autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Festool poszerzył swoją gamę produktów o innowacyjne wiertarko-wkrętarki. Nowa seria narzędzi QUADRIVE Festool gwarantują wkręcanie z nieziemską mocą lub wiercenie z kosmiczną prędkością. Wiertarko-wkrętarka DRC i udarowa wiertarko-wkrętarka PDC dają mnóstwo możliwości – wkręcanie, wkręcanie kątowe, wiercenie, wiercenie kątowe oraz wiercenie z udarem.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka DRC Festool oraz udarowa wiertarko-wkrętarka PDC zapewniają szerokie możliwości pracy. Dzięki opatentowanemu przez Festool złączu FastFix narzędzia QUADRIVE PDC i DRC można bez problemu przezbrajać bez sięgania po dodatkowe narzędzia. W mgnieniu oka można przekształcić wiertarkę w wiertarkę kątową bądź z wkrętarki we wkrętarkę kątową. Ze złączem FastFix wystarczy jedno „kliknięcie” w celu zmiany uchwytu narzędziowego CENTROTEC, szybkomocującego uchwyt wiertarski, głowicy kątowej lub też adaptera do kluczy nasadowych. Wiertarko-wkrętarki Festool zapewniają maksymalną różnorodność zastosowań. Łatwo można przystosować maszynę do wykonywania 4 funkcji – wiercenie, wiercenie kątowe, wkręcanie, wkręcanie kątowe.

 

Ponadto, 4-biegowa przekładnia pozwala idealnie dopasować prędkość obrotową i moc do wszelkich zastosowań, począwszy od wkręcania z dużą mocą na 1.biegu, aż po wiercenie przy 3800obr./min. na 4.biegu. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka PDC dodatkowo umożliwia dołączenie udaru osiowego, co czyni z QUADRIVE bezprzewodową wiertarkę udarową.

Nie ma znaczenia, co trzeba wkręcić, gdzie trzeba wiercić – wiertarko-wkrętarki QUADRIVE spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. PDC i DRC Festool to wysokiej jakości narzędzia adresowane do profesjonalistów, którzy w codziennej pracy potrzebują solidnych i sprawnych narzędzi. Wszystko to dzięki połączeniu dużej mocy podczas wkręcania i nadzwyczajnej precyzji podczas wiercenia zarówno w drewnie, jak i metalu.

 

Bezszczotkowy silnik EC o maksymalnej żywotności i ponadprzeciętnej skuteczności, w połączeniu z akumulatorem litowo-jonowym zapewnia jeszcze większą wydajność. Akumulatory wykonane w technologii litowo-jonowej są lekkie, niewielkie i posiadają moc dostateczną do efektywnej obsługi wiertarko-wkrętarek PDC i DRC  Festool. Dzięki tym zaletom akumulatory litowo-jonowe są rozwiązaniem stosowanym w profesjonalnych narzędziach. Ponadto, wiertarko-wkrętarki QUADRIVE wyposażone są we wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, co zapobiega niespodziewanemu przerwaniu pracy.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka DRC i udarowa wiertarko-wkrętarka PDC Festool są dużo wygodniejsze do pracy niż narzędzia z zasilaniem sieciowym. Dzięki zastosowaniu lżejszych i wydajniejszych akumulatorów litowo-jonowych stają się też coraz popularniejsze i z powodzeniem zastępują narzędzia sieciowe.

 

Wiertarko-wkrętarki PDC i DRC  Festool zostały dopracowane w każdym szczególe. Oświetlenie LED w połączeniu  nasadką kątową gwarantuje sprawną i komfortową pracę w miejscach trudnodostępnych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane