Szybka realizacja nawet najbardziej wymagających zadań, dłuższa żywotność osprzętu oraz mnóstwo możliwości zastosowań - to właśnie oferuje osprzęt wykonany w technologii węglików spiekanych. Niedawno marka Bosch wzbogaciła swój asortyment z węglików spiekanych o nowe brzeszczoty do pił szablastych „Endurance for Wood and Metal Demolition”, „Speed for Wood” i „Endurance for HardNail Pallets” oraz otwornice „Endurance for Heavy Duty”. Poszerzenie oferty osprzętu oznacza więcej korzyści dla stolarzy, cieśli, wykonawców suchej zabudowy, blacharzy, elektryków, monterów instalacji sanitarnych oraz klimatyzacyjnych.

Kup w Narzedzia.pl
85,49
100,49
100,49
69,42
Brzeszczot do drewna Bosch Speed for Wood
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
środa
96,49
Brzeszczot Bosch S 1122 CHM
dostawa
wysyłka
8-11 dni
72,99

Co wyróżnia osprzęt z technologią węglików spiekanych?

Odpowiednio wyselekcjonowane gatunki węglików spiekanych oraz specjalna technologia spawania zębów pozwalają uzyskać bardzo odporne na zużycie brzeszczoty i otwornice, które cechują się do 20 razy dłuższą żywotnością niż w przypadku osprzętu bimetalowego. Pozwala to na obrabianie twardych materiałów, stali wysokostopowej i stali o zwiększonej wytrzymałości, a w szczególności nadają się do materiałów abrazyjnych, do których standardowy osprzęt bimetalowy nie jest dedykowany. 

Brzeszczot do prac wyburzeniowych

Brzeszczot „Endurance for Wood + Metal Demolition" został opracowany z myślą o pracach wyburzeniowych, związanych z cięciem drewna i metalu. Przeznaczony głównie do cięcia drewna konstrukcyjnego z metalowymi okuciami, śrubami i hartowanymi gwoździami. Brzeszczoty z węglików spiekanych posiadają wzmocnione zęby, aby mogły sprostać wysokim obciążeniom podczas wymagających cięć.

endurance bosch demolition

Dodatkowo większy odstęp między zębami przyspiesza tempo pracy. Każdy ząb jest oddzielnie przyspawany, co sprawia, że jest nadzwyczaj odporny na obciążenia związane ze zginaniem się brzeszczotu. Technologia węglików spiekanych zapewnia również niezawodną pracę, gdy brzeszczot niespodziewanie trafi na gips, zaprawę lub cegłę.

endurance bosch demolition

Sprawdź również pozostały asortyment: brzeszczoty do pił szablastych marki Bosch

Najszybszy brzeszczot do cięcia drewna

"Speed for wood" to pierwszy brzeszczot do pił szablastych wykonany w technologii węglików spiekanych, zoptymalizowany pod kątem grubszych elementów drewnianych. Doskonały do cięcia drewna bukowego, dębu, drewna świeżego, sezonowanego, korzeni drzew lub drewna pociętego na duże kawałki.

speed for wood bosch

Specjalna konstrukcja brzeszczotu zapewnia dużą prędkość cięcia, a 8-milimetrowe odstępy pomiędzy zębami umożliwiają szybkie i efektywne odprowadzanie wiórów. Zastosowanie technologii węglików spiekanych umożliwia także utrzymanie wysokiej wydajności cięcia, ponieważ tempo cięcia nie maleje wraz z każdym wykonanym cięciem, jak ma to miejsce w przypadku bimetalowych brzeszczotów lub wykonanych ze stali narzędziowej. 

speed for wood bosch

Specjalny brzeszczot do renowacji palet

Endurance for HardNail Pallets” to pierwszy dostępny na rynku brzeszczot z węglików spiekanych przeznaczony do profesjonalnej renowacji palet. Udoskonalenie tego rodzaju brzeszczotów było ustosunkowane szybką eksploatacją brzeszczotów bimetalowych, gdy te natrafiały na hartowane gwoździe podczas wycinania uszkodzonych fragmentów palet.

endurance for hardnail pallets bosch

Problem ten rozwiązuje brzeszczot „Endurance for HardNail Pallets”, którego zęby z węglików spiekanych rozmieszczone są w odstępach co 3mm, co gwarantuje wysoką wytrzymałość brzeszczotów na duże obciążenia podczas cięcia. Dodatkowo wysoka jakość wykonania i milimetrowa grubość opaski zapewnia brzeszczotowi wyjątkową giętkość, a przyspawany każdy z osobna ząb z węglików spiekanych i wzmocniony uchwyt brzeszczotu charakteryzują się bardzo długą żywotnością. 

endurance for hardnail pallets bosch

Przeczytaj również:  Brzeszczoty z węglikiem spiekanym - osprzęt Bosch do pił szablastych.

Otwornice do wszechstronnego zastosowania

Otwornice Endurance for Heavy Duty z technologią węglików spiekanych to doskonałe narzędzie do wiercenia otworów w drewnie, metalu, cegłach, tworzywach sztucznych, płytkach ceramicznych oraz suchej zabudowy bez ryzyka przegrzania. W porównaniu z innymi modelami o długości 40mm dostępnymi w sprzedaży, otwornice Endurance for Heavy Duty wyróżniają się większą głębokością cięcia, bo aż 60mm. Należący do systemu adapter PowerChange Plus został również zoptymalizowany pod kątem zastosowań otwornicy: ma wzmocniony uchwyt oraz bardziej precyzyjne wiertło centrujące. Jest także jedynym adapterem dostępnym na rynku umożliwiającym beznarzędziową wymianę osprzętu.

endurance otwornice bosch

Otwór centrujący można wywiercić bez otwornicy, co zapewnia lepszą widoczność, a później jednym kliknięciem zamocować otwornicę na adapterze. Dzięki możliwości wykonania otworu centrującego nacinanie materiału odbywa się w sposób wyjątkowo płynny, co chroni zęby otwornicy i zapobiega złamaniu wiertła w wyniku jego przekrzywienia. Ułatwia to profesjonalistom wykonywanie precyzyjnych wycięć i przepustów. Marka Bosch wypuściła otwornice Endurance for Heavy Duty w 20 różnych rozmiarach od 20 do 127mm, co pozwala pokryć wszystkie popularne zastosowania tych produktów.

endurance otwornice bosch

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane