Jak wiadomo Makita jest światowym liderem z ponad 100-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych i narzędzi ogrodowych zarówno elektrycznych, jak i spalinowych. Mając jednak na uwadze dobro środowiska, firma postanowiła zakończyć produkcję silników spalinowych i to już niebawem!

Urządzenia spalinowe marki Makita cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników ze względu na trwałość, wydajność i dobrą dostępność elementów eksploatacyjnych. Firma jednak już od wielu lat konsekwentnie realizuje swój plan ciągłego ulepszania swoich technologii w celu ograniczenia niekorzystnego wpływu na środowisko poprzez wybór najlepszych materiałów i eliminację substancji zagrażających środowisku. Wkrótce jednak zrobi kolejny krok, którego celem będzie zakończenie produkcji i stosowania silników spalinowych w swoich narzędziach. Ma to nastąpić już w 2022 roku.

Mając na uwadze rosnącą świadomość globalnych problemów w kwestii ochrony środowiska oraz coraz większe zapotrzebowanie na produkty bezprzewodowe, Makita dalej będzie rozwijać swoje systemy akumulatorowe, czego efektem są prężnie rozwijające się serie urządzeń CXT, LXT oraz najnowsza XGT. Powodem, dla którego marka chce rozwijać swoje systemy jest także wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów na urządzenia akumulatorowe, począwszy od maszyn do lekkich prac w domu i ogrodzie, przez narzędzia warsztatowo-budowlane, aż po modele do zastosowań przemysłowych.

kosa spalinowa makita

Firma Makita jest niezwykle dumna ze swojego postanowienia i bardzo się cieszy, że może uczestniczyć w zmianach na skalę globalną, których celem jest przede wszystkim ochrona i odnowa środowiska naturalnego naszej planety dla przyszłych pokoleń.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane