Czy Makita po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o usprawnianie pracy? W dzisiejszym artykule przedstawimy nowe modele elektronarzędzi tego producenta, z których skorzystać mogą zarówno profesjonaliści, jak i wymagający amatorzy.

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarko-wkrętarka udarowa Makita HP488DWAE
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
622
Szlifierka kątowa Makita GA9071X1
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
1 012,99

Nowoczesne podejście Makity

Ciągły rozwój, tego już od lat obecnego na rynku międzynarodowym przedsiębiorstwa, sprawiło, że w branży pojawiło się wiele nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest chociażby system XGT i akumulatory litowo-jonowe, z których korzystać mogą profesjonaliści oraz majsterkowicze. Mimo licznych sukcesów na tym polu, Makita nie zaprzestała kolejnych działań. Nieustannie rozwija swoje pomysły i wzbogaca ofertę marki o coraz to bardziej efektywne i wygodne elektronarzędzia. Dziś przedstawimy Wam dwie nowości tego producenta: wiertarko-wkrętarkę i szlifierkę kątową.

Wszechstronna wiertarko-wkrętarka HP488DWAE

Nowoczesna, 2-biegowa wiertarko-wkrętarka udarowa HP488DWAE to najlepszy wybór dla kogoś, kto poszukuje modelu do pracy z miękkimi i twardymi materiałami. Dlaczego? Ponieważ posiada aż 16 ustawień momentu obrotowego — to w połączeniu z funkcją wiercenia z udarem sprawia, że możemy precyzyjnie wybrać siłę wiercenia oraz wkręcania. A tym samym można działać np. w miękkim drewnie czy cienkich blachach, oraz twardym betonie i cegle.

Wiertarko-wkrętarka udarowa Makita HP488DWAE

Samą prędkość obrotową wygodnie regulujemy spustem włącznika, a szybkomocujący uchwyt wiertarski pozwala na sprawną wymianę elementów roboczych. Jednakże szerokie zastosowanie to nie jedyne plusy modelu HP488DWAE. Wykonane z metalu elementy przekładni sprawiają, że jest on bardziej bezawaryjny, a hamulec elektryczny szybko zatrzymuje element roboczy. Na dodatek wiertarko-wkrętarka jest stosunkowo lekka i niewielka, co w połączeniu z zasilaniem akumulatorowym nie ogranicza w żaden sposób ruchów.

Zarówno wymagający amator, jak i profesjonalista z pewnością docenią wygodną pracę, którą zapewniają:

  • niewielkie rozmiary,
  • niska masa,
  • bezpieczeństwo pracy,
  • wszechstronne zastosowanie.

W naszej ofercie znajduje się narzędzie z akcesoriami, które pozwalają od razu rozpocząć pracę.

Mocna i solidna szlifierka kątowa GA9071X1

Drugim narzędziem w naszym artykule jest szlifierka kątowa GA9071X1. Jej duża moc pozwala nam pracować z wysoką prędkością obrotową i w szybki sposób przecinać lub szlifować elementy. Gdy zajdzie potrzeba obróbki dużej liczby obiektów z zachowaniem takiego samego efektu, to możemy użyć funkcji pracy ze stałymi obrotami. Zwalnia nas ona z "pilnowania" ich we własnym zakresie.

Szlifierka kątowa Makita GA9071X1

Model ten zasilany jest sieciowo, wobec czego może rodzić się pytanie: co w momencie wystąpienia awarii? Oczywiście urządzenie się wyłączy, aczkolwiek funkcja anty-restart nie pozwoli mu się samoczynnie włączyć, tym samym zwiększając nasze bezpieczeństwo. Tak jak w przypadku wiertarko-wkrętarki HP488DWAE występuje tutaj hamulec elektryczny, z taką różnicą, że zatrzymuje on natychmiastowo tarczę, zamiast wiertła lub bitu.

Podczas uruchamiania szlifierek kątowych mogą wystąpić spore drgania, które już na starcie są w stanie zniszczyć efekt naszej pracy. W przypadku GA9071X1 problem ten nie występuje, dzięki łagodnemu rozruchowi. Zastosowanie popularnego gwintu to dobry znak zarówno dla amatora i profesjonalisty. Pierwszy nie musi posiadać dużej wiedzy technicznej, aby doposażyć swoje narzędzie, a drugi będzie w stanie wykorzystać osprzęt, w który już zdążył się wyposażyć.

W naszym sklepie narzedzia.pl wraz ze szlifierką kątową GA9071X1 kupujący otrzymuje akcesoria pozwalające wykonać więcej zadań.

Czy Makita dowiozła?

Jak najbardziej! Makita po raz kolejny udowodniła, że jest w stanie pozytywnie zaskoczyć profesjonalistów i ambitnych majsterkowiczów. Wiertarko-wkrętarka HP488DWAE i szlifierka kątowa GA9071X1 to elektronarzędzia, które zdecydowanie spełnią oczekiwania każdego, kto poszukuje bezawaryjnego, mocnego sprzętu o szerokim zastosowaniu.

Młody człowiek zadowolony z nowego sprzętu Makity

Oba elektronarzędzia zapewniają bezpieczeństwo pracy i są bardzo solidne, wobec czego doskonale sprawdzą się zarówno w rękach osoby z wieloletnim doświadczeniem, jak i amatora chcącego poszerzyć swoje możliwości.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane