Nowe wyrzynarki PST 650 L i PST 680 EL oferują praktyczną pomoc przy wykonywaniu cięć w linii prostej. W obu urządzeniach promień lasera zaznacza najpierw linię cięcia. Jeżeli podczas cięcia użytkownik nakieruje promień lasera tak, aby pokrywał się z zaznaczoną na materiale linią prostą, urządzenie będzie ciąć idealnie po obrysie. W razie potrzeby promień lasera można lekko wyjustować, np. po zmianie narzędzia na brzeszczot innej grubości. Zasilany z sieci laser należy do klasy użytkowej 2, co oznacza, że można go używać bez zakładania specjalnych okularów ochronnych.

Kup w Narzedzia.pl
Wyrzynarka Bosch PST 650
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
222,99
Wyrzynarka Bosch PST 700 E
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
329,99

Nowe urządzenia Bosch ważą zaledwie 1,8 kg i dysponują szeregiem praktycznych cech. Funkcja nadmuchu, dostępna za naciśnięciem przycisku, umożliwia użytkownikowi oczyszczenie linii cięcia z wiórów i pyłu. Zintegrowany w podstawie urządzenia magazynek może pomieścić 4 standardowe brzeszczoty, które zawsze są pod ręką.

Dużą oszczędność czasu podczas pracy oferuje znany ze wszystkich wyrzynarek Bosch system szybkiej wymiany narzędzi SDS. Aby wyjąć brzeszczot, wystarczy nacisnąć dźwignię. Nowy brzeszczot należy wsunąć w uchwyt i można pracować dalej. Osłonka z pleksiglasu chroni użytkownika przed przypadkowym dotknięciem brzeszczotu. W tylnej części wyrzynarki znajduje się przyłącze, do którego użytkownik może podłączyć odkurzacz warsztatowy lub domowy.

Nowa obudowa urządzenia w połączeniu z gumowaną rękojeścią zapewnia komfortową pracę i niski poziom drgań. Włącznik urządzenia jest wbudowany w rękojeść i posiada blokadę, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu wyrzynarki. Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie przycisku włącznika pośrodku rękojeści, co umożliwia wygodną obsługę urządzenia zarówno osobom prawo- jak i leworęcznym. Metalową podstawę można w łatwy sposób przesunąć do tyłu lub ustawić pod żądanym kątem. Nacięcie w przedniej części podstawy ułatwia prowadzenie urządzenia.

Wydajny silnik o mocy 500 W zapewnia obu urządzeniom szybki postęp pracy we wszystkich materiałach i przy wszelkiego rodzaju cięciach – prosto- i krzywoliniowych, wgłębnych i pod kątem. Maksymalne głębokości cięcia w drewnie wynoszą 68 mm, w aluminium 10 mm, a w stali 4 mm.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane