Piła łańcuchowa Bosch AKE 30 LI łączy w sobie komfort pracy bezprzewodowej tak typowy dla pił spalinowych z zaletami urządzenia elektrycznego. Dzięki wysokiej mocy i prowadnicy o długości 30 cm piła AKE 30 LI doskonale radzi sobie ze wszystkimi pracami związanymi z piłowaniem – w domu i w ogrodzie.

Solidny litowo- jonowy akumulator 36 V powoduje, że piła Bosch AKE 30 LI jest w stanie wykonać ponad 100 cięć w miękkiej kantówce (10 x 10 cm) na jednym cyklu ładowania. Dzięki temu użytkownik ma możliwość bezprzewodowo i w sposób przyjazny środowisku wykonać także dłużej trwające prace, jak np. przycinka gałęzi w sadach.

 

W przeciwieństwie do pił spalinowych, użytkownik nie musi męczyć się z rozruchem przy pomocy linki, znosić dużego hałasu emitowanego przez silnik spalinowy, wdychać spalin, napełniać zbiornika ani poddawać urządzenia regularnej konserwacji. Piła akumulatorowa oferuje wyjątkową łatwość obsługi i eliminuje ryzyko przecięcia kabla w trakcie pracy. Piłę można w łatwy sposób przetransportować na miejsce pracy.

Dzięki solidnej konstrukcji piła łańcuchowa AKE 30 LI nadaje się do pracy w miejscach gęsto zarośniętych oraz w innych, utrudnionych warunkach. Dobre wyważenie urządzenia, ergonomiczne uchwyty oraz niski poziom drgań ze względu na spokojną pracę silnika gwarantują wysoki komfort pracy. System SDS ułatwia montaż prowadnicy i napinanie łańcucha. Użytkownik ma możliwość szybszego rozpoczęcia pracy. Napięcie łańcucha utrzymuje się także w trakcie piłowania – co najmniej do czasu wyczerpania zapasu energii w akumulatorze. Automatyczny system smarowania zapewnia optymalne warunki pracy łańcucha piły. Akumulatorowa piła łańcuchowa Bosch

Bosch wyposażył piłę AKE 30 LI w elektroniczny hamulec odrzutowy o czasie reakcji 1/10 s. Gdy użytkownik będzie próbował uruchomić piłę przy aktywnym hamulcu odrzutowym, wyemitowany zostanie sygnał ostrzegawczy. Także po zwolnieniu przycisku włącznika automatyczny, elektroniczny hamulec wybiegowy zatrzymuje łańcuch piły. Specjalny profil ogniw łańcucha obniża ryzyko odrzutu bez utraty wydajności piłowania. Specjalna osłona dłoni oraz bolec wychwytujący łańcucha chronią użytkownika podczas pracy. Stalowe zęby utrzymują materiał podczas cięcia.

W wyposażeniu podstawowym piły AKE 30 LI znajduje się 1,5-godzinna ładowarka. Już po 45 minutach ładowania użytkownik ma do dyspozycji 80% pełnej pojemności akumulatora. Akumulatory nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Bartek 2021-06-19

    Chętnie kupiłbym tą piłę tylko że nigdzie jej nie ma. Czy to już wycofany model czy dopiero wprowadzany?

  • SŁAWOMIR 2021-01-17

    podoba mi się a jaka jest cena

* Pola wymagane
Dodaj komentarz