Ożywienie w branży drzewnej DREMA 2005

Komentarze Data publikacji: 2005-03-03

autor: Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

DREMA 2005 31.05 - 03.06.2005 Wiele znaczących firm z branży maszyn i urządzeń do obróbki drewna interesuje się prezentacją swoich osiągnięć na targach DREMA 2005. Sporo z nich zgłasza chęć powiększenia zeszłorocznego stoiska. Dodatkowo starania organizatorów podejmowane w zakresie prezentacji nowości i bogaty program wydarzeń sprawiają, że Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMA 2005 zapowiadają się obiecująco.


ZMIENIAMY SIĘ NA LEPSZE
Począwszy od tej edycji targów ich termin został przesunięty na przełom maja i czerwca. Zmiana taka nastąpiła na prośbę tych uczestników DREMY, którzy chcą również wziąć udział w targach Ligna. Nie jest to jedyna zmiana DREMY. Z uwagi na coraz większą ilość wystawców oraz ciągle wzbogacany program wydarzeń, zmieniona została jej nazwa. DREMA, która dotychczas była Salonem, zyskała teraz status Międzynarodowych Tagów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna.

ZAPACH DREWNA, NOWOŚCI I WIEDZY

Niezmiennie jednak DREMA to miejsce prezentacji wszelkich nowości branżowych. Temu zagadnieniu organizatorzy poświęcają szczególnie dużo uwagi. Wzorem ubiegłej edycji, planowane jest utworzenie, we współpracy z wystawcami, katalogu nowości targowych. Dodatkowo wszystkie nowe produkty otrzymają naklejkę ze znakiem specjalnym.
Warto pamiętać także o całej gamie wydarzeń towarzyszących targom DREMA. Przede wszystkim będzie wiele okazji do pogłębienia wiedzy. W programie targów znajdzie się m.in. III Rzemieślnicze Forum Drzewne. Swoje seminaria zorganizują także Stowarzyszenie Droma oraz Wydział Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ponadto na specjalnej przestrzeni przygotowana zostanie prezentacja starych maszyn i urządzeń do obróbki drewna, która w poprzednich edycjach wzbudzała duże zainteresowanie. Wystawa "Ginące zawody" będzie także niecodzienną okazją dla zwiedzających do zapoznania się z charakterystyką coraz rzadziej spotykanych profesji z branży drzewnej.

DRZEMIE W TOBIE MISTRZ?

Program DREMY przewiduje również wielkie emocje w postaci konkursów zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. IV Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, przygotowane przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie już od początku swojego istnienia dostarczają dużej dawki adrenaliny. Niemniejsze emocje gwarantuje konkurs składania krzeseł. Zwycięża bowiem ten, kto uzyska najkrótszy czas, a zmontowane krzesło wytrzyma ciężar zawodnika. Cennymi nagrodami kusi natomiast konkurs dla uczniów szkół drzewnych "Wyczarowane z drewna". Warto się zmobilizować, gdyż najbardziej wyróżniający się przedmiot wykonany z drewna, zostanie nagrodzony elektronarzędziami firmy Metabo.
Dodaj komentarz
* Pola wymagane