System Ryobi ONE+ istnieje już od 1996 roku. Od tego czasu liczba narzędzi ogrodowych i elektronarzędzi znacząco wzrosła, co sprawiło, że marka Ryobi stała się liderem na światowym rynku bezprzewodowych urządzeń dedykowanych majsterkowiczom. Każdego roku do oferty sukcesywnie trafiają nowe urządzenia, które mają na celu ułatwić codzienne prace w domu, ogrodzie i warsztacie, a każde z nich zasilane jest za pomocą jednego akumulatora ONE+. I tak też było w 2019 roku! W poniższym artykule przedstawiamy kilka akumulatorowych nowości, które dołączyły do systemu Ryobi ONE+.

Kup w Narzedzia.pl
Opalarka akumulatorowa Ryobi ONE+ R18HG-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
354 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
337,99
Zszywacz akumulatorowy Ryobi ONE+ R18ST50-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
467
Multiszlifierka z akcesoriami (33szt.) Ryobi ONE+ R18RT-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
395
Pilnik taśmowy Ryobi ONE+ R18PF-0
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
498
Lampa warsztatowa Ryobi ONE+ R18ALP-0
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
227,99
Lutownica Ryobi ONE+ R18SOI-0
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
228,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
219,49

Klucz udarowy R18IW7

Mając na uwadze doskonały model klucza udarowego R18IW3, marka Ryobi wprowadziła niedawno nowy, bezszczotkowy model R18IW7 z momentem obrotowym do 270Nm. Doskonałe narzędzie do elementów złącznych w samochodach. Nowy model R18IW7 jest krótszy niż jego starsza generacji, ma tylko 154mm, co ułatwia pracę pod samochodem lub w ciasnych przestrzeniach pod maską, a także jest lżejszy aż o 30% (1,1kg), co znacznie ułatwia jego użycie do prac ponad głową. Mechanizm udarowy zapewnia bardzo wysoki moment obrotowy, ale jednocześnie o bardzo małym reakcyjnym sprzężeniu zwrotnym na uchwycie, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy. Narzędzie posiada także trzydiodowy wskaźnik LED, który zapewnia optymalne oświetlenie obszaru roboczego zapobiegając powstawaniu cienia na mocowanych elementach.
Nowy klucz udarowy Ryobi obejmuje aż cztery ustawienia momentu obrotowego do szerszego zakresu zastosowań - od podstawowych prac mieszczących się w zakresie majsterkowania, aż do bardziej technicznych prac takich jak serwis hamulców, wymiana przegubów czy naprawa części układu zawieszenia. Czwarte ustawienie pokrętła momentu obrotowego to inteligentny tryb Autostop dedykowany do dokręcania nakrętek kół z siłą do 120Nm, chroniący tym samym przed nadmiernym dokręceniem lub uszkodzeniem gwintów i zapewniający jednocześnie lepszą kontrolę podczas luzowania. Przy prędkości do 3000obr./min i udarze na poziomie 3900ud./min, klucz udarowy doskonale sobie radzi z usuwaniem do 192 nakrętek o średnicy 21mm na jednym ładowaniu akumulatora 5,0Ah.

R18IW7

Opalarka Ryobi R18HG

System ONE+ poszerzył także ofertę o bezprzewodową opalarkę Ryobi R18HG - pierwsze tego rodzaju narzędzie dostępne na rynku konsumenckim. Dzięki zasilaniu akumulatorem 18V nie ma potrzeby stosowania kabli, ani gazu, co zapewnia bezprzewodową wygodę i eliminuje ryzyko wdychania oparów. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że opalarka jest wszechstronna i może być używana w praktycznie każdym miejscu. Doskonale się sprawdza przy nakładaniu rur termokurczliwych wokół połączeń elektrycznych, a wbudowane oświetlenie LED pozwala dodatkowo oświetlić miejsce robocze, zapewniając jeszcze lepszą widoczność podczas pracy w słabo oświetlonym miejscu, np. garażu.
Urządzenie potrzebuje tylko 60 sekund, aby nagrzać się do maksymalnej temperatury 470 stopni Celsjusza. Taka temperatura sprawia, że opalarka może być wykorzystywana do wielu zastosowań rzemieślniczych. Coraz bardziej popularne staje się jej wykorzystanie do przyciemniania szyb samochodowych. Ogrzewanie folii do barwienia pomaga zmniejszyć folię wokół krzywizny szkła, skutecznie usuwając pęcherzyki powietrza i wody, zapewniając tym samym idealne wykończenie. Jednocześnie znacznie skraca czas schnięcia. Wytwarzane ciepło może być również wykorzystane do usuwania starych naklejek i klejów, co ułatwia rozwiązywanie szeregu problemów w domu lub warsztacie.

R18HG

Pilnik taśmowy R19PF

Akumulatorowy pilnik taśmowy Ryobi R19PF to innowacja 2019 roku! Narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby dotrzeć w ciasne i niewygodne miejsca, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko i łatwo pilnikować, szlifować, kształtować, ostrzyć i usuwać rdzę z różnych materiałów. Ryobi R19PF to doskonała alternatywa dla ręcznych pilników. Szliferka posiada zmienną prędkość obrotową taśmy do 630m/min, co zapewnia wystarczającą moc do szybkiego usuwania materiału, a także daje więcej możliwości dopasowania prędkości do różnych materiałów i zastosowań. Najwyższa prędkość pozwala na szybkie ostrzenie noży, szlifowanie metali, pilnikowanie spoin oraz wystających gwoździ lub śrub. Niższe ustawienie prędkości z kolei można zastosować np. do rzeźbienia w drewnie.
Poręczny przełącznik blokady umożliwia łatwe obracanie i przesuwanie narzędzia wokół obrabianego przedmiotu przy jednoczesnym utrzymywaniu stałej prędkości wyjściowej. Zapewnia to również dodatkowy komfort podczas używania narzędzia przez dłuższy czas. Pilnik taśmowy jest dostarczany z trzema taśmami szlifierskimi o uniwersalnych wymiarach 13x457mm, które można łatwo wymieniać za pomocą prostego mechanizmu dźwigniowego. Uniwersalny rozmiar taśm pozwala wybrać taśmy innej dowolnej marki.

R19PF

Multiszliferka Ryobi R18RT

Akumulatorowa multiszlifierka Ryobi to wszechstronne narzędzie obrotowe, które umożliwia szlifowanie, cięcie, polerowanie, grawerowanie, rzeźbienie, szlifowanie, a nawet wiercenie w różnych materiałach typu drewno, metal, plastik i wielu innych. Szlifierka posiada pokrętło regulacji prędkości obrotowej w zakresie od 4000 do 35000obr./min, co pozwala uzyskać większą kontrolę. Od grawerowania na szkle, po ostrzenie dłut stolarskich - smukła budowa multiszlifierki zapewnia doskonałą kontrolę i łatwe manewrowanie pozwalając jednocześnie na tworzenie różnych projektów z niebywałą dokładnością i pewnością. Przewód giętki o długości 91,5cm pozwala swobodnie pracować, a korzyści wynikające z zasilania bateryjnego sprawiają, że narzędzie obrotowe można zabrać w dowolne miejsce, gdziekolwiek chcemy pracować nad naszym projektem.
Wbudowany schowek pozwala trzymać akcesoria wygodnie pod ręką i wymieniać w dowolnym momencie. W zestawie z multiszlifierką znajdziemy m.in. tarcze szlifierskie, tarcze tnące, a także wiertła i inne akcesoria do grawerowania. Multiszliferka R18RT posiada uniwersalną tuleję zaciskową 3.2mm, która jest kompatybilna z akcesoriami innych marek. Multiszliferka Ryobi z całkowicie naładowanym akumulatorem o pojemności 5,0Ah pozwala przeciąć do 194 gwoździ i rzeźbić w sośnie przez maksymalnie 87 minut.

R18RT

Lutownica R18SOI

Kolejnym produktem, który zasilił szeregi elektronarzędzi Ryobi ONE+ jest lutownica R18SOI - bezprzewodowe urządzenie o znakomitych parametrach użytkowych. Aż do 3 godzin pracy na akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 5,0Ah. Lutownica jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu jest bardzo poręczna, co zapewnia dodatkową kontrolę i wysoką precyzję szczególnie przy pracy nad małymi projektami. Przewód o długości 83cm daje dużą swobodę manewrowania, a w połączeniu z wygodą zasilania akumulatorowego, można zabrać lutownicę w każde miejsce.
Urządzenie nagrzewa się do temperatury 480°C zaledwie w 50 sekund, co pozwala szybko przystąpić do pracy. Wbudowane lampki LED informują kiedy narzędzie jest w trakcie nagrzewania lub stygnięcia ostrzegając tym samym użytkownika o ryzyku poparzenia. Płaska podstawa akumulatora pozwala wygodnie i bezpiecznie ustawić narzędzie na czas nagrzewania i schładzania. Lutownica posiada także funkcję automatycznego wyłączenia po 10 minutach bezczynności.

R18SOI

Zszywacz akumulatorowy R18ST50

Lekki i kompaktowy zszywacz akumulatorowy Ryobi doskonale się sprawdzi w warsztacie tapicerskim. Dzięki bezprzewodowemu zasilaniu, a także regulowanej głębokości wbijania, można łatwo, wygodnie i precyzyjnie mocować zszywki w przedmiocie i jednocześnie chronić powierzchnię, nie przeciążając zszywek. Ma to istotne znaczenie szczególnie przy mocowaniu tapicerek na krzesłach i taboretach, a także przy innych projektach. Metalowy uchwyt podtrzymuje przedmiot w miejscu, zapobiegając jego ześlizgiwaniu się i jednocześnie zapewniając dokładne mocowanie za każdym razem. 
Zszywacz pozwala wystrzelić do 6000 zszywek przy całkowicie naładowanym akumulatorze 5,0Ah.

R18ST50

Lampa R18ALP

Nowa lampa warsztatowa Ryobi R18ALP dzięki 18 diodom LED zapewnia aż do 900 lumenów światła. Jest to znakomite źródło światła do codziennych projektów DIY, prac warsztatowych, światło inspekcyjne, jako alternatywne źródło światła podczas przerw w zasilaniu, a także do dokładnego oświetlania obrabianego przedmiotu. Lampa posiada 3 tryby pracy, które mogą wydłużyć czas pracy i pozwalają dostosować oświetlenie do wykonywanego zadania. Konstrukcja lampy pozwala na jej wygodne ustawienie lub zawieszenie na haczyku, co pozwala zachować obie ręce wolne - szczególnie jest to przydatne podczas pracy przy rurach odpływowych pod umywalką lub wykonywaniu innych projektów rzemieślniczych. Lampę można obracać w 2 osiach, co ułatwia skupienie światła i kierowanie wiązki na przestrzeń roboczą. Lampa posiada specjalną płytę z magnesem, która umożliwia przytrzymanie śrubek, wkrętów i innych małych elementów metalowych. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie przy pracy pod maską samochodu lub w innych miejscach, gdzie trudno znaleźć płaskie powierzchnie. Przy zasilaniu baterią 5.0Ah zapewnia aż do 30h pracy.

Lampa R18ALP

Poznaj również inne lampy akumulatorowe Ryobi: Jasno, jaśniej, najjaśniej - latarki i lampy akumulatorowe Ryobi

Ładowarka USB R18USB

Przenośna ładowarka USB Ryobi R18USB to rozwiązanie, które pozwoli uniknąć w podróży rozładowania akumulatorów w urządzeniach mobilnych. Idealne do ładowania smartfonów lub tabletów podczas biwaku lub innych wypadów bez dostępu do zasilania sieciowego. Ładowarka posiada dwa porty 1.0A i 2.1A do ładowania dwóch urządzeń jednocześnie, z czego port 2.1A przeznaczony jest do szybkiego ładowania urządzeń w razie potrzeby.

R18USB

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Anex 2020-02-03

    To jest bardzo ciekawe, jak mocno ta marka się rozwija - mam trochę ich narzędzi do ogrodu, jestem bardzo zadowolona, namawiam teraz męża, by o nich rozbudował swój sprzęt w warsztacie i cały dom będziemy mieli w one+

  • Tadeusz 2020-01-28

    to moja ulubiona seria narzędzi!

Dodaj komentarz
* Pola wymagane