autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Opatentowany przez markę Makita system SJS II został stworzony w celu efektywnego tłumienia wibracji i zapewnienia większego komfortu pracy. W związku z tym pojawiły się na rynku nowe modele szlifierek kątowych GA4540, GA5040/C, GA6040C,GA5041C01, GA4541CX01, GA5041CX01.

System Super-Joint II to najnowsza technologia zapewniają przyjemną pracę nawet w trybie ciągłym. Oparta jest na innowacyjnej konstrukcji silnika i specjalnym szczotkom węglowym. Stworzony z myślą o profesjonalnej pracy system Super-Joint II składa się ze specjalnej sprężyny spiralnej, która przenosi siłę z wirnika na stożkowe koło zębate. Ponieważ siła ta nie jest przenoszona przez połączenie sztywne, system ten umożliwia przy włączeniu rozruch bez odbicia i jednocześnie służy jako sprzęgło przeciążeniowe.

Każdy użytkownik szlifierki wie, że podczas przecinania materiałów powstają lekkie odbicia. Trzeba zatem dbać o utrzymanie przekładni w odpowiednim stanie. System SJS II zastosowany w szlifierkach Makita redukuje odbicia i umożliwia pracę przy niskim poziomie drgań.

Ponadto drut uzwojenia ma większy przekrój w celu lepszego wykorzystania energii. Opatentowana powłoka Zick-Zack wykonana z żywicy epoksydowej, w wyniku dużej prędkości obrotowej wirnika tworzy pierścień ochronny, który utrzymuje małe ciała obce i pył z dala od uzwojenia. Dzięki temu zapewnia większą ochronę silnika szlifierki kątowej Makita. System SJS II to także szczotki węglowe nowej generacji są chłodzone strumieniem zasysanego powietrza i w ten sposób uzyskują większą żywotność.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane