Wiosną Bosch wprowadza do sprzedaży pierwsze na świecie kosiarki do trawy z akumulatorem litowo-jonowym – Rotak 43 LI i Rotak 37 LI. Ich wydajność jest porównywalna do wydajności przewodowych kosiarek elektrycznych Rotak. Modele akumulatorowe bardzo dobrze radzą sobie z cięciem wysokiej trawy. Oferują dużo swobody w pracy, gdyż można je używać wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Kup w Narzedzia.pl
Kosiarka elektryczna Bosch ARM 32
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
448,99
Zapasowy nóż do kosiarki Bosch ROTAK II 37
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
82,99
Nóż zapasowy Bosch Rotak
dostawa
wysyłka
8-11 dni
86,49

Zadbany trawnik jest wizytówką każdego ogrodu. Jednak, aby trawa dobrze rosła, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Jednym z jej elementów jest cotygodniowe koszenie trawy. Najkorzystniej dla trawnika jest przycinać około jednej trzeciej, maksymalnie połowę długości źdźbła. Trawa po skoszeniu powinna mieć długość około 4-5 centymetrów. Kto chce przestrzegać zaleceń specjalistów w dziedzinie pielęgnacji ogrodów, powinien dysponować wydajną kosiarką, w każdej chwili gotową do pracy. Koszenie trawy powinno stać się przede wszystkim przyjemnością i przynosić widoczne efekty w postaci zadbanego trawnika.Bosch stworzył rozwiązanie, które spełnia wszystkie przedstawione powyżej wymagania - nową kosiarkę akumulatorową Rotak LI. Jest to pierwsza na świecie kosiarka do trawy wyposażona w akumulator litowo-jonowy. Nie występuje w nim efekt pamięci, zaś nieużywany rozładowuje się tylko w nieznacznym stopniu. Nawet po sześciu miesiącach przechowywania dostępne jest jeszcze 80 % zgromadzonej poprzednio energii. Dzięki temu kosiarki do trawy Rotak są praktycznie przez cały czas do dyspozycji użytkowników. Akumulator waży zaledwie 1,2 kg, a cała kosiarka jest ok. 40 % lżejsza od standardowych kosiarek bezprzewodowych z akumulatorem ołowiowym.

Naładowanie pustego akumulatora zajmuje zaledwie godzinę, w przypadku akumulatorów ołowiowych czas ładowania może dochodzić nawet do 20 godzin. Dodatkowo, akumulator litowo-jonowy można naładować w dowolnej chwili, bez ryzyka obniżenia pojemności. Również żywotność tych akumulatorów jest dłuższa. Można je ładować około cztery razy częściej niż akumulator ołowiowy.Kosiarki Rotak 43 LI oraz Rotak 37 LI bazują na znanych już modelach Rotak 43 i Rotak 37, wyposażonych w specjalny grzebień. Grzebień tnący pozwala kosić trawę włącznie ze źdźbłami rosnącymi na krawędzi trawnika. Ustawienie wysokości koszenia odbywa się centralnie. Podobnie jak w przewodowych kosiarkach Rotak do wyboru są wysokości pomiędzy 30 a 70 mm. Duży zbiornik na trawę o pojemności 50 litrów umożliwia ogrodnikowi dłuższą pracę i nie wymaga częstego opróżniania zawartości.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane