autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Na rynku narzędzi akumulatorowych pojawiła się nowość – pilarka do metalu BCS550 Makita. Lekka i poręczna, bez plączącego się pod nogami kabla, świetnie zastąpi wszelkiego rodzaju nożyce, gilotyny i maszyny sieciowe.

Akumulatorowa pilarka Makita BCS550 przeznaczona jest obróbki wszelkiego rodzaju metalu o grubości nie przekraczającej 51mm. Taka jest maksymalna głębokość, z jaką poradzi sobie pilarka wyposażona w tarczę o średnicy 136mm. Przecinarka BCS550 Makita wykonuje cięcia na zimno (podczas cięcia metalu nie potrzebuje żadnego chłodzenia). Akumulatorowa pilarka przeznaczony jest głównie do obróbki płaskich elementów metalowych, po których może poruszać się aluminiowa stopa, choć możliwe jest też cięcie rur. Zaletą przecinarki Makita jest możliwość wykonywania z dużą precyzją prostoliniowych cięć. Piła do metalu BCS550 adresowana jest do specjalistów zajmujących się lekkimi pracami montażowymi, gdzie często przycina się elementy z aluminium lub stali miękkiej, jak też instalatorzy, np. centralnego ogrzewania.

Pilarka wyposażona jest w nowoczesny silnik, który umieszczono prostopadle do linii cięcia. BCS550 Makita ma konstrukcję ręcznej pilarki tarczowej i dysponuje maksymalnymi obrotami wynoszącymi 3600/min. Ponadto w mechanizmie napędowym zastosowano elektryczny hamulec, który niemal natychmiast zatrzymuje tarczę. System ten poprawia bezpieczeństwo pracy i chroni obrabiany materiał przed uszkodzeniami. W porównaniu z klasyczną pilarką do drewna konstrukcja stopy roboczej Makicie BCS550 została maksymalnie uproszczona. Stopa BCS550 została wykonana ze stali nierdzewnej. Znajdują się w niej otwory do mocowania prowadnicy równoległej służącej do wykonywania ciąć prostoliniowych wzdłuż istniejących krawędzi, jak też zintegrowane w metalowej osłonie tarczy oświetlenie LED, które pozwala precyzyjnie prowadzić przecinarkę do metalu BCS550 Makita po linii cięcia.

 

Makita BCS550 zasilana jest 18V akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 3 Ah. Baterię mocuje się w tylnej części uchwytu głównego. Przecinarka do metalu Makita wyposażona jest w akumulator Li-Ion, który jest niezwykle wydajny, znacznie trwalszy i pozbawiony efektu pamięci. Ponadto posiada elektronikę, która chroni ogniwa Li-Ion przed przeciążeniem, przegrzaniem i zbytnim rozładowaniem. Podobnie akumulator chroniony jest w ładowarce przed przeładowaniem.

BCS550 Makita wykonana jest solidnie i z dbałością o komfort pracy użytkownika. Przecinarka do metalu posiada innowacyjną osłonę tarczy tnącej.  Górna część jest nieruchoma, a dolna – ruchoma – wsuwa się i wysuwa wraz z przesuwaniem przecinarki po ciętym materiale. W ten sposób ostrze na każdym etapie pracy jest praktycznie cały czas osłonięte. Zatem użytkownik ma zagwarantowane absolutne bezpieczeństwo pracy. Przecinarka do metalu Makita BCS550 ma dwa uchwyty. Główny znajduje się w tylnej części przecinarki i zintegrowano w nim spustowy włącznik zasilania oraz blokadę bezpieczeństwa osłony. Uchwyt dodatkowy umieszczono z przodu obudowy i ma on kształt kuli. Obie rękojeści wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a tylny uchwyt główny pokryto dodatkowo okładziną antypoślizgową.

Podsumowując, Makita BCS550 to bardzo użyteczna pilarka, lekka i poręczna, a przy tym znacznie skracająca czas cięcia niewielkich elementów metalowych i nieuszkadzające ich powierzchni (wykonuje zimne cięcie), np. niepowodujące przypaleń. Jest idealna dla specjalistów – do montażu centralnego ogrzewania wykonanego z rurek miedzianych czy instalacji wodnych wykonanych z rur stalowych czy też do wykonywania lekkich elementów stalowych, np. ogrodzeń.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane