Odpowiednio dobrane narzędzia gwarantują nie tylko komfort pracy, ale też nie zagrażają życiu i zdrowiu osób, które ją wykonują. Dobrym przykładem takiego urządzenia jest piła tarczowa łańcuchowa Modeco Expert firmy Koelner.

Kup w Narzedzia.pl

Piły tarczowe łańcuchowe przeznaczone są przede wszystkim dla osób wykonujących intensywną, związaną z obróbką drewna pracę zawodową, takich jak cieśla czy stolarz. Poza profesjonalnym zastosowaniem mogą okazać się użyteczne także w każdym gospodarstwie domowym.

Piły tarczowe łańcuchowe Modeco Expert wyróżnia szczególne bezpieczeństwo użytkowania. Efekt sprzęgła, działający w przypadku zablokowania łańcucha w ciętym materiale gwarantuje dalsze, niezależne obracanie się tarczy. Rozwiązanie to z jednej strony skutecznie chroni narzędzie przed uszkodzeniem, a z drugiej – wydatnie zwiększa bezpieczeństwo pracy użytkownika.
Piły tarczowe łańcuchowe są wykorzystywane do cięcia różnych rodzajów drewna. Zastosowanie znajdują w szlifierkach kątowych. Doskonale sprawdzają się podczas cięcia poprzecznego czy skośnego, a jest to zaleta szczególnie istotna przy wykonywaniu połączeń ciesielskich.

Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej łańcuch zapewnia pile długą żywotność. Dzięki profesjonalnemu zaostrzeniu zębów łańcucha z łatwością przetną one najtwardsze gatunki drewna, a nawet deski z pozostałościami betonu – tę wyjątkową właściwość z pewnością docenią fachowcy pracujący na budowach. Dodatkową zaletą jest niezwykła trwałość – zęby nie tępią się zbyt szybko, a to zapewnia długoletnie użytkowanie piły bez konieczności częstego ostrzenia.

Piła tarczowa łańcuchowa wspaniale spełnia swe zadania także przy bardziej wyspecjalizowanych pracach, takich jak rowkowanie czy wycinanie elementów drewnianych. Wysokie prędkości obrotowe, jakie osiąga szlifierka kątowa, gwarantują pile precyzję cięcia, co nie jest bez znaczenia w przypadku profesjonalnych prac stolarskich.

Piła tarczowa łańcuchowa idealnie nadaje się także do prac wykonywanych wokół domu czy w ogrodzie. Jej poręczność, łatwość użycia oraz wysoka jakość działania sprawią, że będzie niezwykle przydatna przy ścinaniu i pielęgnacji krzewów oraz drzew owocowych. Z jej pomocą możemy też bez trudu pociąć drewno na opał lub do kominka.
Zastosowanie najlepszych materiałów oraz wyspecjalizowanej technologii produkcji jest gwarancją wysokiej jakości oferowanych przez firmę Koelner pił tarczowych łańcuchowych Modeco Expert.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane