Z myślą o codziennej pracy profesjonalistów wzięliśmy pod lupę piłę łańcuchową Makita EA4300F38C. Niezależny ekspert sprawdza detale, ujawnia wszystkie zalety i wady. Zobacz czy spalinowa piła łańcuchowa została przystosowana do wymagających warunków pracy.

Kup w Narzedzia.pl
Piła łańcuchowa Makita EA4300F38C
dostawa
wysyłka
8-11 dni
1 465

Spalinowa piła łańcuchowa Makita została zaprojektowana i wykonana z myślą o wymagających użytkownikach oraz ciężkich warunkach pracy. Prowadnica o długości tnącej 38cm sprosta wielu trudnym zadaniom. Piła EA4300F38C odda nieocenione usługi osobom zajmującym się ścinką drzew, cieślą, osobom pracującym przy budowie domów z bali. Również amatorzy poszukujący trwałej i niezawodnej piły łańcuchowej do cięcia drewna na opał do pieca czy kominka będą zadowoleni. EA4300F38C Makita posiada trwały silnik o pojemności 42,4ccm i mocy 3KM. Mieszanka paliwowa w proporcjach 50:1 zapewnia prawidłową dwusuwowego silnika. Zwiększanie ilości oleju spowoduje niedokładne spalanie, co objawi się zwiększonym zadymieniem oraz osadzaniem się zanieczyszczeń w kanałach wylotowych spalin.

Spalinowa piła łańcuchowa do uniwersalnych zastosowań


Cięcie drewna, ścinaka drzew nie stanowią kłopotu


Pompka ułatwiająca zimny rozruch piły


Korki wlewów wykonane w sposób umożliwiający użycie wkrętaka jako dźwigni w trakcie odkręcania


Każdy korek posiada zabezpieczenie przed zgubieniem


Solidnie wykonana fajka na świecę wraz z filtrem powietrza wielokrotnego użytku


Filtr powietrza zdejmuje się jedną ręką


Przełącznik "START/STOP" oraz "SSANIE"


Przemyślana konstrukcja znacznie ułatwia montaż i demontaż prowadnicy wraz z łańcuchem


Prosta konstrukcja ułatwia czyszczenie


Bogate wyposażenie standardowe

Zalety:

 • Kluczo-śrubokręt w zestawie
 • Łatwy dostęp do filtra powietrza
 • Łatwy w czyszczeniu filtr powietrza
 • Łatwy dostęp do świecy
 • Korki wlewów wyposażone z ograniczniki wypadania
 • Solidna fajka na świecę
 • Łatwy w czyszczeniu i trwały filtr powietrza

Wady:

 • Brak w zestawie pilnika do ostrzenia łańcucha
 • Brak w komplecie tawotnicy do smarowania łożyska na końcu prowadnicy

Podsumowanie

Podczas pracy piłą łańcuchową Makita EA4300F38C nie można zapomnieć o regularnym smarowaniu tawotnicą łożyska znajdującego się na końcu prowadnicy. Chcąc znacznie wydłużyć „życie” prowadnicy przy każdej wymianie łańcucha należy obracać prowadnicę. Dzięki temu będzie się zużywać równomiernie. Podczas pracy tępi się łańcuch (zjawisko normalne). Przed użyciem należy za pomocą pilnika (brak w zestawie) naostrzyć łańcuch. Dzięki temu cięcie będzie szybsze i lżejsze. Solidna osłona prowadnicy EA4300F38C zabezpiecza przed zabrudzeniem się transportowanej piły. Dobrze wyprofilowane rękojeści piły łańcuchowej Makita EA4300F38C sprawiają, że wielogodzinna praca nie jest męcząca.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Marcin 2016-01-12

  Dobra moc, nie ma drgań, polecam. Tylko spalanie mnie martwi ok 0,5 mieszanki na ok 0,5m drzewa sosny przy pierwszym użyciu

 • Grzegorz 2015-04-12

  Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha że nawet zbiornika paliwa nie z użyłem i pękł mi napinacz łańcucha przy zwykłym użytkowaniu. ;/ pozatym piła super ;)

 • piter 2015-03-30

  Pilarka bardzo wydajna jak na swoją moc i cenę, bardzo dobrze amortyzowana na sprężynach, w lesie przy średnio intensywnym eksploatowaniu daję radę. Wada słaba prowadnica. Ogólnie polecam.

 • Kris 2015-03-29

  Fajna pila,idealna do ciecia drewna na opal a i w lesia da rade przy scince sredniego modrzewia,polecam)

* Pola wymagane
Dodaj komentarz