jednocześnie chroni je przed całkowitym rozładowaniem.

AEG L1890R HD

Atuty akumulatorów AEG

Gdy na rynku pojawia się nowy akumulator, istotne wówczas są nie tylko jego parametry, ale również to, do jakich urządzeń jest dedykowany. Kompatybilność to bardzo duży atut dla poszczególnych marek, kiedy wprowadzany na rynek akumulator jest w pełni kompatybilny zarówno z elektronarzędziami poprzednich generacji, jak i tymi, które dopiero będą miały swoją premierę. Dodatkowo wskaźnik stanu naładowania pomaga użytkownikowi maksymalizować czas pracy akumulatora. Z kolei wbudowany radiator przyspiesza odprowadzanie ciepła, dzięki czemu temperatura akumulatora jest odpowiednio kontrolowana. Charakterystyczne, gumowane zderzaki skutecznie absorbują gwałtowne ruchy i chronią przed uszkodzeniem akumulatora, a podwójne spawy punktowe zwiększają trwałość podczas zastosowań charakteryzujących się wysoką emisją drgań, a także cechują się większą odpornością na wysoką temperaturę.

L1890R HD aeg

L1890R HD aeg

Parametry techniczne akumulatora AEG L1890R HD:

  • Napięcie akumulatora: 18V
  • Pojemność akumulatora: 9,0Ah
  • Typ akumulatora: Li-Ion
  • Kompatybilne ładowarki: AL 1218G, AL 9618
  • Masa: 1,2kg

L1890R HD aeg

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane