Potrzebny mocny pomocnik w ogrodzie? Nowe narzędzia spalinowe ITAMATI wyręczą Cię w pracach wykonywanych dla uzyskania i utrzymania pięknego ogrodu! ITAMATI stawia na nieustanny rozwój i dostarcza swoim klientom narzędzia ogrodnicze o najwyższej jakości. Oferta ITAMATI została poszerzona o nowe narzędzia, tym razem spalinowe.

Do narzędzi ITAMATI dołączyły kolejne nowości. Oferta została poszerzona o narzędzia spalinowe – glebogryzarkę, kosiarkę oraz kosę. Tym samym ITAMATI wypełnia lukę w dotychczasowym asortymencie. Dysponuje już narzędziami z segmentu narzędzi zasilanych sieciowo, akumulatorowo, a teraz jeszcze urządzeń spalinowych.

 

Kosiarka spalinowa z napędem przeznaczona jest dla użytkowników, którzy cenią sobie komfort pracy i niezależność od sieci elektrycznej. Narzędzie cechuje duża moc - 3700W - oraz duża szerokość robocza - 53 cm - pozwalająca na wydajną i efektywną pracę nawet na mocno zarośniętym i mokrym terenie. W urządzeniu zastosowano silnik czterosuwowy. Kosiarka wyposażona została w funkcję 8-stopniowej regulacji wysokości koszenia w zakresie 25-75mm. Warto pamiętać, aby dostosować parametry wysokości koszenia do długości źdźbeł trawy - wdrożenie tej zasady pozwala na równomierny wzrost trawy i utrzymanie trawnika w pięknej formie. Sprzęt posiada pojemny, bo aż 60-litrowy kosz na trawę. Dodatkowo wyprofilowana rękojeść pozwala na bezpieczną pracę. Podsumowując, kosiarka ITAMATI odznacza się dużą wydajnością koszenia, nawet wielkich powierzchni, zapewniając komfort użytkowania i sprawia, że koszenie staje się nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

 

Kosa spalinowa ITAMATI WYSO1400 bez wątpienia sprawdzi się tam, gdzie zwykła kosiarka wózkowa czy samojezdna nie dotrze. Dedykowana jest w szczególności właścicielom terenów zielonych o zróżnicowanej powierzchni koszenia oraz tam gdzie znajdują się takie elementy architektury krajobrazu jak: klomby, krzewy czy skalniaki. Urządzenie wyposażono w dwusuwowy silnik o pojemności 53 cm3, charakteryzujący się prostą budową, równomiernością biegu oraz formalnie dwa razy większą mocą w porównaniu z silnikami czterosuwowymi. To właśnie dzięki nieskomplikowanej budowie silniki dwusuwowe są łatwe w utrzymaniu jak i w naprawie.

Brak misy olejowej pozwala na swobodę pracy, gdyż dzięki temu kosę można trzymać w niemal każdej pozycji. Sprawdza się to przede wszystkim podczas koszenia powierzchni o zróżnicowanym stopniu nachylenia terenu. Silniki dwusuwowe napędzane są mieszanką paliwową – tworzy się ją poprzez połączenie benzyny z olejem silnikowym. Do sprawnego funkcjonowania kosy zaleca się przygotowanie mieszanki w proporcji 1:50 (czyli 1 część oleju i 50 części benzyny). Przygotowanie mieszanki nie jest trudne. Wystarczy do atestowanego kanistra wlać najpierw olej silnikowy, a następnie benzynę – w podanych wcześniej proporcjach. Ciecze mieszamy potrząsając energicznie kanistrem. Tak przygotowany roztwór powoli wlewamy do chłodnego zbiornika paliwa. W trosce o ochronę naturalnego środowiska w narzędziu zastosowano nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, które poprawiają proces spalania, a tym samym ograniczają emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Kosa wyposażona jest również w moduł zapłonu elektronicznego, który zapewnia użytkownikom niskie zużycie paliwa przy zachowaniu dużej wydajności pracy urządzenia. Sprzęt posiada podwójną żyłkę oraz 3-zębowy nóż, umożliwiający koszenie terenów mocno zachwaszczonych bez obaw o zatarcie się silnika. Zastosowane w urządzeniu sprzęgło odśrodkowe sprzyja płynności rozruchu oraz bezpieczeństwu pracy. Wykorzystanie pompki rozruchowej pozwala na bezproblemowe uruchomienia kosy ITAMATI WYSO1400 w niemal każdych warunkach przy użyciu minimalnej siły użytkownika.  Ergonomiczny uchwyt typu kierownica zapewnia komfort pracy oraz szeroki wachlarz manewrów. Pas do zawieszenia na ramię powoduje równomierne rozłożenie ciężaru urządzenia, czyniąc pracę w ogrodzie bezpieczną i przyjemną.

 

Glebogryzarka przeznaczona do pracy w przydomowych ogródkach i na działkach. Poradzi sobie ze spulchnianiem, wyrównywaniem i rozdrabnianiem powierzchni gleby oraz pracami pielęgnacyjnymi. Wyposażenie w silnik spalinowy o pojemności 139 cm3 umożliwia wygodną pracę na dużych powierzchniach – bez ograniczeń spowodowanych długością przewodu zasilającego. Wyposażona jest w 4 ostre noże wyprodukowane ze stali wysokiej jakości oraz uchwyty, ułatwiające operatorowi prowadzenie urządzenia. 

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane