Jesienne porządki w ogrodzie zawsze zajmują mnóstwo czasu i wymagają sporo energii. Na liście prac porządkowych nie może zabraknąć usuwania spadających z drzew i krzewów liści. Tę żmudną pracę może ułatwić specjalny sprzęt – dmuchawa do liści lub odkurzacz. Wiele osób ulega stereotypom i sądzi, że to jedno i to samo urządzenie. Sprawdź, które do czego służy każde z nich i które odpowiada Twoim potrzebom.

Kup w Narzedzia.pl
Dmuchawa do liści Itamati PowerSystem 18Volt ILB18190-120
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
285
Dmuchawa/odkurzacz Greenworks GD40BV
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
591,49
Odkurzacz/dmuchawa do liści Bosch UniversalGardenTidy
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
479
Dmuchawa plecakowa Ryobi RBL42BP
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 021,99
338

Dmuchawy służą wyłącznie do zebrania liści w jedno miejsce. Mają tylko funkcję dmuchania w odróżnieniu od odkurzacza do liści, którego podstawową funkcją jest zasysanie liści i innych drobnych odpadków do specjalnego worka  połączonego z odkurzaczem. Występują również odkurzacze z funkcją dmuchawy, które pozwalają zebrać liście na jedną kupkę, a później je wciągnąć – lub od razu zasysać liście i inne odpady do worka, np. Bosch ALS 25.

Dmuchawy do liści - wady i zalety

Dmuchawa do liści to innowacyjne narzędzie ogrodnicze, które zastępuje tradycyjne metody oczyszczenia trawników, podjazdów, parkingów. Pozwala w sposób komfortowy dbać o porządek i ład na naszej działce. Tradycyjne metody są często czasochłonne, uciążliwe i mało skuteczne. Bez wątpienia pracując dmuchawą do usuwania spadających liści, zamiast miotły czy grabi, zaoszczędzimy sporo czasu i energii, a nasze działania będą znacznie bardziej efektywne. Dmuchawa do liści to urządzenie, które okaże się pomocne podczas wykonywania prac porządkowych na dużych powierzchniach. Do wyboru są różne typy dmuchaw – akumulatorowe, elektryczne i spalinowe.

Oczywiście, im większą posiadamy przestrzeń tym większą zaleca się moc. Dużą moc zwykle oferują dmuchawy spalinowe. Tego typu urządzenia są jednak większe i cięższe od dmuchaw elektrycznych – stosowanych na mniejszych i mniej wymagających powierzchniach ze stałym dostępem do źródła zasilania. Wybierając dmuchawę musimy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość terenu, na jakim będziemy pracować, ale również swoją siłę fizyczną, od której zależy wielkość zakupionego urządzenia. Dmuchawy spalinowe wymagają znacznie więcej siły, gdyż są ciężkie. Elektryczne i akumulatorowe dedykowane są dla każdego.

dmuchawa do liści przy sprzątaniu ogrodu

Odkurzacz ogrodowy - wady i zalety

Odkurzacze do liści są sprzętem niezbędnym, umożliwiającym utrzymanie czystego otoczenia domu, trawnika czy ogrodu. Jest przy tym bardziej wszechstronne niż dmuchawa do liści, bowiem od razu wciąga wszystkie liście do środka. Przekłada się to jednak na masę samego urządzenia. Gromadzone w worku odpady podnoszą wagę odkurzacza i mogą utrudnić operowanie. Zwłaszcza, jeśli pracą w ogrodzie trudni się osoba starsza lub o drobnej budowie ciała.

Odkurzacz do liści bywa jednak określany jako urządzenie bardziej  wszechstronne, ponieważ  idealnie nadaje się do zbierania liści, skoszonej trawy, drobnych gałązek, szyszek, żołędzi lub piasku ze ścieżek w ogrodzie. Zassane resztki znajdą się w zintegrowanym worku. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba się schylać. Niektóre odkurzacze ogrodowe mogą również rozdrabniać liście, dzięki czemu objętość zebranego materiału zmniejsza się nawet 10-krotnie.

Ponadto, pozwalają uniknąć uszkodzeń mechanicznych roślin i krzewów, co może się zdarzyć podczas tradycyjnego grabienia. Odkurzacz ułatwia także usuwanie liści z oczyszczanie trudno dostępnych miejsc bez obaw o uszkodzenie roślin. W tym przypadku również są dostępne 3 typy urządzeń: spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Wyboru odpowiedniego rodzaju urządzenia należy dokonać wg typu oraz wielkości ogrodu, odległości oczyszczanych powierzchni od źródeł prądu, a także indywidualnych oczekiwań operatora ("Odkurzacz do liści - jak wybrać właściwy?").

odkurzacz do liści

Co wybrać - dmuchawę czy odkurzacz do liści?

Polecamy odkurzacze i dmuchawy do liści, które pozwolą Ci cieszy się piękną i zadbaną działką. Urządzenia te pozwolą z łatwością zebrać w jedno miejsce odpady, które później możemy wykorzystać, np. przy produkcji naturalnego nawozu w kompostowniku. Odkurzacze i dmuchawy do liści bez wątpienia sprawdzą się jesienią zarówno w ogrodach, jak i na większych terenach, np. parkach.

Pomocny będzie też ranking akumulatorowych dmuchaw do liści oraz ranking odkurzaczy do liści.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane