Do systemu narzędzi akumulatorowych Bosch 18V dołączyły kolejne nowości: piła szablasta PSA 18 LI i pilarka tarczowa PKS 18 LI. Tym samym system Bosch 18V obejmuje ponad 10 elektronarzędzi do domu i ogrodu, zasilanych wspólnym, wymiennym akumulatorem litowo-jonowym 18V.

Nowości w systemie 18 V

Łatwość użycia i proste zmiany akcesoriów

Pierwszą nowością systemu jest piła szablasta PSA 18 LI Bosch, która poszerza wachlarz bezprzewodowych pił ​​szablastych. Bez problemu poradzi sobie z cięciem wszelkiego rodzaju materiałów – drewno, metal, tworzywa sztuczne i kompozyty. Szczególną cechą PSA 18 LI jest funkcja turbo –  zapewnia szybki posuw ostrza, a tym samym błyskawiczne cięcie. W ten sposób, cięcie drewna na opał lub przycinanie gałęzi, naprawa ogrodzenia, itp. to żaden problem.

Piła szablasta PSA 18 LI jest znacznie lżejsza od urządzeń sieciowych o porównywalnej mocy. To sprawia, że ​​nadaje się również do pracy nad głową lub w trudno dostępnych miejscach, takich jak np. przycinanie drzew. Dzięki specjalnemu uchwytowi piłą mogą pracować osoby prawo- i leworęczne. Narzędzie posiada ergonomiczną rękojeść Softgrip, która ułatwia wygodne manewrowanie urządzeniem. Ruchoma metalowa podstawa pozwala ciąć pod różnym katem. Dzięki temu czyste cięcia rur, na przykład, nie stanowi problemu. Wyłącznik bezpieczeństwa nad uchwytem zapobiega przypadkowemu włączenia piły. Z narzędziem można stosować wszystkie dostępne na rynku brzeszczoty do pił szablastych z chwytem S. Przy użyciu brzeszczotów bimetalowych możliwe jest cięcie blisko krawędzi.

Akumulator, a moc porównywalna z urządzeniami sieciowymi

Bosch poszerzył system 18V także o akumulatorową pilarkę tarczową PKS 18V z technologią litowo-jonową. Idealna do cięcia desek podłogowych, laminatu i drewna aż po prace na dachu lub wykańczanie wnętrz. Maksymalna głębokość cięcia wynosi 48mm, a cięcia pod kątem 45 stopni – 36mm. Głębokość cięcia i kąta można łatwo i przy niewielkim wysiłku regulować. Pilarkę tarczową Bosch PKS 18 LI wyróżnia łatwa obsługa, zwarta konstrukcja i niewielka masa – zaledwie 2,6 kg. Ergonomia pilarki sprawia, że operator może mieć stale pełną kontrolę nad urządzeniem, co zapewnia precyzyjne i czyste cięcie. Pilarka współpracuje z tarczą średnicy 150mm i 18 zębach, którą można szybko zmienić, a potrzebny do zmiany klucz sześciokątny jest zawsze pod ręką bezpośrednio na urządzeniu. Wyłącznik bezpieczeństwa z blokadą zapobiega przypadkowemu włączenia piły, gwarantując absolutną ochronę. Do pilarki tarczowej można także podłączyć urządzenie do odsysania pył, co zapewnia komfortową i czystą pracę.

Wszechstronność

Unikatową cechą łączącą wszystkie narzędzia wchodzące w skład systemu 18V jest wymienny akumulator “Power4All”  Bosch. Dzięki poszerzeniu rodziny produktów o kolejne nowości, użytkownicy mają możliwość korzystania z elektronarzędzi zasilanych tym samym rodzajem akumulatora. Wystarczy zatem kupić pierwsze narzędzie z akumulatorem i ładowarką, a każde kolejne możesz nabyć już bez tych elementów. Nowy akumulator litowo-jonowy 18V można także kupić jako oddzielny produkt. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce w warsztacie, ale także pieniądze, ponieważ kolejne elektronarzędzia z systemu 18V są dostępne także w wersji bez akumulatora i ładowarki.

Dzięki zwiększonej o 33% pojemności nowy akumulator 18V z linii Zielonej Bosch gwarantuje wydłużony czas pracy na jednym cyklu ładowania. Oznacza to większą wygodę użytkowania i możliwość szybszego zakończenia prac w domu i ogrodzie bez zbędnych przerw na doładowanie akumulatora. Z kolei rzadsze ładowanie przekłada się na dłuższą żywotność akumulatora. Wydłużenie czasu użytkowania akumulatora zapewnia także system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection), który skutecznie chroni je przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane