Firma Bosch jest czołowym producentem narzędzi i elektronarzędzi na świecie. Udział sprzedaży na firmy Bosch na rynku polskim jest bliski 40% (narzędzia dla profesjonalistów oraz majsterkowiczów). Produkty Bosch podziale one SA na dwa segmenty: dla profesjonalistów tzw. linia niebieska oraz dla majsterkowiczów – linia zielona.

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarka bez udaru Bosch GBM 6 RE
dostawa
wysyłka
8-11 dni
458,49
Wiertarka bez udaru Bosch GBM 10 RE
dostawa
wysyłka
8-11 dni
550,99
Wiertarka udarowa Bosch GSB 1600 RE
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
386,99

Wiertarki stanowią dużą grupę wśród oferty elektronarzędzi Bosch.  Zalicza się do nich wiertarki bezudarowe, wiertarki kątowe, udarowe oraz specjalne (np. wiertnice udarowe). Do grupy wiertarek Bosch umownie zalicza się te elektronarzędzia, którymi pracuje się za pomocą wierteł walcowych. Elektronarzędzia, które pracują z wiertłami SDS zaliczają się do oddzielnej grupy tj, młotowiertarek, natomiast te, które pracują z wiertłami SDS-max to grupa młotów.

wiertarka Bosch

Wiertarki Bosch bezudarowe charakteryzują się mocną, lekką i zwarta konstrukcją, wyposażone są w szybkozaciskowy uchwyt wiertarski, zazwyczaj mają 2 prędkości obrotowe. Jedna z mocniejszych wiertarek z linii dla profesjonalistów GBM 16-2 RE jest idealnym narzędziem do wykonywania powtarzalnych wierceń szalunkowych, wykorzystywana również do mieszania farb.

Wiertarki Bosch kątowe to oddzielna grupa urządzeń przeznaczonych do prac w trudno dostępnych miejscach. Charakteryzują się niską wysokością głowicy dzięki zastosowaniu wpuszczanego uchwytu wiertarskiego. Przedstawicielem w tej grupie, w linii niebieskiej jest  wiertarka kątowa GWB 10 RE. Wysokość głowicy tej wiertarki wynosi zaledwie 74 mm.

Wiertarki udarowe Bosch stanowią największą grupę . Przeznaczone są zarówno do wiercenia zwykłego, bez udaru jak i wiercenia udarowego np. w betonie.  Wiertarki te głownie 2 biegowe, wyposażane są w sprzęgło przeciążeniowe, obroty prawo lewo, głowicę szybkomocującą. Do cięższych prac wykorzystuje się system chłodzenia silnika np. w modelu GSB 22-2 RE gdzie przy pomocy silnika o mocy 1050W mamy możliwość wiercenia w betonie wiertłem 24mm. Wszystkie wiertarki udarowe GSB posiadają udar mechaniczny czyli podczas wiercenia można nimi dociskać do materiału w przeciwieństwie do udaru pneumatycznego. Udar mechaniczny jest jednak dużo słabszy od pneumatycznego i przeznaczony do mniej obciążonych prac.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane