Narzędzie doskonale sprawdza się na budowach, w pracach ciesielskich i tych prowadzonych przy wykańczaniu wnętrz, przeznaczone jest bowiem głównie do wykonywania szybkich cięć zgrubnych.

Kup w Narzedzia.pl

 

Podstawowe parametry techniczne i cechy użytkowe - co warto wiedzieć

Konstruując nową pilarkę, inżynierowie z Boscha chcieli zapewnić jej dużą wydajność i wytrzymałość. Zależało im również na tym, by umożliwić łatwą obsługę i dokładne prowadzenie urządzenia, dobrą widoczność linii cięcia. Pilarkę tarczową wyposażono więc w komutatorowy silnik elektryczny o dużej mocy - 2200 watów - i dostosowano do współpracy z piłami tarczowymi o średnicy 235 mm. Bardzo dobrze wytrzymuje ona przeciążenia aplikowane podczas obróbki i zapewnia dużą siłę cięcia, przy obrotach wynoszących 5000 min-1 (bez obciążenia). Urządzenie posiada stalową obudowę przekładni i osłony górnej, mocną stopę z prasowanej stali, a także dolną osłonę tarczy z odlewanego aluminium. W efekcie pilarka pracuje bardzo stabilnie oraz odznacza się wysoką odpornością na ewentualne upadki, które często zdarzają się na budowach czy podczas prac ciesielskich.W stopie wykonano otwory, dające możliwość obserwowania podczas pracy zarówno samej tarczy tnącej, jak i linii cięcia. Jeśli chodzi o tę ostatnią - elektronarzędzie wyposażono w nadmuch Turbo usuwający z niej pył. Rozwiązania te znacznie polepszają widoczność pola obróbki i umożliwiają dokładną pracę.

Ponadto, pilarkę wyposażono w zoptymalizowany wyrzutnik wiórów, który nie dopuszcza do zanieczyszczania wiórami pola swojego działania. Istnieje możliwość zamontowania w nim adaptera, służącego do podłączenia węża odkurzacza, dzięki czemu nawet po użyciu pilarki nasz warsztat pozostanie nadal czysty.

Urządzenie posiada dwa, pokryte miękką wykładziną soft grip, uchwyty, co ułatwia trzymanie i obniża wibracje przenoszone na ręce operatora. W rękojeści głównej znajduje się włącznik spustowy z blokadą zwalnianą przez przesunięcie jej w obie strony, dzięki czemu zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne mogą z niej wygodnie i bezpiecznie korzystać.Pilarka, tak jak każde tego typu urządzenie, posiada regulację parametrów głębokości cięcia (0-85 mm pod kątem 0° i 0-65 mm dla 45°) oraz jego skosu (0-45°) z czytelnymi skalami. Aby zapewnić prezentowanemu elektronarzędziu stabilność pracy podczas cięć ukośnych, zastosowano w nim podwójną regulację nachylenia stopy. Obsługę pilarki ułatwiają odpowiednio wyprofilowane dźwignie i nakrętki motylkowe, a także kulkowe mocowanie 4-metrowego kabla, dzięki któremu możemy ją odchylić w każdą stronę.

Gdzie sprawdza się najlepiej

Nowa pilarka Boscha przeznaczona jest do szybkiego cięcia zgrubnego materiałów o dużych przekrojach. Przede wszystkim drewna konstrukcyjnego, gdyż w takich operacjach jak cięcie dźwigarów dachowych, belek na długość czy dużych płyt na wymiar, sprawdza się ona najlepiej. Zakres obróbki i jej jakość zależą – jak wiadomo – od rodzaju użytej piły tarczowej.

Warto dodać, że pilarką można wykonywać cięcia czyste, o ile oczywiście zastosujemy odpowiednią piłę tarczową. Należy jednak zaznaczyć, że takie operacje nie są główną specjalnością prezentowanego narzędzia. Producent poleca pilarkę GKS 85 szczególnie do zgrubnych cięć poprzecznych i wzdłużnych w drewnie sosnowym, świerkowym i twardym (liściastym), a także w płytach OSB.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane