autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Perles proponuje nowy młot obrotowokujący EK 1152 z uchwytem SDS-max klasy 7 kg. Elektronarzędzie nie ustępuje pod względem efektywności pracy tego typu urządzeniom najlepszych marek.

Kup w Narzedzia.pl
Młotowiertarka Ryobi ONE+ R18SDS-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
487

Jego parametry wiercenia oraz wydajności usuwania urobku betonowego należą do najwyższych w tej klasie maszyn. Urządzenie charakteryzuje się podwyższoną trwałością i jest wygodne w użytkowaniu.
Przeznaczony do ciężkiej pracy
Nowy młot obrotowo-kujący Perles EK 1152 klasy 7 kg ma zwartą i ergonomiczną budowę z rękojeścią pokrytą antywibracyjną
wykładziną, która minimalizuje przenoszenie się wibracji na ręce operatora. Dzięki temu nie wywołuje on zmęczenia, pracuje się nim łatwo i wydajnie. Maszyna jest tak skonstruowana, aby zagwarantować użytkownikom (pracownikom budowlanym, hydraulikom, elektrykom i konserwatorom) efektywną pracę przez długi czas jej eksploatacji.
Posiada ona pneumatyczny mechanizm udarowy o niskim współczynniku tarcia, który zapewnia uzyskanie optymalnej relacji pomiędzy częstością i energią udarów.
Inne innowacyjne rozwiązania, przedłużające żywotność urządzenia, to wykonanie suwaka i bijaka ze stali o wysokiej jakości, a także wzmocnione uszczelnienie mechanizmu udarowego, co zapobiega przenikaniu do jego wnętrza pyłu i drobin urobku.
Dzięki tym cechom można nim z powodzeniem wykonywać najtrudniejsze zadania na budowie.
Prosty w obsłudze
Bardzo łatwe i wygodne jest sterowanie pracą tego elektronarzędzia. Dźwignię wyboru rodzaju pracy (wiercenie, kucie) oraz przełącznik dwóch prędkości obrotowychmożna łatwo obsługiwaćjedną dłoniąw rękawicy roboczej.
Konstrukcję młota tak pomyślano, aby serwisancimieli łatwydostęp do jego głównychpodzespołów, które podlegają przeglądom technicznym, co pozwala skrócić czasu przestojów i obniżyć koszty obsługi maszyny. Zdjęcie rękojeści tylnej umożliwia szybki dostęp do głównych komponentów elektrycznych i elektronicznych, natomiast szczotki można łatwo wymienić po zdjęciu dolnej części tylnej pokrywy.



PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE MŁOTA OBROTOWO-KUJĄCEGOPERLES EK 1152

Moc nominalna

1100 (W)

Napięcie zasilania

230 (V)

Obroty

180/255 (min)

Częstość udarów

1900/2650 (min-1)

Energia pojedynczego udaru

12 (J)

Układ Constant-Electronic

Tak

Wybór dwóch prędkości pracy

Tak

Lampka serwisowa

Tak

Sprzęgło przeciążeniowe

Tak

Dodatkowa rękojeść z ogranicznikiem wiercenia

Tak

Uchwyt narzędziowy

SDS-max

Długość przewodu zasilającego

4 (m)

Zasilanie sieciowe

230 (V)

Masa

7,8 (kg)

Kufer

Tak
Optymalnie dostosowany do pracy i bezpieczny
O dużym zaawansowaniu technicznym nowego młota świadczą systemy elektroniczne optymalizujące jego działanie i ułatwiające
prawidłową obsługę narzędzia.
System Constant- Electronic zapewnia stałą prędkość pracy (obrotów i częstotliwości udarów) niezależnie od obciążenia elektronarzędzia, a wybór dwóch prędkości obrotowych (180/255 min-1) i częstotliwości udaru (1900/2650 min-1) pozwala dostosować jego parametry działania do wykonywanych operacji wiercenia, kucia czy dłutowania. Sprzęgło przeciążeniowe czyni z młota urządzenie bezpieczne, nie dopuszczając do obracania się jego korpusu w przypadku zablokowania wiertła w obrabianym materiale, co często powoduje obrażenia u nieuważnych operatorów.
Natomiast tzw. lampka serwisowa informuje użytkownika o konieczności wymiany szczotek węglowych silnika.

Moc, która kruszy najtwardszy beton
Młot wyposażono w silnik o mocy nominalnej 1100 watów z wydajnym układem chłodzenia. Dysponuje on energią udaru wynoszącą 12 dżuli. Dzięki temu można nim z dużą wydajnością wiercić otwory o średnicach od 12 do 52 mm (wiertła pełne SDS-max) i od 25 do 125 mm (koronki wiertnicze SDS-max).
Firma Perles dostarcza także obszerny asortyment wierteł z chwytem SDS-max w zakresie średnic od 12 do 52 mm oraz koronek 25-125 mm, a także dłut z chwytem SDS-max, który obejmuje dłuta spiczaste, płaskie, do drążenia, cięcia asfaltu, uziomów, a także płyty do ubijania wraz z trzpieniami.
Nowy młot Perlesa odznacza się bardzo dobrymi parametrami pracy i zaawansowaniem technicznym oraz dużą trwałością dzięki m.in. wydajnemu układowi chłodzenia silnika i mechanizmów oraz wykonaniem z wysokojakościowych materiałów. Dostarczany jest w dużej walizce narzędziowej, w której łatwo go przenosić, a także bezpiecznie przechowywać.
Wyposażenie standardowe
- Wielopozycyjna
- rękojeść boczna,
- ogranicznik głębokości
- wiercenia,
- smar

Dodaj komentarz
* Pola wymagane