W szerokiej gamie elektronarzędzi produkowanych przez Celmę, ważną grupę stanowią szlifierki. Przedstawiamy kilka wybranych urządzeń z grupy szlifierek prostych obwodowych, precyzyjnych, kątowych oraz szlifierkę do rur.

Szlifierka prosta obwodowa PRAa 40CSzlifierki proste obwodowe PRAa 40C służą do szlifowania powierzchni po obróbce zgrubnej lub powierzchni spoin spawalniczych za pomocą ściernic tarczowych i trzpieniowych. PRAa 40C posiada ergonomiczny łącznik suwakowy, jest poręczna i dzięki ergonomicznej budowie i małej masie daje możliwość łatwego i precyzyjnego manewrowania nawet w trudno dostępnych miejscach. W szlifierce istnieje możliwość stosowania ściernic trzpieniowych i tarczowych. Łatwa jest też wymiana szczotek.


Szlifierka prosta obwodowa PRAc 100ARSzlifierka prosta obwodowe PRAc 100AR przeznaczona jest do szlifowania zgrubnego i czyszczenia powierzchni metalowych. W szczególności szlifierka ma zastosowanie do szlifowania spoin spawalniczych oraz czyszczenia odlewów staliwnych i żeliwnych. Szlifierkę można stosować również do innych czynności np. do czyszczenia powierzchni za pomocą szczotek drucianych obwodowych o średnicy do 125 mm. Szlifierka PRAc 100AR dzięki ergonomicznej budowie i małej masie daje możliwość łatwego i precyzyjnego manewrowania. Istnieje możliwość stosowania ściernic tarczowych.


Szlifierka prosta precyzyjna PRAa 3AEOSzlifierka prosta precyzyjna PRAa 3AEO służy do wiercenia, frezowania, grawerowania, polerowania, cięcia i szlifowania drewna, metali, kamieni i tworzyw sztucznych. Ergonomicznie ukształtowany korpus oraz niewielki ciężar sprawiają, że szlifierka jest pewnie trzymana w ręku i można nią swobodnie operować. Do szlifierki dedykowany jest dodatkowy zestaw 102 sztuk akcesoriów, który doskonale uzupełnia podstawowe wyposażenie narzędzia. Wyposażenie szlifierki prostej precyzyjnej PRAa 3AEO stanowi: wałek giętki, stojak z uchwytem, 40 sztuk akcesoriów.


Szlifierka kątowa przedłużona PRAg4ESSzlifierka kątowa przedłużona PRAg4ES służy do przecinania prętów i rur stalowych oraz innych prac szlifierskich. Dzięki małej głowicy oraz małej średnicy tarczy na przedłużonym ramieniu, pozwala na przecinanie detali nawet w trudno dostępnych miejscach, niemożliwych do osiągnięcia w przypadku klasycznych szlifierek kątowych. PRAg 4ES posiada łagodny płynny start, regulację prędkości obrotowej, sygnalizację stanu pracy i usterek, 8 pozycji ustawiania osłony tarczy (za pomocą przycisku), oraz możliwość smarowania przekładni kątowej bez konieczności demontażu. W opcji dodatkowej: zestaw 102 sztuk akcesoriów)

Szlifierka do rur DSMa 70CEOSzlifierka do rur DSMa 70CEO przeznaczona jest do szlifowania, satynowania i polerowania balustrad, poręczy, czyszczenia powierzchni zewnętrznej rur (usuwania korozji). Zakres czynności, które mogą być wykonane szlifierką czyni ją przydatną z zakładach stolarskich, ślusarskich, na budowach itp. 
Szlifierka do rur sklada się z polerki kątowej PRAs 175CEO, przystawki szlifierskiej PPSr 1 oraz dwóch pasów bezkońcowych o granulacji 120 i 60 i rękojeści dodatkowej.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane