Pilarki ukośnice poradzą sobie z wykonaniem każdego rodzaju cięcia w różnych materiałach - drewnie, tworzywie sztucznym czy metalu. Przed wyborem odpowiedniego modelu tego narzędzia dla siebie, warto przyjrzeć się parametrom technicznym poszczególnych modeli

Ukośnica Bosch GTM 12 JL

Zaopatrując się w produkt Boscha zyskujemy narzędzie 2w1: ukośnicę i stolarską piłę tarczową. Urządzenie przeznaczone jest do zastosowań profesjonalnych, w szczególności dla instalatorów, monterów podłóg, drzwi i okien, stolarzy, budowlańców czy elektryków. GTM 12 JL posiada precyzyjną prowadnicę równoległą oraz wbudowany laser wysokiej klasy 2, dbające o najwyższą precyzję działania. Warto dodać, że skala kątowa sprzętu jest trwała i czytelnie frezowana, co umożliwia dokładne ustawienie parametrów cięcia. Często zmorą operatorów pilarki ukosowej jest niedostateczna widoczność miejsca cięcia, a więc praca w niesprzyjających warunkach - GTM 12 JL posiada oświetlenie, które ten problem rozwiązuje. Nie zapominajmy o blokadzie wrzeciona, ułatwiającej sprawną wymianę tarcz. Użytkownik narzędzia nie musi martwić się o zapylenie miejsca działania - o jego czystość dba system odsysania pyłu do worka na pył zamocowany na urządzeniu lub/i podłączony zewnętrznie. Ważnym elementem konstrukcji GTM 12 JL jest także ogranicznik prądu rozruchowego - zapewnia on bezpieczny dla sieci zasilajacej rozruch.

 

Wybierz piłę ukosową w sklepie narzedzia.pl

 

 

Ukośnica przy 0º osiąga wydajność cięcia 95x150 mm, a przy 45º (pod kątem) - 95x90 mm. Wspomnijmy o ustawieniu kąta 48ºL/48ºP oraz o ustawieniu nachylenia - 47ºL/2ºP. Urządzenie osiąga prędkość obrotową bez obciążenia 3800 min-1, średnica jego tarczy pilarskiej to 305 mm, a średnica otworu tarczy - 30 mm. GTM 12 JL waży 21 kg, jego moc nominalna wynosi 1800 W.

 

Pilarka ukośnica Metabo KGS 216 M

Ukośnica Metabo idealnie nadaje się do prac podczas wykańczania wnętrz - przy cięciu drewna, paneli laminowanych i tworzyw sztucznych. Stół pilarki wykonano z aluminium, jest więc on bardzo solidny a także obrotowy - z funkcją precyzyjnej regulacji ustawień kątowych. Co więcej, stół ten posiada bezstopniowe rozsuwane poszerzenie po obu stronach z powierzchnią odkładczą i zintegrowanym ogranicznikiem długości. Podobnie jak wcześniej omawiane urządzenie, tak i KGS 216 M ma wbudowane światło robocze. Producenci zadbali o wygodę i bezpieczeństwo użytkowania narzędzia. Przystawka laserowa precyzyjnie wyznacza linię cięcia, worek na wiór dba o czyste powietrze w miejscu pracy, a specjalne zabezpieczenie o szczęśliwy transport. KGS 216 M ma również funkcję zintegrowanej regulacji wysokości cięcia oraz uchwyt do mocowania poziomego lub pionowego obrabianych przedmiotów.

 

 

Szerokość cięcia ukośnicy przy 90º to 305 mm, a przy 45º - 205 mm. Natomiast głębokość cięcia przedstawia się następująco: 90º - 65 mm, 45º - 36 mm. Urządzenie na biegu jałowym osiąga 5000 obr./min, wymiary tarczy to 30x216x30 mm. Warto dodać, że moc znamionowa KGS 216 M to 1500 W, urządzenie waży 14 kg.

 

Ukośnica Skil Masters 3855MA

Narzędzie Skil Masters przeznaczone do wykonywania najcięższych zadań. Sprzęt umożliwia cięcia o szerokości do 305 mm i głębokości do 65 mm. Precyzyjne działania zapewnia laserowy wskaźnik linii cięcia oraz dioda LED. Obrabiany element mocujemy stabilnie dzięki systemowi zacisków poziomych i pionowych. Atutem ukośnicy 3855MA Skil Masters jest również trwałość. Narzędzie posiada wytrzymałą konstrukcję z łożyskami kulkowymi, przekładnię stożkową oraz aluminiowy stół do cięcia. Urządzenie łatwo przewozić. Nie ma ono odłączanych części, mało waży, posiada duże otwory na uchwyty, przyrząd do przechowywania przewodów, rączkę z miękkim uchwytem oraz prkatyczne składane blaty przedłużające stół. Brzeszczot wymienia się w pilarce ukosowej łatwo i beznarzędziowo dzięki uchwytowi szybkozaciskowemu i górnej osłonie, dającej dostęp do śruby mocującej ostrze. To nie wszystko. Operator 3855MA Skil Masters może sprawnie wykonać cięcia o tych samych parametrach dzięki ogranicznikowi długości. Ukośnica posiada również funkcję cięcia rowków oraz wygodną rękojeść i przednie przyciski z miękkimi nakładkami.

 

 

Moc wejściowa 3855MA wynosi 1500 W, a prędkość obrotowa bez obciążenia - 5500 obr./min. Maksymalna głębokość cięcia przy 90º/90º wynosi 305x65 mm, przy 90º/45º - 305x30 mm, a przy 45º/90º - 215x65 mm. Ukośnica posiada tarczę o średnicy 216 mm, natomiast średnica otworu tarczy wynosi 30 mm. Masa narzędzia to 14,4 kg.

 

Ukośnica Makita LS1018L

Ukośnicę Makita LS1018L wyposażono w szereg przydatnych funkcji. Wśród nich wymienić można układ łagodnego rozruchu oraz hamulec silnikowy. Co więcej, narzędzie posiada zasilany baterią znacznik laserowy z osobnym wyłącznikiem. Warto dodać, że do urządzenia można zamontować dodatkowy uchwyt, po obu stronach. Pilarka ukosowa znakomicie sprawdzi się podczas obróbki długiego materiału, wyposażono ją w przesuwny zderzak - tylko z jednej strony. Ponadto, głowica narzędzia jest odchylana od 0º do 45º w lewo i w prawo, a talerz obrotowy przestawiany w prawo o 60º i w lewo o 47º. O komfort użytkowania LS1018L dba miękka gumowana rękojeść oraz blokada jarzma, która umożliwia przenoszenie.

 

Moc znamionowa ukośnicy wynosi 1430 W, a osiągana prędkość obrotowa na biegu jałowym to 4300 obr./min. Średnica tarczy narzędzia wynosi 260 mm, a średnica jej otworu - 30 mm. Nie zapominajmy o maksymalnej zdolności cięcia przy 0º - 91x310 mm i maksymalnej zdolności cięcia przy 45º - 91x220 mm. Masa LS1018L to 19,9 kg.


Pilarka ukośnica Bosch GCM 800 S

Podstawową zaletą ukośnicy Bosch GCM 800 S jest jej lekkość i kompaktowość - dzięki temu narzędzie można wygodnie i bez kłopotów przetransportować. Komfort użytkowania sprzętu zwiększa także miękka rękojeść Softgrip, a blokada wrzeciona umożliwia łatwą wymianę tarcz pilarskich. Natomiast czystość w miejscu pracy pilarki ukosowej zapewnia odsysanie pyłu. Urządzenie daje możliwość wycinania rowków, jego szerokość cięcia wynosi do 270 mm, a grubość - do 60 mm. Kąt nachylenia do 58º zapewnia szeroki zakres zastosowań.

 

 

Bosch GCM 800 S napędza silnik o mocy 1400 W, średnica tarczy tnącej wynosi 216 mm, a maksymalne cięcie przy 90º/90º - 60x270 mm. Obrót talerza w prawo przy 58º i obrót talerza w lewo przy 50º. Pochylenie tarczy w prawo następuje przy 0º, a pochylenie tarczy w lewo - przy 47º. Prędkość obrotowa ukośnicy to 5000 obr./min, natomiast masa narzędzia wynosi 15 kg.

 

Jak wiadać, mamy z czego wybierać.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Adam 2014-08-09

    To sa amatorskie maszyny w porownaniu z DeWaltem. . .

* Pola wymagane
Dodaj komentarz