Fabryka Boscha w St. Niklaus (Szwajcaria) produkuje brzeszczoty do wyrzynarek od 60 lat. W tym roku wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot. Firma stale rozwija ofertę brzeszczotów wprowadzając innowacyjne rozwiązania.

Kup w Narzedzia.pl
170,99
Zestaw brzeszczotów do metalu i drewna 15szt. Bosch
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
84,99

W ostatnim czasie w ofercie Boscha pojawiły się brzeszczoty do cięcia stali szlachetnej (Inox), laminatów (Special for Laminate), betonu (Special for Brick) oraz do czystych cięć w drewnie (Extra Clean for Wood).

W fabryce Boscha, w St Niklaus (Szwajcaria) wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot. Fabryka jest liderem na świecie pod względem produkcji brzeszczotów do wyrzynarek. Ich produkcję rozpoczęto w 1947 roku, kiedy powstał zakład. Dziś firma Bosch – wynalazca wyrzynarki – posiada najszerszą na rynku ofertę brzeszczotów: od prostych brzeszczotów do cięcia drewna aż do wielu rodzajów brzeszczotów specjalistycznych, przeznaczonych do cięcia różnorodnych materiałów.

Przykładem innowacyjnych rozwiązań są wprowadzone na rynek nowe brzeszczoty do wyrzynarek i pił szablastych, przeznaczone do cięcia stali szlachetnej (Inox). Brzeszczoty te mają wzmocnione zęby o optymalnej geometrii. W porównaniu do popularnych brzeszczotów bimetalowych z uzębieniem standardowym, oferują o 50-100 proc. dłuższą żywotność oraz o 20 proc. większą szybkość cięcia.

Produkcja brzeszczotów w fabryce Boscha w ST. Niklaus (Szwajcaria) - “Fot.: Bosch”

Nowe brzeszczoty do wyrzynarek: Special for Laminate, z innowacyjnymi ostro zakończonymi zębami, oferują precyzyjne cięcia w laminatach, niezależnie od tego, czy użytkownik rozpoczyna cięcie materiału od dołu, czy od góry. Nie ma już konieczności zaznaczania linii cięcia na spodniej części panelu i cięcia od dołu. Nowe brzeszczoty bimetalowe składają się z zębów ze stali szybkotnącej, spawanych przy pomocy lasera oraz z korpusu wykonanego ze stali (węglowej) narzędziowej, dzięki czemu brzeszczot odznacza się wyjątkową trwałością.

Brzeszczoty do pił szablastych Special for Brick Bosch opracował z myślą o cięciu porowatej cegły, np. Porotonu, betonu komórkowego oraz płyt spajanych cementem. Cięcie tego typu materiałów nie wymaga już stosowania żadnych specjalistycznych maszyn. Wystarczy zwykła piła szablasta i brzeszczot Special for Brick. Stabilne, indywidualnie lutowane zęby z węglików spiekanych jakości MG20 gwarantują długi okres eksploatacji i wysoką wydajność cięcia brzeszczotów.

Nowością rynkową jest także brzeszczot do wyrzynarki Extra Clean for Wood, specjalista do wykonywania czystych cięć w drewnie. Zaletą drobnego uzębienia są idealnie czyste krawędzie, bez wyszczerbień, po obu stronach materiału.

Brzeszczoty Boscha Special for Brick, do cięcia porowatej cegły, np. Porotonu, betonu komórkowego oraz płyt spajanych cementem - “Fot.: Bosch”

Każdego dnia z taśm produkcyjnych fabryki Boscha w St. Niklaus schodzi 860 000 brzeszczotów do wyrzynarek i pił szablastych. Oprócz brzeszczotów do pił skokowych fabryka produkuje także noże do urządzeń ogrodowych. W 2006 roku fabryka wyprodukowała 1 272 000 noży, w 2007 produkcja przekroczy prawdopodobnie próg dwóch milionów sztuk.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane