Nie wiesz, jaki odkurzacz przemysłowy bezworkowy wybrać? Poddaliśmy testom odkurzacz przemysłowy Bosch GAS 35 M AFC. Sprawdź, jak wypadł w opinii profesjonalisty. Poznaj plusy i minusy odkurzacza Bosch GAS 35 M AFC.

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz Bosch GAS 35 M AFC
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 899

Odkurzacz Bosch GAS 35 M AFC Professional to uniwersalne urządzenie przystosowane do pracy na sucho i na mokro z automatycznym systemem oczyszczania filtra. Sprawdził się podczas prac profesjonalnych takich, jak renowacja parkietu, sprzątania warsztatu stolarskiego oraz współpracy z elektronarzędziami, szlifierką, ukośnicą, itp. Duża moc odsysania sprawia, że odkurzacz spełnia swoją zadanie. Dokładnie zbiera pył i zanieczyszczenia – usunięcie pyłu po cyklinowaniu z wąskich przestrzeni między deskami parkietu. Odkurzacz jest stabilny, nie przewraca się przy szarpnięcia wężem. Dodatkowa zaletą są solidne koła, które ułatwiają pracę i przemieszczanie odkurzacza.

Sprawdź ofertę odkurzaczy bezworkowych w sklepie narzedzia.pl


Klasa „M”

Odkurzacz Bosch GAS 35 M AFC posiada certyfikat klasy ochrony przeciwpyłowej „M”. Co to oznacza dla użytkownika? Odkurzacz został przystosowany do zasysania i odsysania niebezpiecznych dla zdrowia pyłów o wartości granicznej ekspozycji większej lub równej 0,1mg/m3. Identyczną klasę ma główny filtr. Odkurzacz jest zalecany do odsysania pyłu z twardych gatunków drewna, takich jak: buk, dąb i jesion oraz pyłu betonowego zawierającego kwarc.

Łatwy transport

Co prawda, nie jest to mały odkurzacz domowy, jednak wielkość 51,5x45 cm i 57,5 cm wysokości i masa 12,4kg nie stanowią problemów w przypadku przewożenia czy przenoszenia. Zintegrowane uchwyty na wąż i przewód zasilający ułatwiają przechowywanie i transport odkurzacza. Dodatkową zaletą jest dość długi (7,5m) przewód zasilający.

Mistrz systemowych rozwiązań

Dla jeszcze większego komfortu pracy, odkurzacz Bosch posiada system Click&Clean, czyli jest kompatybilny z elektronarzędziami Bosch takimi, jak pilarki, ukośnice czy szlifierki. Pozwala to na proste podłączenie różnorodnych narzędzi w celu odpylania. Dzięki temu zapewniona jest ochrona zdrowia, narzędzi i osprzętu przed pyłem, a praca szybsza, wydajniejsza i bardziej precyzyjna. Po podłączeniu do odkurzacza narzędzia i ustawieniu przełącznika "na współpracę" praca automatycznie się integruje – odkurzacz pracuje tylko wtedy gdy pracuje narzędzie. Odkurzacz posiada nie tylko system Click&Clean, ale także zaczepy do zamocowania walizki L-BOXX. Dzięki temu staje się wygodnym środkiem transportu dla narzędzi i osprzętu w walizce o masie do 15kg.

Pojemny zbiornik

Odkurzacz Bosch GAS 35 M AFC Professional posiada zbiornik o pojemności 35l. Pojemność zbiornika netto, czyli do wykorzystania na odpady, to 19l w przypadku użycia worka na pył lub zbierania wody. Zmontowanie worków i filtra odpylającego nie sprawiało najmniejszych problemów. Odkurzacz wyposażony został w automatyczny system oczyszczania filtra - co ok. 15 sekund filtr przedmuchiwany jest przeciwnym strumieniem powietrza, co gwarantuje stałą, wysoką siłę ssania. Dodatkowym udogodnieniem podczas profesjonalnej pracy, jest to, że odkurzacz GAS 35 M AFC posiada dźwiękowy system ostrzegania o spadku siły ssania oraz automatyczny wyłącznik, gdy odkurzacz jest pełny.

Zobacz: Ranking odkurzaczy bezworkowych

Minusy

Chcemy być szczerzy i przyznajemy, że oprócz mnóstwa zalet, odkurzacz Bosch GAS 35 M AFC posiada drobne wady – brak możliwości "odstawienia" rury z ssawką. Odkurzacz jest też dosyć głośny. Szczególnie nieprzyjemny huk powstaje podczas uderzenia powietrza przy oczyszczaniu filtra.

 

Bogate wyposażenie

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy dostarczany jest z rurą chromowaną, złożoną z 3 elementów po 0,35m, elastycznego i antystatycznego węża o długości 5m i średnicy 35mm. Wąż został wyposażony w adapter narzędziowy, dyszę do fug 250mm, zestaw dysz podłogowych, złączkę kątową. Na wyposażeniu odkurzacza jest także poliestrowy płaski filtr fałdowany oraz foliowy worek na pył. Ponadto, do odkurzacza można dodatkowo dokupić inny osprzęt (ssawki, węże, worki).

Przeczytaj także: Jaki odkurzacz przemysłowy kupić? Praktyczny poradnik


Podsumowanie

Odkurzacz przemysłowy Bosch GAS 35 M AFC wypadł w testach bardzo dobrze. Duża moc ssania i łatwa, intuicyjna obsługa sprawiają, że praca przebiega szybko i sprawnie. Szczególnie zadowoleni z odkurzacza są użytkownicy korzystający z rozwiązań systemowych Bosch. Podłączenie narzędzi w systemie Click&Clean oraz możliwość zintegrowania odkurzacza z walizkami systemowymi L-BOXX to niewątpliwy atut. Również specjaliści nie korzystający z tych rozwiązań są zadowoleni odkurzacza. W trakcie pracy odkurzacza może przeszkadzać duży hałas powodowany przez system oczyszczania filtra, aczkolwiek w mniej wymagających warunkach można go wyłączyć.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane