Zima powróciła. I choć śniegu na razie nie widać, warto być na jego atak przygotowanym. Tak, by, w przypadku obfitych opadów, nie zostać zaskoczonym. Aby więc nie mieć w śniegu wroga, warto wezwać na pomoc sprzymierzeńca – odśnieżarkę Romet

Śnieg, który dzieciom kojarzy się z beztroską zabawą, przyjemnością, dla dorosłych może okazać się prawdziwą zmorą. Zwłaszcza dla właścicieli ogrodów, podjazdów, którzy sami muszą sobie poradzić z pozbywaniem się białego puchu. Jednak praca odśnieżarką wcale nie musi być najgorszym zadaniem, jakie przypada nam do wykonania zimą. Posiadanie mocnej, wydajnej i łatwej w obsłudze maszyny czyni odśnieżanie nie męczarnią, a efektywną, odstresowującą pracą. Warto więc na początek przyjrzeć się dwóm odśnieżarkom spalinowym Romet: S651Q i S651Q-2.

S651Q i S651Q-2 to urządzenia wysokiej jakości, gwarantujące bardzo dobre wyniki swoich działań. Obie maszyny posiadają certyfikat EPA/GS. Potwierdza on zarówno jakość produktów, jak i zapewnia, że użytkowanie sprzętu jest dla jego operatora całkowicie bezpieczne. Są to więc w pełnie profesjonalne urządzenia, spełniające najbardziej restrykcyjne europejskie wymogi co do bezpieczeństwa pracy.

 

W odśnieżarkach S651Q i S651Q-2 używać powinno się benzyny bezołowiowej, a jej zużycie to zaledwie 0,8 litra na godzinę. Natomiast pojemność zbiornika paliwa wynosi 3, 6l, a więc, jak łatwo obliczyć, pozwala to na 4-godzinną pracę bez przerwy=bez konieczności napełniania zbiornika.

 

 

Odśnieżarki Romet mają także wydajne silniki. Są one czterosuwowe, a co za tym idzie – wytrzymałe, chronione przed przeciążeniem i przegrzaniem. Ważnym współczynnikiem jest także moc silnika, która równa jest 4,8 kW, czyli 6,5 KM. W ciągu godziny maszyny mogą odśnieżyć do 1700 m2, a więc już w tak krótkim czasie powłoka śnieżna może być usunięta z całej powierzchni ogrodu. Odśnieżarki prowadzi się tak, jak kosiarki. Ich uchwyt pozwala na komfortowe, swobodne operowanie S651Q i S651Q-2. Rozrusznik maszyn jest ręczny, posiadają one siedem biegów – pięć biegów do przodu i dwa do tyłu. Dostosowanie tempa działania urządzenia do oczekiwań użytkownika, ilości śniegu nie stanowi więc problemu.

 

Szerokość odśnieżania produktów Romet to 560 i 510 mm, żadna ilość śniegu nie będzie więc dla nich nieusuwalna. Także odległość wyrzutu śniegu można ustawiać, a waha się ona od 0 do aż 10 metrów. W tej kwestii należy jednak zachować ostrożność, by sprzęt nie wyrzucał śniegu zbyt daleko. S651Q i S651Q-2 zakupimy w relatywnie niskiej cenie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ich parametry i porównamy z innymi maszynami, które mają osiągi podobne, lecz ceny już zupełnie inne – wyższe.

 

 

Waga urządzeń to 78 kg, wymiary 89x62x66 cm. Romet gwarantuje długą żywotność swoich maszyn, więc ich zakup to naprawdę opłacalna inwestycja.

 

Jednak Romet to nie tylko odśnieżarki spalinowe, ale i elektryczne. I w tym miejscu warto wspomnieć o odśnieżarce E56 1600W 40 cm Home Edition 3. Wyróżnia ją wydajny silnik o mocy 1600 W. Co więcej, jej obudowę wykonano z tworzywa, które odporne jest na korozję. Wysokość pracy ślimaka E56 1600 W 40 cm Home Edition 3 jest aż do 2,5 x większa niż w konkurencyjnych urządzeniach.

 

 

Ponadto, komin urządzenia regulowany jest o 180°, a odśnieżarki posiadają również hamulec bezpieczeństwa. Szerokość odśnieżania wynosi 400 mm, natomiast maskymalna grubość pokrywy śnieżnej – 100 mm. Sprzęt waży 14,5 kg,  a jego wymiary to 56x43, x32,5 cm. Maszyna może wyrzucać śnieg na odległość od 1 do 4 metrów. Warto więc wybrać to urządzenie, gdy nie musimy odśnieżać wielkich powierzchni, a potrzebujemy jej do mniejszych zastosowań.

 

Kolejne urządzenie, odśnieżarka, również eleketryczna, E59 2000W, ma jeszcze wydajniejszy silnik. Jak wskazuje sama nazwa modelu, posiada on moc 2000 W. Także i jej komin reguluje się o 180°, sprzęt ma hamulec bezpieczeństwa. Jaka jest szerokość odśnieżania E59 2000 W? Wynosi ona 600 mm, a odległość, na którą może wyrzucić śnieg mieści się w zakresie od 1 do 5 metrów. Maksymlana grubość pokrywy śnieżnej, której podoła to 200 mm. Omawiany sprzęt waży 21,4 kg. 

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • erykk 2014-02-01

    ja właśnie przymierzam się do zakupu odśnieżarki snow patrol producenta Stiga, w sklepie właśnie ją mi rekomendowali no i moj sasiad ma podobny sprzęt i nie narzeka na jego solidność

Dodaj komentarz
* Pola wymagane