autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Firma Stanley – amerykański producent narzędzi – poszerza swoją ofertę narzędzi ręcznych o nową linię pił

Czym są piły japońskie Stanley?

Nowe piły firmy Stanley to mało znane w Polsce tzw. piły japońskie. Wzorowane są na tradycyjnych narzędziach stosowanych od setek lat przez mieszkańców kraju kwitnącej wiśni. W odróżnieniu od innych znanych rodzajów pił charakteryzują się małą grubością (nie więcej niż 0,6 mm) i dużą elastycznością. Posiadają prostokątne jedno- lub dwustronne ostrze oraz stosunkowo długi podłużny uchwyt. Ich charakterystyczną cechą jest przeciwny do pił powszechnie stosowanych w Europie kierunek cięcia. Oznacza to, że dla pił japońskich ruchem roboczym jest ruch do siebie. Dzięki temu praktycznie nie istnieje niebezpieczeństwo wygięcia ostrza w czasie pracy.

Mała grubość piły i minimalne rozchylenie zębów powodują, że linia cięcia jest bardzo wąska, a powierzchnia równa i gładka. Dodatkowy atut pił japońskich to możliwość pracy narzędzia wygiętego w łuk. Dzięki temu można ciąć w miejscach trudnodostępnych i tuż nad powierzchnią np. podłogą.

Firma Stanley zastosowała w swych piłach japońskich zęby tnące typu JET-CUT o trzech krawędziach cięcia. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami przyśpieszają one proces piłowania o około 20-50%. Użyta geometria zębów stanowi również udoskonalenie technik wynalezionych w dawnej Japonii.

W ofercie firmy Stanley dostępne są trzy rodzaje nowych pił:
- piła dwustronna 8 i 17 zębów/cal o długości 270mm (sugerowana cena detaliczna: 81 zł)
zobacz FOTO
- piła jednostronna 17 zębów/cal o długości 270mm (sugerowana cena detaliczna: 72 zł) zobacz FOTO
- piła dwustronna 22 zęby na cal o długości 120mm (sugerowana cena detaliczna: 41 zł) zobacz FOTO

Piły japońskie przeznaczone są do wykonywania precyzyjnych prac dekoracyjnych. Doskonale sprawdzają się zarówno przy obróbce drewna, materiałów drewnopodobnych, laminatów jak i elementów z tworzywa sztucznego. Są dostępne w dobrych sklepach narzędziowych na terenie całej Polski.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane