autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Podczas konferencji prasowej Bosch-Elektronarzędzia, która odbyła się 24 kwietnia, w Warszawie, została ogłoszona dwunasta edycja konkursu Platynowe Wiertło. Nowością jest wprowadzenie do bieżącej edycji nowej kategorii – obiekty inżynieryjne. Ponadto nagrody przyznawane będą firmie wykonawczej, jak również architektowi nagrodzonego obiektu.

Kup w Narzedzia.pl
1 199

O konkursie Platynowe Wiertło

Platynowe Wiertło to konkurs z tradycją, który wpisał się w kalendarz prestiżowych wydarzeń budowlanych w Polsce. Jego organizatorem jest firma Bosch-Elektronarzędzia. W związku z rozwojem budownictwa inżynieryjnego w Polsce oraz możliwościami, jakie ono ze sobą niesie, do konkursu wprowadzono nową kategorię – obiekty inżynieryjne. Dlatego w bieżącej edycji konkursu nagrody przyznawane będą w czterech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne.

Do rywalizacji o nagrodę, która jest świadectwem standardów najwyższej jakości, mogą stanąć wszystkie firmy budowlane działające na rynku polskim: małe i duże, o długiej tradycji i działające od niedawna, polskie i zagraniczne. Platynowe Wiertło wszystkim daje równe szanse. Od dwunastej edycji, nagroda przyznawana będzie również architektowi nagrodzonego obiektu. Obiekty mogą być zgłoszone przez głównego wykonawcę, inwestora lub architekta. W rywalizacji mogą wziąć udział firmy budowlane działające na rynku polskim. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Niezależne jury, złożone z inżynierów, architektów i dziennikarzy nagradza obiekty, które wyróżniają się jakością wykonania, jakością projektowania oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów i technologii. Pod uwagę brana jest również terminowość realizacji i dobre tempo budowy, a także uwzględnienie rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych.

Wyróżnienie w konkursie zapewnia nie tylko nagrody rzeczowe, lecz przede wszystkim prestiż i potwierdzenie najwyższej jakości usług. W czasach silnej konkurencji takie wyróżnienie jest znaczącą referencją przy pozyskiwaniu nowych klientów.

Do tegorocznej, dwunastej edycji, mogą być zgłaszane obiekty ukończone i oddane do użytkowania między 1 września 2006 a 30 września 2007. Zgłoszenia w czterech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne, będą przyjmowane do końca września 2007. Wyniki dwunastej edycji zostaną ogłoszone na początku 2008 roku. Dodatkowe informacje oraz ankietę zgłoszeniową można znaleźć na stronach internetowych www.platynowewiertlo.pl

O organizatorze - firmie Bosch

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 260 tys. pracowników, wyniosły w 2006 roku 43,7 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern skupiający fabryki i dysponujący sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną oraz serwisową, posiadający ok. 300 spółek zależnych i 13 tys. zakładów serwisowych w ponad 140 krajach świata.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny i wyposażenie fabryczne, sprzętu car audio Blaupunkt, elektronarzędzia Bosch, Skil i Dremel, urządzeń z zakresu techniki grzewczej oferowanych głównie pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Boscha (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane