Od września tego roku firma Festool wprowadziła na polski rynek nowe elektronarzędzie przeznaczone do szlifowania dużych płaskich powierzchni, szlifierka powstała głównie z przeznaczeniem dla branży lakiernictwa samochodowego. Dotychczasowo na polskim rynku dostępna w tej klasie była tylko szlifierka Hamach VH 41VE zasilana prądem elektrycznym o napięciu 220V, która ma wymiary stopy roboczej - 70x450mm zasilana .

Narzędzia pneumatyczne FESTOOL system IAS 2
Nowa szlifierka Festool napędzana jest sprężonym powietrzem w systemie IAS2 o ciśnieniu roboczym koło 6 bar,
posiada ona stopę roboczą 80 x 400 mm.
System IAS2 łączy trzy funkcje w jednym wężu: doprowadzanie sprężonego powietrza, odprowadzenie powietrza zużytego i odsysanie pyłu.
Oznacza to wyeliminowanie plątaniny przewodów, mniej potknięć, mniejszy ciężar, mniejszą awaryjność oraz prostą wymianę narzędzi.
Z uwagi na coraz trzeszcze stosowanie szlifierek i innych urządzeń i z napędem pneumatycznym w branży lakierniczej
szlifierka pneumatyczna LRS 400 staje się "monopolistą" w swojej klasie.
Należało by wspomnieć, że narzędzia pneumatyczne potrafią osiągnąć pięciokrotnie dłuższy okres użytkowania w stosunku do
klasycznych narzędzi z napędem elektrycznym, pracuje się nimi bardzo ekonomicznie i jednocześnie nadzwyczaj niezawodnie.
Ponadto narzędzia pneumatyczne umożliwiają takie obszary zastosowań, jak np. szlifowanie w określonych strefach zagrożonych wybuchem,
do których elektronarzędzia mają po prostu wstęp wzbroniony.
Dzięki zastosowaniu systemu Festool IAS 2 zużyte powietrze usuwane jest za pomocą węża i uwalniane poprzez tłumik dźwięku znajdujący się przy odkurzaczu współpracującym ze szlifierką dzięki czemu można osiągnąć bardzo niski poziom głośności w przeciwieństwie do zwykłych szlifierek pneumatycznych.
Główne zalety nowej szlifierki pneumatycznej LRS 400

-
Dobra obsługa
Miękka partia uchwytu oraz dodatkowy uchwyt z miękką nakładką umożliwiają pewną i niemęczącą pracę także w dłuższych zastosowaniach.

-
Długa żywotność
Zredukowane do minimum wibracje - zapewnia to ochronę ramion i dłoni oraz przyjemniejszą pracę. Oznacza to również mniejsze obciążenie silnika oraz łożyska, i co za tym idzie, w porównaniu z innymi narzędziami dłuższy okres eksploatacji.
-
Duża powierzchnia i łatwa praca
Z 320 cm2 powierzchni szlifującej praca nawet na dużych płaszczyznach szybko posuwa się do przodu. Tworzywo MPE o niezwykłej wytrzymałości gwarantuje długi okres eksploatacji stopy szlifierskiej. A dzięki lekkiej obudowie aluminiowej oraz płycie roboczej ze stopu magnezu praca tym narzędziem nie męczy.
Parametry techniczne :Suwy robocze
ok. 14000 min -1

Suw szlifujący
4 mm
class="tekst7p" >

Zużycie powietrza przy obciążeniu nominalnym
ok. 390 l/min

Stopa szlifierska
80 x 400 mm

Ciężar
ok. 2,6 kg


Dodaj komentarz
* Pola wymagane