Czas na jesienne porządki w Twoim ogrodzie. Niezbędna może okazać się piła łańcuchowa.

Kup w Narzedzia.pl

Ogród wymaga troski nie tylko przed sezonem. By prezentował się ładnie, ważne jest jego przygotowanie do okresu zimowego, podczas którego spoczywa przygotowując się do wiosny. To, co z wielką dbałością pielęgnujemy w ogrodzie to drzewka. Korony drzew liściastych można formować przez cały rok, lecz najlepszym okresem jest jesień i zima. Drzewa iglaste można przycinać przez cały rok. Do przycinania gałęzi drzew niezbędna okaże się piła łańcuchowa.

 

Piła łańcuchowa

Niektóre drzewa czy krzewy trzeba usunąć zbyt się one bowiem rozrosły lub miejsce, które zajmują znalazły inne przeznaczenie. Należy pamiętać, że nie jest to prosta sprawa. Planując wycinkę drzew, sięgnij po pilarkę łańcuchową ITAMATI. Dokładnie przyjrzyj się też gałęziom.

Stare czy połamane usuń, posługując się piłą łańcuchową. Pamiętajmy, że piły łańcuchowe mają bardzo duże zastosowanie w gospodarstwach domowych. Zatem jest to inwestycja na lata. O wyborze wielkości pilarki powinny decydować: pojemność skokowa i jej moc. Osobą, które nie mają doświadczenia w pracy z tego typu sprzętem, radzimy wybrać pilarkę o mniejszej mocy, gdyż takim urządzeniem łatwiej się operuje. Poza tym do drobnych prac ogrodniczych wystarczy sprzęt amatorski. Idealnym wyborem będzie zakup pilarki elektrycznej ITAMATI, która posiada silniki zasilany energią elektryczną o mocy 2000W.

Wybór prowadnicy zależy od średnicy i twardości drewna. Do pracy w Twoim ogrodzie wystarczy prowadnica o długości 40 cm. Taką właśnie posiada sprzęt elektryczny ITAMATI. Należy też pamiętać, że narzędzia do cięcia powinny być bardzo ostre, aby powierzchnie ran były gładkie. Zapewnia to wysokiej jakości łańcuch OREGON poruszającego się z prędkością 12 m/s, gwarantuje to sprawne przecinanie bez uszkodzeń. Pilarka łańcuchowa o napędzie elektrycznym przyda się do usuwania grubych konarów. Łańcuch w tym modelu zachowuje swoją ostrość przez długi czas.

Ostrze piły łańcuchowej łatwiej zagłębia się w świeżym drewnie. Zęby piły powinny być równe i ostre, gdyż tylko wtedy powierzchnia cięcia jest w miarę gładka i rana po nim łatwiej się zabliźnia. Bardzo wydajna piła łańcuchowa ITAMATI wyróżnia się optymalnym wyważeniem. Ta lekka i wszechstronna pilarka łatwo się uruchamia i jest prosta w obsłudze. Bardzo istotne kwestie to również: niski poziom drgań uchwytów. Ważna jest także waga urządzenia, która w przypadku pilarki ITAMATI wynosi zaledwie 5,7 kg. Cięcie konarów umiejscowionych wysoko nie stanowi problemu z lekką piłą ITAMATI. Wszystkie te zalety wpływają na komfort pracy użytkownika.

Piła łańcuchowa ITAMATI jest idealna do pracy w ogrodzie. Dodatkowo jesienią kształtujemy i przycinamy krzewy, żywopłoty, sprawdzamy podpory i wiązania przy drzewach. Również do przygotowania nowych podpór niezbędna okaże się piła łańcuchowa ITAMATI. Podsumowując, wybór odpowiedniej maszyny ma duży wpływ na bezpieczeństwo i wydajność pracy, więc warto dobrze się zastanowić. Do prac w ogrodzie zalecamy piły elektryczne. Ich główną zaletą jest niższa waga, brak spalin i łatwa obsługa. My polecamy piłę łańcuchową ITAMATI.

 

Sekator, nożyce…

Drobne zabiegi kosmetyczne dokonasz sekatorem, nożycami ręcznymi lub elektrycznymi. Przytniesz drzewka, ukształtujesz żywopłot. Do cięcia drobniejszych gałęzi zastosuj sekator, do grubszych - nożyce. Tradycyjne sekatory ręczne służą do obcinania cienkich gałęzi o średnicy do około 1 cm, do cięcia grubszych – ok. 3 cm – trzeba użyć sekatora dwuręcznego. Nożyce ręczne są odpowiednie do przycinania niewielkich żywopłotów oraz cięcia iglaków. Przycinanie wysokich żywopłotów ułatwiają nożyce ręczne na wysięgniku. Jesienią bowiem należy systematycznie usuwać pędy drzew i krzewów chore bądź suche.

 

Rozdrabniacz do gałęzi

Rozdrabniacz do gałęzi pomoże nam utrzymać porządek na działce po jesiennych pracach. Mielą one bowiem ścięte gałęzie. Każdy kto choć raz skorzystał z ich pomocy, już zawsze będzie ich używał, gdyż poczuje, że ułatwiają pracę. Nie sposób nie docenić ich podczas prac porządkowych w ogrodzie. Rozdrabniacz do gałęzi pozwoli Ci łatwo i szybko pozbyć się sterty gałęzi. Bez wątpienia dzięki niemu utrzymasz porządek w ogrodzie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane